Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

mnie zastanawia co mam w ustawieniach nie tak.... w mrozy do -10 palił mi piec na 7 dni 7 worków teraz jest powiedzmy +7 w dzien nawet do +15 i dalej pali sporo tzn 7dni- 6 worków. jak sięgnę pamięciom to dopóki w zeszłym sezonie nie zmieniłem na opcje "LATO" to cały czas żarł na 7 dni ok 5 worków. w opcji lato czyli z wyłączonym CO sporo mniej bo max 10 worków na miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się biorą takie złośliwe komentarze, przecież jeśli ktoś nie ma ochoty pomóc to lepiej nie odpowiadać , no chyba że czerpie z tego satysfakcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie co tak cicho na forum lazara, ekipa gwint, Gonzo, Pawell reszta żyjecie. Zero nowych tematów, spalania, ustawień-nie poznaję tego forum, wszyscy już się dokształcili?

Wkacu serwisant do mnie zawitał po upływie 1roku od zgłoszenia

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja już z ustawieniami spalania dałem sobie spokój, chyba nie zejdę niżej że spalaniem w mrozach 25kg na dobę teraz 13kg.w dodatku mam zrypaną instalację c.o cały czas jest powietrze w instalacji i nie mogę się tego pozbyć, wszędzie odpowietrzniki i nic to nie daje. 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy do mnie to pisałeś ale tak 15kw,i mam tylko grzejniki.Na 50% podawanie 30s,na 30% podawanie 57 s,h1 na 8 a h2 na 14,teraz h1 mam na 13 a h2 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szanowne gronu użytkowników lazara. Z góry dziękuję za wszystkie informacje, które zostały umieszczone, ponieważ dzięki temu ustawiłem sobie sam kociołek 22 kW. Nie korzystam z serwisu, ponieważ taka kwota za serwis jest dla mnie nie do zaakceptowania. Zasypuję pellet no-name w cenie 1t. 730 zl. Postanowiłem napisać i bardzo podziękować. Jeśli jesteście zainteresowani mogę udostępnić moje ustawienia dla 22 kW oraz podzielić się spostrzeżeniami. Po krotce dom pow. 220 m2, ocieplenie: dach wełna, ściany styropian 22 cm. Nadmienię, ze nie jestem zadnym hydraulikiem, znawcą tematu, montażystą ani magikiem itd. Tylko zwykłym uzytkownikiem kotla. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ustawienia: Tk=85, h2=24, h1=22, czyszczenie palnika co 6h, ust. serwisowe 100% - 60%, 4s, 12s | 50% - 45%, 4s, 26s |  30% - 30% 4s, 65s. Nie posiadam sondy. Instalacja "mieszana" parter podłogówka + 3 x grzejniki, gora grzejniki. Obecnie harmonogram od godz. 21.00 Zauważyłem ze najlepszym rozwiązaniem jest praca ciągła przez okres zimowy. Przy temp. dodatnich (teraz) praca 12 h noca. Później będzie tryb lato - tylko woda.

moim zdaniem wygrani ci którzy maja podłogówkę w całym domu bez grzejników. Jeśli chodzi o moje spalanie przy dużych mrozach to wciągnął 2- 2,5 worka na 24h. Dziś wciągnął może z 0,5 worka. Glównie praca na 30% nie wchodzi w żaden nadzór - uważam ze to jest porażka w tym piecu, nie dobija do zadanej temp. w ogole. Dla mnie było porażką brak możliwości sterowania pompka dla obiegu cieplej wody z poziomu kotła ale teraz w sumie to ciesze się ze nie ma tej opcji, ponieważ zamontowałem sonoffa i załączam pompkę jak chce z telefonu lub harmonogram. Regularnie czyszczony co 2 tyg. Raz w roku pełne czyszczenie tzn. po prostu rozbieram i wszystko co sie da czyszczę gruntownie, sprawdzam podkład, czy nie ma jakiś wżerów etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie ceny porażają. Mój poprzedni dostawca podał mi cenę 900 zł/ tonę, także musiałem trochę poszperać żeby znaleźć coś na moją kieszeń. Dla mnie to jest jedyna alternatywa jeśli chodzi o ogrzewanie nie zmienię na pompę, czy jakiś inny topowy wymysł, ponieważ to jest zbyt duży koszt inwestycji a serwis to by mnie wykończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam użytkowników kotłów lazar. Niedługo stanę się posiadaczem właśnie takiego smartfire 15kw. Chciałbym się zapytać czy ten piec radzi sobie z gorszym peletem no name za okolo 700zl. Czy to będzie się palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pana, lepiej dodać 100zł i kupić certyfikowany a1 i ma Pan spokój, zero stresu i strachu przed awariom. To moje zdanie, a jak coś się stanie i serwis przyjedzie, to na dzień dobry chcą pellet zobaczyć czyli czym palisz. Jak nie ędzie a1  to rachunek idzie na Pana kieszeń. Kolega tak niestety miał 

Pozdrawiam lazarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam  SF 15 Czy miał ktoś może taki problem ze kocioł działał a nagle wywaliło bezpiecznik a po włączeniu bezpiecznika na wyświetlaczu czarno ? Prąd dochodzi bo moduł internetowy działa ale brak funkcji kotła ma ktoś może pomysł gdzie szukać przyczyny? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.