Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Jeden jedyny zawór 4 drogowy jaki mam jest w rozdzielaczu ale on wylatuje z tamtąd a innych zaworów już nie ma tylko luźne przepływy a 80 litrów wody w tych rurkach podłogówki teoretycznie powinny wystarczyć , za dużo bebechów też nie dobrze za mało wody też nie dobrze hm nie wiem co zrobić z tym bojlerem 140 litrów dać nie dać oto jest pytanie ale wyrzucić nie wyrzucę bo mam jeszcze jeden dom i tam on swoje miejsce też może mieć 😃 razem z tym kotłem na ekogroszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama pojemność tych rurek może nie wystarczyć, tutaj bardziej chodzi o dosyć dobry przepływ strumienia wody. Masz jakieś sterowanie na tych pętlach podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
4 godziny temu, carinus napisał:

Sama pojemność tych rurek może nie wystarczyć, tutaj bardziej chodzi o dosyć dobry przepływ strumienia wody. Masz jakieś sterowanie na tych pętlach podłogówki?

Nie niemam tam nic co by mogło zakłócać przepływy , rura do rodzielacza podłogówki to pp fi 32 a potem wiadomo rotametry i to wszystko 8 pętli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku może wstrzymaj sie z montażem buforka i podłącz pompę bezpośrednio do instalacji. W razie  problemów z defrostem, odpalony kocioł węglowy będzie grzał pompę i zabezpieczy przed zamarznięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nurtuje mnie trochę taka sprawa jak np filtr magnetyczny który ma przyłącza 1 cal to samo zawór 3 drogowy-przełączający do co/bojler  nie będzie to zmniejszało przepływów ?  no i właśnie jaki zawór dedykowany do haier ?

czy taki zawór będzie git ? 3-DROGOWY ZAWÓR STREFOWY AZV 643 9614570497 - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry, mam co prawda Honeywell-a, ale ten sam typ. W moim przypadku zanim wszystkiego sie dowiedziałem, sugerowałem sie wielkością wyprowadzeń z pompy. Tam są wyścia 5/4" i takie też kupiłem rury PP40, ale nie brałem dla całości instalacji, gdyż nie miałem pojęcia jak to poprowadzić. Później oglądając różne materiały trafiłem na tabelkę doboru średnic i okazało sie że wymagane prawidłowe minimum dla mojej pompy jest 3/4". Dokupiłem jeszcze rury PP32 i pozgrzewałem taki melanż, gdzie wszystkie separatory, zawory, śrubunki poszły w rozmiarze 1" a dalej prowadziłem rurami PP40, bo co miałem z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 07:00, Henrykz napisał:

Ok. Tak zrobię.

Hallo czy ta pompa została już uruchomiona czekamy na relację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

 

Napisałem wcześniej, że moja pompa (Haier 8KW) przy tych temp. bierze ok. 17kWh/dobę - praca tylko w nocy na 2 taryfie. 

Dołożyłem sterownik pokojowy Euroster 4040txrx (do zwory w module ATW) i zrobiło się 8-9 kWh/dobę przy czym temperaturę mam ustawioną na 21 st. 

 

PS. Fajnie, że temat się rozwinął. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pompa straci w dzień, nadrabia podwójnie w nocy i może sie okazać że grzanie przez całą dobę na stałej niskiej temperaturze nie spowoduje większych kosztów. Zrozumiałbym sprawę ładowania bufora tylko w drugiej taryfie.

Interesował się ktoś taryfą G12AS?

Edytowane przez carinus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytanie: czy można zaizolować rurki miedziane wychodzące z kompresora (haier 8  monoblok),jak pompa pracuje są gorące i czy ktoś próbował ocieplić przestrzeń przy komprsorze ,ja zaizolowałem pompe wodną i rurki do wymiennika ciepła ,były gołe a wokoło hula wiatr ,poza tym warto sprawdzić czy elementy wewnątrz są dobrze skręcone,u mnie było trochę roboty,dobrze też zamontować w pompie zawór odpowietrzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej fotki jak to w środku wygląda, jeżeli oczywiście Ci się chce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do włączenia Haiera jest potrzebny serwisant? No i jak radzicie sobie z tym ubogim sterownikiem bo z tego co widziałem w instrukcji to tam ustawia się temp zasilania, a co gdy za oknem cieplej? Pokojowy sterownik zwierny nie sprawi że pompa będzie się często włączała/wyłączała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.