Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

@Junior15 nie działa sam wyświetlacz czy cały kocioł? Bezpieczniki na sterownikach sprawdzałeś? Czy na sterowniku jest napięcie? Pewnie nie pomoże ale możesz odłączyć na chwilę sam przewód wyświetlacza. 

Edytowane przez pwl07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, od nie dawna posiadam kocioł lazar 11kw i mam problem a mianowicie czasami się nie rospala wyskakuje komunikat po naciśnięciu ponownego rozpalania już jest ok, i moja prośba jest taka czy pochwalili byście się jakie macie ustawienia rozpalania bo chyba tam tkwi problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazar sf15 bez sondy. Modulacja 
100 72%/4/10
50   55%/4/24
30.  45%/4/52 
Po próbach palenia różnymi pelletami za każdym razem takie kwiatki. Start pomp 55 stopni jak doradzano, wygaszanie nadmuch 85%. Czyszczenie palnika co 6h. Problem występuje po włączeniu ogrzewania co gdy kocioł pracuje dłużej,a przeważnie na 100% mocy, w sezonie letnim gdy grzał tylko ciepłą wodę popiół pył bez spieków. Proszę o poradę  oraz o podrzucenie swoich nastaw.

IMG20211008221222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu czasu podawania i nawiewu sytuacja z rozpalaniem się poprawiła. Ale mam kolejne pytanie a mianowicie rozpocząłem już sezon grzewczy, moja instalacja to bufor 300l i 2 obiegu podłogówki parter piętro obecnie pompami sterują 2 sterowniki pokojowe na parterze 22c 0,5 histereza piętro 21,5c 0,5 histereza po osiągniętej temperaturze pompy się wykańczają i moje pytanie brzmi czy takie ustawienia są ok czy dla ogrzewania podłogowego pompy powinny działać w trybie ciągłym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 08:24, Karolhektor napisał:

Po podniesieniu czasu podawania i nawiewu sytuacja z rozpalaniem się poprawiła. Ale mam kolejne pytanie a mianowicie rozpocząłem już sezon grzewczy, moja instalacja to bufor 300l i 2 obiegu podłogówki parter piętro obecnie pompami sterują 2 sterowniki pokojowe na parterze 22c 0,5 histereza piętro 21,5c 0,5 histereza po osiągniętej temperaturze pompy się wykańczają i moje pytanie brzmi czy takie ustawienia są ok czy dla ogrzewania podłogowego pompy powinny działać w trybie ciągłym? 

To juz kwestia tych pomp jak tobie pasuje , ogólnie ta funkcja w menu serwisowym nazywa sie tzw.. wyłączenie pompy od termostatu......

Ja mam na podłogowki ustawione tak ze sie tez wyłączają  jak dogrzeje temperature w pomieszczeniu  zaleta tego może taka że temperatura jest wmiare zbliżona to tej ktora chcesz miec w pomieszczeniu a gdy ustawisz aby szły cały czas to z reguły temperatore będziesz miał wyższa niz chcesz ,teoretycznie mozna to spróbować skoordynować parametrem w menu ,,obniżenie temp termostatu ,,, ale dział ta funkcja tak sobie ,co poradzić zlotego środka raczej nie znajdziesz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.