Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2023 o 18:44, gwint napisał(a):

Wiecie może czemu czasem mam coś takiego,, start,, a czasem jest normalne tlen

IMG20230124183518.jpg

16745822426718752155651012172663.jpg

Mam to samo. Ktoś wie jaka jest tego przyczyna? Dodam, że przy wyższej temp kotła np. 80st sonda działa normalnie. I jeszcze jedna sprawa, ostatnio kocioł przy ustawieniu temp na 75 (taka była do tej pory ustawiona temperatura) przestaje dogrzewać c.o. Gdzie szukać przyczyny? Do ostatnich mrozów wszystko ładnie hulało a teraz coś się uszkodziło i nie mam pomysłu co.

Edytowane przez grzes1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko przy rozpalaniu jest taki napis. Pewnie dlatego żeby nie doznać szoku z powodu niskiej zawartości tlenu w zadymionych spalinach, w trakcie rozpalania 😄

Przy normalnej pracy to może być błąd oprogramowania. Spróbowałbym odłączyć zasilanie po wygaszeniu kotła.

 

W dniu 7.01.2024 o 21:03, Robson24 napisał(a):

A pompa przy kotle na dole  na którym biegu macie

U mnie na II, stała prędkość (nie krzywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, prez991 napisał(a):

U mnie tylko przy rozpalaniu jest taki napis. Pewnie dlatego żeby nie doznać szoku z powodu niskiej zawartości tlenu w zadymionych spalinach, w trakcie rozpalania 😄

Przy normalnej pracy to może być błąd oprogramowania. Spróbowałbym odłączyć zasilanie po wygaszeniu kotła.

Ale jak na pisałem przy wyższych temp kotła sonda zaczyna pokazywać wartości. I dlaczego przy temp kotła 75st kocioł nie dogrzewa mi wody w grzejnikach? nic nie zmieniałem chyba do 2020r. Co mogło wysiąść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robson24 napisał(a):

No tego jeszcze nie słyszałem

Zresetuj go abo odkręć sonda i przeczyść

Myślę coś z sonda

A czy sonda ma wpływ na to, że kocioł przestał dogrzewać wodę w c.o.?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno NIE,ale nie zaszkodzi odkręcić jak  dziwnie Start pokazywało w tlenie

A w modułacji nic nie zmieniałeś czasem?

Pompa kotłowa chodzi?

Mogłeś coś kliknąć,tych ustawień jest sporo.i spokojnie po sprawdzaj.

Np TM włączenia pompy c o.u mnie mam 57stopn8 i wcześniej nie pociśnie na grzejniki

Wiele jest tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, grzes1974 napisał(a):

I dlaczego przy temp kotła 75st kocioł nie dogrzewa mi wody w grzejnikach? nic nie zmieniałem chyba do 2020r. Co mogło wysiąść?

Mi po ostatnich mrozach dopiero teraz wygrzało dom do normalnej temperatury, a jeszcze wczoraj też miałem podniesioną do 80 stopni. Przy ustawieniu zadanej temp. na 75 stopni, kocioł schodzi z maksymalnej mocy na średnią przy 61 stopniach, u mnie w tym wypadku na grzejniki pójdzie nie więcej niż 59 stopni, mimo, że krzywa nakazuje więcej. Po przestawieniu zadanej na 80 stopni, analogicznie kocioł grzeje z pełną mocą do 66 stopni, u mnie to przekłada się na 64 stopnie na zasilaniu (zawsze 2 stopnie tracę na mieszaczu). Może u Ciebie jest podobnie? Jak mówię, dosłownie dopiero dzisiaj kocioł zaczął mi dogrzewać dom przy 75 stopniach w nastawie. Na co dzień mam krzywą grzewczą temperatury kotła tak wysterowaną, że przy dużych mrozach sam podnosi nastawę na kotle, żeby dostarczyć to ciepło jakie wskazuje mieszacz.

Myślę, że nie ma sensu ryzykować ze zmianą ustawień, poczekaj jeszcze kilka dni i może dom się wygrzeje, jak nie to pisz.

A odnośnie sondy, jeśli przewód do komina (i komin) masz czysty, to zakładam, że czujnik jest do wymiany.

A jeśli na pełnej mocy masz podejrzanie niską temperaturę spalin, to przyczyną może być spiek w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Robson24 napisał(a):

59na grzejniki?

U mnie też były duże mrozy ale spokojnie pracuje i pół dnia się wyłącza

A mam max 45stopni w duże mrozy ,a   40s standart.ma spokojnie sobie pracować no i jeszcze noc stoi bo obniżenie nocne mam

Macie 15kw?

H1 H2 jakie?

H2 14st, H1 8st. Kocioł 15kW

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mój dom ma takie zapotrzebowanie na ciepło. Krzywa grzewcza 1.0, przesunięcie krzywej 14 stopni, co daje 56 stopni na zasilaniu przy 0 na zewnątrz, 65 stopni od około -8. Jak dobrze pamiętam, chyba przy 9 stopniach na zewnątrz zasilanie spada poniżej 50.

Tryb lato od 16 stopni, zima od 14.

Krzywa dobierana dwa sezony i naprawdę niżej zejść się nie da.

Obniżenie nocne i wyłączenie kotła oczywiście też mam - świetna funkcja i niedoceniana. W okresie przejściowym i przy lekkiej zimie, w tygodniu od 22:00 do 4:00 kocioł stoi.

Jeśli ktoś będzie w przyszłości potrzebował: krzywa grzewcza kotła: 1.6, przesunięcie 16, temperatura minimalna kotła 75.

15kw, trzeci sezon H1 7st. H2 14st. ustawione fabrycznie, działa dobrze więc nie ruszam.

Z ciekawości, jaki macie ustawiony okres czyszczenia palnika?

Edytowane przez prez991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darius19921 napisał(a):

To spalanie pewnie kosmiczne masz

Mam największy zbiornik. Przy tych dużych mrozach tydzień wytrzymał, przy normalnej pogodzie dwa tygodnie na spokojnie. Nie wiem czy to dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, prez991 napisał(a):

Mam największy zbiornik. Przy tych dużych mrozach tydzień wytrzymał, przy normalnej pogodzie dwa tygodnie na spokojnie. Nie wiem czy to dużo czy mało.

Napisałem tak po prostu przez to że masz ustawioną wysoka temperature na mieszaczu. Ja mam same grzejniki 160m Lazar 22kw w mrozy na mieszaczu 36° w domu 22° praca non stop spalanie w okolicach 25kg doba

Screenshot_20240117-173516.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 1.11.2021 o 07:31, Robson24 napisał(a):

Siema gwint

Bardzo prosto, ustawienia co i cwu i na samym dole masz opcja blokada pompy - daj na Tak. I wtedy jak kocioł osiągnie tm twoją zadaną, wygasi się to pompa też stanie. 

Też mam tak zrobione

Pozd

Siema A mógłbyś podpowiedzieć jak zmniejszyć ilość rozpalen w takim kotle sf15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.