Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kogoś kto będzie potrzebował taką informację , kocioł MPM nie ma standartowo wylotu do góry , odpowiedź producenta "jedynym możliwym wykonaniem czopuch do góry jest wstawienie dokręcanej kształtki pionowej w miejsce standardowego dokręcanego czopucha okrągłego" .

Wymiary nie zmieniają się za bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również zakupiłem powyższy kocioł w wersji 12-14kw. 3 tyg temu był rozruch. Na razie moje spostrzeżenia to problem z zadymioną komorą mimo otwartego dopływu powietrza a zatem zadymioną kotłownią przy dokładaniu. Przy wrzuceniu dużych kawałków drewna na ruszcie mieści się tylko 1 kawałek i kocioł nie jest w stanie utrzymać temperatury tylko z tego kawałka. Wszystko okaże się zimą teraz to tylko przepalanie było, trzeba go wyczuć. 767def09550e87b3635f1c1f60b8f401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko bardzo ładnie.

 

Teraz rozumiem ten trójnik na rurze bezpieczeństwa (wznośnej) 

 

Jak śmiga ciepła woda na grawitacji ? 

 

Jeszcze mam takie pytanie. Gdzie jest wpięte podmieszanie zaworu 3d od podłogówki?   Na zdjęciu rura znika za kotłem.

Edytowane przez majschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obydwie pompy zawsze będą pracować równocześnie to zawory zwrotne są zbędne. Jeśli wyłączysz jedną z nich to ta pracująca może podbierać  wodę z nie pracującego obiegu. Zawory zwrotne temu przeciwdziałają. 

Norma mówi że do naczynia należy stosować nie mniejszą średnicę niż 25mm.

Brak czarnych rur i kształtek to rzeczywiście problem w małych i często średnich hurtowniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Zastanawiam się nad kupnem kotła dolnego spalania. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi dotyczące kotła MPM DS i zastanawiam się czy w przypadku gdy głównym paliwem będzie węgiel zdecydować się na jego kupno czy może lepszy będzie dakon dor? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam się nad kupnem kotła dolnego spalania. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi dotyczące kotła MPM DS i zastanawiam się czy w przypadku gdy głównym paliwem będzie węgiel zdecydować się na jego kupno czy może lepszy będzie dakon dor? Proszę o opinie.

Też mam ten problem dlatego czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Wrzucam fotki z zainstalowanym kotłem i z układem instalacji. Pozostało jeszcze przeprowadzenie próby i sprawdzenie układu. W przyszłym tygodniu podziele się uwagami co do pracy systemu. ;) attachicon.gifWP_20150522_001.jpgattachicon.gifWP_20150522_003.jpg

fajna bombka masz dzieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zastanawiam się nad kupnem kotła mpm ds 17-19 kw bądź defro ds 20 kw. za defro przemawia szersza komora zasypowa - paliwem będzie drewno. mniej cięcia klocków metrowych. moje obawy dotycza zbyt dużej mocy defro, brak możliwości montażu bufora - za mała piewnica. od producenta kotła mpm dowiedziałem się, że do komory zasypowej wejdzie klocek długości 30cm., jednak wysokość wynosi 70 bądź 80 cm., lecz nigdy nie paliłem drewnem na sztorc. Który kocioł wybrać by nie puszczać kasy kominem - dane domu pod opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już masz zaznaczone.Naczynie wzbiorcze jest na strychu

wydaje mi sie ze na tej rurce jest zawor kulowy , jak tak to do wywalenia i o to mi chodzilo ze po drodze nie powinno byc zadnych "utrudnien"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.