Skocz do zawartości
IGNOROWANY

No i wlasnie nastąpił koniec fotovoltaiki


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka od FV (nawet nie wiem jaka to firma), twierdzi że chodzi o pośrednictwo między prosumentem a elektrownią. Że te 80% energii zje pośrednik. Według niej powstała możliwość zarobku, to zostało to skrzętnie wykorzystane. W Polsce i tego typu krajach, trochę na wyższym poziomie niż trzeci świat jest wszystko możliwe. Podobnie jak z kopalnią węgla i konsumentem. Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Bardziej wierzę w to, że pewnie nie spodziewali się tak wielkiego bum na FV. I że elektrownie na tym tracą. Może w ten sposób, że zaczęły by być tak jak kopalnie po prostu nieopłacalne? Może związki zawodowe zaczęły mieszać? Chociaż to raczej jeszcze nie ten etap.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trener40 napisał:

 Dlatego musieli ciągnąć z Niemiec, więc ten stan jest raczej tymczasowy dopóki te bloki nie będą pracowaly..

Ciągną prąd z Niemiec, a wysyłają na Słowację, Czechy i Litwę, tak to wygląda od dłuższego czasu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko za co wszyscy płacimy opłatę mocową? Bo z "utrzymaniem w gotowości jednostek wytwórczych" ma to niewiele wspólnego. Jeszcze jedna danina dla nienasyconej PiSowskiej skarbonki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to było do przewidzenia. 

Ustawa nie zachęcala do oszczedzania energii. Sam myślałem o montażu pompy ciepła choc średnio mi ona pasuje ale mam możliwość tanio zamontowac instalacje fotowoltaiczną. Niestety może się powtorzyć sytuacja z wiatrakami i 15 letnie umowy prosumenckie zostaną zerwane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Watpliwości w końcu zostały rozwiane to też dobrze bo przestaniemy interesować się wynalazkami za gruby hajs na kilka lat a kupimy porządne ekogroszkowce tudzież pelletowce a nie jakieś lodówki grzejące i inne bzdety , węgiel debeściak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez posrało się wszystko,gdyż jestem na etapie zakupu pompy.Teraz wyjdzie na to że trzeba bedzie zachowawczo kupić, na szczęście, za 1/4 ceny pompy palnik Kipi i jechać na pellecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Watpliwości w końcu zostały rozwiane to też dobrze bo przestaniemy interesować się wynalazkami za gruby hajs na kilka lat a kupimy porządne ekogroszkowce tudzież pelletowce a nie jakieś lodówki grzejące i inne bzdety , węgiel debeściak .

Następne wątpliwości zostaną rozwiane w 2024r jak uwolnią ceny gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie tak skrajnie korzystnych systemów upustu 80% było do nie utrzymania na dłuższą metę. Zresztą forumowi prorocy wieszczyli kres tego programu... ale tempo z jakim to się stało przyznam szczerze mocno mnie zaskoczyło.

Generalnie zaczynam jasno dostrzegać  WROGIE działania władz polskich (celowo pomijam nazwy partii bo jak widać na przykładach porozumienie jest ponad korytami) skierowanych w bezpieczeństwo energetyczne obywateli. 

Zwróćcie uwagę, że historycznie niskie ceny gazu i w sumie sztucznie utrzymywane stosunkowo niskie ceny prądu są idealnie zsynchronizowane z uwolnieniem rynku gazu w 2022 czy tam 2023 roku a ceny prądu już zaczynają rosnąć a prawdziwe podwyżki poznamy po najbliższych wyborach i po terminie zmiany kotłów który też pokrywa się z cenami uwolnienia gazu.

Zatem w mojej ocenie rząd celowo chce wepchnąć polaków na ich koszt w technologie nie ekonomiczne tj gaz i pompy ciepła co wcale nie jest foliarską teorią bo już to samo było testowane z olejem opałowym!

Zatem mam potężną zagwozdkę bo w dwóch nieruchomościach planowałem na przyszły rok zamiany węglaków na pompy ciepła..... i

na dzień dzisiejszy jedna inwestycja finansowana przez wawę (na 100% dotacja) raczej będzie wykonana, chyba że mnie na dotacji oszukają?!

to drugą miałem wykonać z dofinansowaniem ~40% już we własnym zakresie i tutaj powiem wam że mam rozterkę. O ile nawet na początku roku wypełniałem wniosek o dotację z programu czyste powietrze i byłem na 100% na tak dla pompy to teraz szanse oceniam na 50% i mocno skłaniam się w kierunku pelletu.... albo olania ciepłym moczem tych terminów i jechaniu na węglu jak to robiłem do tej pory.

ehhhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To trzeba się spieszyć w tym roku ostatni dzwonek na dopłatę do kotła ekogroszkowego tylko czy warto ? nie znam warunków jakie trzeba spełnić aby ją dostać chyba 3 tys jak dobrze myślę , lub samemu sobie kupić i olać temat , też mam dwa domy do obskoczenia i w tym drugim chciałem gruntówkę robić prawdopodobnie ale kurtyna opadła i nie widzę rozsądnego powodu aby to robić skoro ekogroszek co by nie gadać i jak gadać jest najtańszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i przegłosowane. Kuglarz Suski znów twarzą porażki. 

W błędzie są ci, którzy twierdzą, że to zabije nowe  PV. Owszem, w detalu może tak. Natomiast dopiero teraz zaczną się budowy farm wielkiego formatu na masową skalę. Właśnie przyklepują oficjalną studnię bez dna na wyciąganie pieniędzy ze spółek skarbu państwa. Nikogo nie interesuje odkup energii. Ważne jest że za żywą gotówkę można ją sprzedać. 

Bez podatku vat, bez podatku pit. Rentowność na poziomie 5 procent rocznie. Zawsze powyżej inflacji bo poziom podwyżek będzie zawsze zgodnie z prawem przyklepywany przez URE. Idealny patent na konstrukcję wszelkich funduszy, wyciągaczy pieniędzy od drobnych. Tak jak to miało miejsce już przy okazji wiatraków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super merytoryczna wypowiedź w temacie: "No i wlasnie nastąpił koniec fotovoltaiki"

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.