Skocz do zawartości

majschi

Stały forumowicz
  • Postów

    1 293
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Ostatnia wygrana majschi w dniu 11 Września 2015

Użytkownicy przyznają majschi punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wielkopolska

Ostatnie wizyty

5 282 wyświetleń profilu

Osiągnięcia majschi

  1. Domyślam się, że instalator nie wpadł na pomysł aby wpiąć dwie pompy w szereg więc powinna być opcja zdławienia starej instalacji. Oczywiście zawory z regulacją wstępną na grzejnikach to najlepsza opcja.
  2. Nie potrzebujesz drugiej pompy na 3 nowe grzejniki. Wystarczy ta którą masz obecnie ale należy zrównoważyć przypływy np poprzez wstawienie zaworu grzybkowego za zasilaniu starej instalacji
  3. majschi

    Kocioł DS MPM

    Jeśli obydwie pompy zawsze będą pracować równocześnie to zawory zwrotne są zbędne. Jeśli wyłączysz jedną z nich to ta pracująca może podbierać wodę z nie pracującego obiegu. Zawory zwrotne temu przeciwdziałają. Norma mówi że do naczynia należy stosować nie mniejszą średnicę niż 25mm. Brak czarnych rur i kształtek to rzeczywiście problem w małych i często średnich hurtowniach.
  4. majschi

    Kocioł DS MPM

    Teraz jest bajka :) Co prawda ortodoksyjni forumowicze zapewne wytkną Ci rurę do naczynia która powinna mieć 25mm średnicy wewnętrznej, brak zaworów zwrotnych za pompami oraz ocynk w instalacji co.
  5. majschi

    Kocioł DS MPM

    Spoko bardzo ładnie. Teraz rozumiem ten trójnik na rurze bezpieczeństwa (wznośnej) Jak śmiga ciepła woda na grawitacji ? Jeszcze mam takie pytanie. Gdzie jest wpięte podmieszanie zaworu 3d od podłogówki? Na zdjęciu rura znika za kotłem.
  6. majschi

    Kocioł DS MPM

    Ładna "pajęczynka" rur nad kotłem :D Czy któraś z widocznych na zdjęciu pomp obsługuje zasobnik ciepłej wody ?
  7. Jeśli chcesz wstawić zawór 4d do instalacji to masz dwa wyjścia: -wymiana kotła na taki który może pracować w układzie zamkniętym -poprowadzenie rury bezpieczeństwa od kotła do naczynia
  8. Pompa za zaworem 4d musi być na zasilaniu
  9. Przepływowy podgrzewacz wody
  10. Do instalacji co w domach jednorodzinnych stosuje się najczęściej pompy z przyłączem calowym Jak zmienisz grzejniki i odpalisz instalacje to będzie wiadomo czy trzeba kryzować Jakie zawory chcesz zastosować do nowych grzejników ? Oraz czy w instalacji pozostanie jakiś stary grzejnik ?
  11. O jakim przewężeniu piszesz ? W temacie kryzowania wszystko zależy od reszty instalacji (jakie grzejniki, jakie rury oraz jakie zawory na nich)
  12. Przed każdą pompą musi być filtr Tu masz dobry artykuł o regulacji hydraulicznej http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3642%3Aregulacja-hydrauliczna-instalacji-co&Itemid=158&lang=pl Podłączenie krzyżowe (po przekątnej) stosuje się przy długich grzejnikach żeberkowych (np aluminiowych) przy stalowych panelowych nie ma takiej potrzeby Co do pompy to lfp, grundfos, wilo reszta to chińszczyzna
  13. Twój sterownik nie posiada regulacji obrotów wentylatora ilością powietrza należy sterować za pomocą przysłony
  14. Kolega pentagram1985 raczej Ci nie odpisze ponieważ nie ma go na forum od ponad dwóch lat Po wykręceniu tego termometru na pewno poleci woda z ciśnieniem równym wysokości słupa wody w Twojej instalacji Proponuje spuścić wodę i zamontować termometr oraz miarownik na spokojnie
  15. Zastanów się którędy popłynie woda podczas pracy pompy jeśli zawór różnicowy się nie domknie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.