Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

Wykleić ścianki komory od wewnątrz matą termoizolacyjną i jednocześnie ugramy coś na wyciszeniu a z grubszych rurek szczególnie te przy wymienniku zabezpieczyć dodatkowo otuliną kauczukową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bobbuilder napisał:

Jedno mogę Ci powiedzieć, że przy starym domu, grzejnikach, dużym zapotrzebowaniu na moc Haiera traktował bym jako biwalentne źródło ciepła

Bardzo dziękuję za ta odpowiedź i podanie tych danych. To daje mi obraz tego co się dzieje w takiej instalacji i potwierdza to, czego się domyślałem. Ale zawsze lepiej to usłyszeć ze strony praktycznej niż własnych domysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcus312 napisał:

Wykleić ścianki komory od wewnątrz matą termoizolacyjną i jednocześnie ugramy coś na wyciszeniu a z grubszych rurek szczególnie te przy wymienniku zabezpieczyć dodatkowo otuliną kauczukową.

Ja użyłem coś takiego: MATA wygłuszająca pianka KAUCZUKOWA z KLEJEM 32mm  do wewnątrz,

a na zewnątrz taśmy bitumicznej dekarskiej klejonej na gorąco w celu ograniczenia rezonansu i wibracji blach zewnętrznych, a na to - MATA wygłuszająca pianka KAUCZUKOWA z KLEJEM 32mm. Oklejona zostały blacha z przodu i z boku za którą znajduje się sprężarka, wymiennik i rurki.

Oczywiście zostawiłem wentylację sprężarki z boku niezaklejoną.

Na pokrywę górną też taśma bitumiczna od środka. Kiedyś tak bawiłem się w wygłuszanie samochodu, stąd to rozwiązanie.

Jest ciszej, i mata kauczukowa jednocześnie wygłusza i ociepla.

Co do estetyki rozwiązania, to pominę to milczeniem i zdjęć nie będę pokazywał :).

Dodatkowo z dołu kabel grzewczy 30 W, ponieważ skropliny kieruję do kanalizacji.

Edytowane przez bobbuilder
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.11.2021 o 09:10, berthold61 napisał:

dedykowany bojler do PC ma chore ceny więc trzeba improwizować .

Ja widziałem nawijana wężownicę customową z miedzi. Może tym tropem. https://alkohole-domowe.com/images/info/513/f6_26.JPG. Ile dałeś?

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja już zdecydowany jestem na 99 procent używany bojler nierdzewny 200 litrów dwupłaszczowy , wiem ktoś tam mówi że do PC dwuwężownicowy powinien być ale znam gościa który do PC założył dwupłaszczowy 160 litrów i zadowolony jest , dwupłaszczowy taki który ma zbiornik w zbiorniku a nie tylko kawałek płaszcza więc wymiana nie do przeskoczenia dla wężownicy nawet największej . zawór 3 drogowy przełączający też już jest rury pp-r32 są kształtki są i czekam aż skończy mi się kwarantanna bo żona ma covida i do dzieła ale samo przełączenie na tylko pompę raczej w marcu planuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj pompę żeby w marcu już chodziła, wtedy jest najsensowniejsza temperatura żeby przynosiła zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Za pompę ? 10 patoli . bojler dwupłaszcz nierdzewka 200 litrów 1900 zł zawór 3 drogowy przełączając co/cwu 240zł , ,jeszcze separator zanieczyszczeń coś ok 350 zeta reszta to pierdołki śrubunki,kolanka pp i to wsio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj, szykuj, przyjdzie trochę ciepła 10-13*, to prądem będzie nawet taniej grzać niż węglem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To pewne że taniej w tych temp pow 10 stopni  ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić aby toto ogrzało dom na mrozach obym się mylił , w marcu na szybcika podłączę tylko pompę a latem dokupluję do tego kociołek tylko nie wiem czy obecny ekogroszkowiec czy może MPM-a , to muszę jeszcze przemyśleć dlatego chcę to w marcu robić bo są jeszcze mrozy i coś mi to wyjaśni , przepalać tylko czasem mpmem to nie problem ale jak bym miał pół zimy grzać kotłem zamiast pompy to wolałbym podajnikowiec dalej mieć bo i wydajny i bezproblemowy jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz swoje zapotrzebowanie na energie i policz średnio COP 3 i wyjdzie ile zapłacisz za prąd, a ile wydasz na węgiel. Do MPM-a wrzucisz prawie każdy rodzaj węgla i spalisz z lepszym lub gorszym skutkiem, nie będziesz skazany tylko na groch. Kociołek raczej będzie służył jako wspomagacz samej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw kocioł jaki masz "pod ręką", będzie tylko jako rezerwa w razie W. Będziesz "jechał" cały czas na pompie, po co sobie łapy brudzić?

Jak nie ściemniałeś ze zużyciem opału (max 3t), to nie masz się czym przejmować, nawet po podwyżkach w najdroższej taryfie. 

Ja też kupię tego haiera, pewnie tego mocniejszego bo przybyło mi jakieś 90m2 grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę teraz wyłączyłem całkowicie, oszczędzam prąd, ale robiłem próby i podawałem z bufora ciepło na powrót PC. pracowała wtedy tylko wewnętrzna pompa obiegowa do momentu gdy temperatura spadła poniżej zadanej na pompie. Wtedy włączyła sie sprężarka i dalej grzała już sama PC. Gdy PC nie chodzi, pracuje pompka przy buforze i pompuje wodę przez wymiennik PC, więc zabezpieczenie jest całkowite przed zamrożeniem. Zamówiłem małego, używanego UPS-a za 150 zł do awaryjnego zasilania pompki bufora w razie zaniku napięcia. Pompka pobiera 4-5W więc rezerwa zasilania będzie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca grzeję Haierem i daje radę nawet w mróz -10st. Nabiło wtedy ok.48 kWh/dobę czyli 48x0,47zł(średnia cena za kWh z taryfy G12W)=22,56zł. Oleju bym spalił w taką temp. z 10l, czyli 10x4,10zł=41,00zł. Różnica jest widoczna. Przy temp. około zera, plus 2-3stopnie zużywa 32-40kWh. Na pompie nastawione nie więcej niż 35 st. , w mróz -6 do -10 nastawiałem 38st. i w domu było ok. 21stopni. U mnie Haier jest podłączony przez wymiennik płytowy co zapewne podwyższa zużycie energii, ale ten rok tak będzie, żeby stary układ CO przeczyścił się przez filtroodmulnik, potem wepnę

PC prosto w CO. I na wiosnę będę myślał o bojlerze do pompy. Myślę o używce 150-200l z dużą wężownicą lub dwupłaszcz. Muszę jeszcze dopracować odpływ kondensatu bo przy mrozie otwory odpływowe zamarzają i nie odpływa tam gdzie trzeba. Może ktoś ma jakieś dobre rozwiązanie, ja myślę o kablu grzejnym i odprowadzeniu do odpływu kanalizacji. Tyle na tą chwilę dywagacji. Pozdrawiam.

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carinus napisał:

Zamówiłem małego, używanego UPS-a za 150 zł do awaryjnego zasilania pompki bufora w razie zaniku napięcia. Pompka pobiera 4-5W więc rezerwa zasilania będzie spora.

Te tanie UPS`y pobierają cały czas jakiś prąd. Niezależnie, czy wyłączony, czy włączony pobiera z sieci nawet 10W.

Mam dwa takie pod komputery. Odcinam je fizycznie od zasilania z sieci, bo po co mają żreć bez sensu prąd?

Sprawdź, sobie to jakimś miernikiem zużycia energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy tych strat, niemniej jest to minimalny koszt zabezpieczenia PC w porównaniu do innych rozwiązań, np. glikol czy wymiennik płytowy. Pewnie załączę to dopiero w okresach kiedy zaczną się jakieś przymrozki i mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam dom ok.100m.kw.(starsze budow.) Instalacja CO same grzejniki (7szt.). Mam podlicznik przy samej pompie, który tylko obsługuje PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest starsze budownictwo? Klocek z lat 70/80 z pustką powietrzną. 5 cm styro na ścianach z połowy 90 czy 10cm i więcej styro z początku nowego milenium? Ten z początku milenium też już będzie miał ze 20 lat czyt. starsze budownictwo. A może lita cegła?

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dom budowany w 1966r. Mur z litej cegły grub. 45cm+8cm styropian, dach ocieplony wełną 25cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli coś mogę wnieść do dyskusji, chciałbym przedstawić Wam swoje analizy zużycia gazu i energii elektrycznej z aktualnego i poprzedniego sezonu grzewczego. Od tego lata używam pompy Haier 8kW. Pompę mam wpiętą szeregowo w instalacje CO razem z kotłem gazowym. Do sezonu 2019/2020 używałem wyłącznie kotła na miał i ekogroszek i przez 24 sezony grzewcze, zużywałem zazwyczaj 5,5 - 6 ton miału/ekogroszku. Dom mam ok 200m2, nieocieplony, energie elektryczną rozliczaną w taryfie G12w - średnia cena tygodniowa 0,53 zł/kWh. W tym roku w szczeliny w murze na piętrze wdmuchnięto ocieplenie styropianowe, zamontowałem rolety okienne oraz dołożyłem 15cm ocieplenia wełnianego na poddaszu. Założenie mam takie, że główne źródło ogrzewania stanowi pompa ciepła a w przypadku niedoborów, wspieram ją kotłem gazowym. Aktualnie zaskoczony jestem niskimi kosztami ogrzewania, bo nawet gdyby doliczyć koszty ee którch nie muszę płacić (mam panele fotowoltaiczne i zgromadzony zapas ee który powinien wystarczyć do kończ roku), to koszt za dwa miesiące grzewcze wyniósł by 1400zł, i jest w moich warunkach niski. 

Arkusz_gaz_na_ogrzewanie_sezon_2020-2021 - 2021 -2022.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.