Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie mam problem, tlen zaczął skakac jak szalony, minimalne obroty wiatrak na 21% juz nawet ustawione, sonda lamba na 15% ,przepustnica wtórna przymknieta na maksa ,gorna nawet na 23mm, ustawienia w podawaniu jak u większości tu z forum a tlen i tak powyzej 15 ,dzis to i 16,5, ma regulator  ciągu kominowego 20220219_084513.thumb.jpg.7c6306da1ee96ac740f14cb2131b30ca.jpg20220219_084322.thumb.jpg.b678cc7773f101719d1d4e6214829da8.jpg

20220219_084513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ustawiłeś na 20Pa? Zmniejsz mu ciąg drastycznie, nawet i na 10 i testuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare zdjęcie,  bo 15, teraz zmniejszone do 10Pa, zobaczymy.  Bardziej mnie zastanawia że przy pracy na 30% mocy kotla ja spaliny mam 90-100 parę stopni,  a na 50% mocy 0kolo 116 stopni gdzie ustawienia podawania nadmuchy jak większość tu na forum ustawione,  nie mogę zejść z spalinami niżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po założeniu smartflow i ustawieniu min. obrotów went. na 17% temp. spalin na 30% to ok. 65-75stopni.

Tlen oscyluje prawie na równo z zadanym (różnica ok. 0,5-1% maksymalnie). Teraz pali ok. 20kg/dobę ale przy mrozach ok.2 worki. Kombinowałem na wszystkie sposoby i chyba tak już musi być. A cha ja mam sf22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi serwisant zwrócił uwagę że mam za małe obroty wentylatora na 30%mocy bo się sasyfia piec, więc mam teraz 115* (spaliny) na 30% mocy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, ja czyszczę co 2 tygodnie wszystko co jest możliwe nawet rurę do komina ale u mnie to nic nie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres pokazuje, że masz ustawioną zbyt niską temp. CWU ale przede wszystkim zbyt niską histerezę CWU. Każde użycie ciepłej wody powoduje spadek temp. CWU poniżej hesterezy i dogrzewanie do zadanej, co wychładza kocioł, bo dostaje uderzenie zimnej wody z wężownicy, a ten wskakuje na pracę w trybie 100% mocy. Podnieś temp. zadaną do 55 a histerezę na 15, lepiej niech dłużej a rzadziej dogrzewa CWU, wówczas sobie pracuje na 50/30% mocy.

Mój wykres.

Screenshot_2022-02-25-16-28-58-122.jpeg

Edytowane przez bastekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w Lazar SmartFire da się uruchomić jakoś podajnik mimo że kocioł jest włączony? Czasem zdarzy mi się zapomnieć dosypać i muszę wyłączyć aby w sterowaniu ręcznym ruszyć podajnikiem aby nabrał pelletu.

Na tą chwilę widzę że z sterownika wychodzą dwa przewody i niby używając jakiegoś dodatkowego przycisku + diody w celu zabezpieczenia można byłoby zastosować. Ale wolałbym nie robić takiego dziwactwa, najlepiej jakoś z poziomu menu serwisanta uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Po zeszłej ziemie i skokach temperatury w domu zastanawiam się nad zakupem regulatora pokojowego.

Wpadł mi w oko taki model Tech T-2.2.

Jakieś doświadczenia ? Ktoś ma ?

Nie chce miliona funkcji. Zależy mi tylko na ustabilizowaniu temperatury w domu.

Zeszłej zimy w zależności od temperatury na zewnątrz, temperatura w domu wahała się od 19 do 25.

 

Lazar smartfire 15KW

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Lazarowcy! 

Czy ktoś juz kombinował z paleniem alternatywnym w naszych "mercedesach" wśród pieców?

wiem że w innych piecach ludzie wstawiają ruszt, palą owsem i czym tam jeszcze się da, co przy rosnących cenach pelletu jest zrozumiałe.  Czy ktoś juz podejmował jakieś próby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 17:07, Grzesiek-170 napisał:

Witam,

Po zeszłej ziemie i skokach temperatury w domu zastanawiam się nad zakupem regulatora pokojowego.

Wpadł mi w oko taki model Tech T-2.2.

Jakieś doświadczenia ? Ktoś ma ?

Nie chce miliona funkcji. Zależy mi tylko na ustabilizowaniu temperatury w domu.

Zeszłej zimy w zależności od temperatury na zewnątrz, temperatura w domu wahała się od 19 do 25.

 

Lazar smartfire 15KW

 

Pozdrawiam. 

Witam,

Zdecydowałem się jednak na regulator pokojowy Tech ST-292 V2.

Wczoraj podłączyłem pod moduł B ecoMAX 810 P2, piny 26-27 (styki 22-23 mam zajęte).

W ustawieniach serwisowych 8888 zmieniłem opcje "Konfiguracja styku 22-23" na "Termostat".

W ustawieniach serwisowych 9999 zmieniłem opcje "Wybór termostatu" na "Uniwersalny".

A w ustawieniach mieszacza 1 "Wyłączenie pompy od termostatu" wybrałem na TAK.

 

Coś jeszcze mam zmienić ? Bo już się pogubiłem. Czytałem że niektórzy włączają jeszcze blokadę pompy kotła, blokadę od termostatu itp.

 

Jak widać na zdjęciu, po osiągnięciu 21 stopni w mieszkaniu, kocioł przeszedł w nadzór. 

Pytanie nr.2. Nawet teraz gdy jest w trybie lato (tylko na testy regulatora przestawiałem na zimę)dużo zużywa mi pelletu na grzanie samej wody. Na tydzień idzie około 4,5-5 worków. 

Na samym dole wykres miesięczny. Może ktoś ma jakieś propozycję. 

 

Pozdrawiam. 

 

 

 

GG.png

1.png

2.png

3.png

4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
21 godzin temu, Robson24 napisał:

Panowie co tu tak cicho,dali 3tyś na pellet.pewnie zabiorą 2xtyle pisowce

 

pewnie tak bedzie 🙂 ale forum ogólnie  zamarło sam widzisz kto wie możne niektórzy z nas już sie pozbyli piecy na pelet ,cena pelletu zabija obecnie 😞 jak zamontowałem piec to płaciłem po 500 zł za tonę i miało to sens wtedy teraz jeśli się to utrzyma to nie mam wyjścia tylko na wiosnę inne źródło opalania 😞

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.