Skocz do zawartości

Giz

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  569
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

O Giz

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

607 wyświetleń profilu
 1. Dzięki, ja mam produkcję 03.2018r. Porównam swoje ustawienia z fabrycznymi, podrzucę moje i coś tam dodam. Jeszcze raz dzięki.
 2. A czy w wygaszaniu, nadzorze, rozpalaniu i sondzie coś zmieniałeś? Dasz radę wrzucić?
 3. Tak, oczywiście, że bufor to bufor. Jakaś tam rola sprzęgła jest w gratisie.
 4. Panowie i Panie, ma ktoś może gdzieś zapisane, bądź zrobione zdjęcia z ustawieniami fabrycznymi modulacji mocy w ustawieniach serwisowych? Albo jakoś czytelniej podaną informację dołączoną do instrukcji obsługi kotła. Chciałbym porównać na jakich teraz wychodzą i jak mają się do moich.
 5. Czyli bufor spełnia rolę mega sprzęgła, dobrze myślę? A tak swoją drogą, to chciałbym Ci podziękować, za Twoje posty w innych tematach, które pomogły mi przygotować się do wymiany kopciucha przed tamtym sezonem. Dzięki nim udało mi się uniknąć błędów. Dowiedziałem się na co zwracać uwagę, no i najważniejsze, jaki ma być kocioł pelletowy.
 6. Dlatego w Lazarze minimalna temp kotła ustawiana jest na 65st, żeby pogodówka niżej nie zbijała, aby układ zabezpieczenia powrotu mógł swobodnie działać.
 7. Przerabialiśmy to na początku tamtego sezonu. Najlepiej ustawić i nie gmerać w serwisowych. To wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło. Modulacja między mocami, to rzecz normalna. Dla mnie priorytetem było tak dobrać ustawienia, aby na 30% mocy pracował bez wchodzenia w nadzór przy minimalnym zapotrzebowaniu na ciepło. Im większe zapotrzebowanie, to, to może modułowac. Nie przeszkadza mi to, że czasem nawet przy 10st na zewnątrz, zejdzie z mocą na 50%. Nie wchodzi w nadzór przed dogrzaniem pomieszczenia.
 8. Funkcja histerezy, wyłączenie jej nic nie da. Kocioł nie będzie patrzył na histerezę. Opcja ta dotyczy InterFire. Nie powinno się jej zmieniać w SmartFire. Tak samo pozycja kondensacji.
 9. Te dysze, to dolna-powietrza pierwotnego, zalecają (serwis Lazar) żeby była przymknieta do minimum. Wtórnego - górna, to powinna być dopasowana do warunków panujących w większości czasu w kotlwniy. Wszystko zależy od ciągu kominowego. Serwisant to ustawia wstępnie i albo trafi, albo nie. Instrukcja nie mówi jak ma być ustawiona, mówi tylko żeby nie zamykać jej bardziej niż na 25mm. Miałem problemy z tlenem na początku, był za wysoki, miałem otwarta na max. Serwis polecił, żeby przymykac ja np o 5mm. Tak robiłem, przymknalem i czekałem dłuższy czas, potem znowu. Ja mam komin 11m, RCK i najbardziej optymalne ustawienie to ok 30-25 mm.
 10. To chyba głównie zależy od szybkości spadania tlenu i intensywności spalania. Działo się to w połączeniu z wydłużaniem przerwy podawania.
 11. O 20 w górę nie było potrzeby, ale do 10 podbijal. Działo się tak, jak tlen szybko spadał i paliło się intensywnie. Na 100% jak dochodził do 6%, to wydłuża przerwę i podnosił went powyżej zadanej. Nie jest to zjawisko nagminne, ale ze 4x miałem tak. Na niższych mocach może z jeden raz. Ja mam na 80% na 100% i zakres 20%. Jak znajdę wykres, to zapodam. Tutaj akurat podbiło o ponad 7 No i spaliny niecałe 130st.
 12. Zauważyłem też, możesz się pobawić i sprawdzić, u mnie jest różnica w tlenie i pracy wentylatora(nie chodzi tylko o zabijanie obrotów, czy podwyższanie o zakres korekcji przez sondę). Najlepsze rezultatyi tlen w okolicach zadanych mam przy korekcji 20%. Np po zastosowaniu 25%, mimo zabicia o tą wartość, tlen nie spadał i był znacznie wyższy. Przy 15% i odpowiednio obniżonych obrotach wentylatora, podobna sytuacja. Ja w tamtym roku też dzielilem dawki i przerwy na 30%. Ale jakoś udało mi się opanować tlen na normalnych ustawie iach.
 13. W instrukcji są minimalne wartości na jakie można je przymknąć. Duży wpływ ma nawet ruch o 0,5cm. Ja szedłem od pełnego otwarcia co 0,5cm i najlepsze efekty są przu otwarciu 3cm-2,5cm. Ja mam wysoki komin i spory ciąg. Mowa o dyszy wtórnego. Pierwotnego najstabilniej na minimum. Tak jest u mnie. Oczywiście w połączeniu z zetką lub nawietrzakiem. Zetkę mam 150mm, odslonieta. Wcześniej miałem anemostat i ruch o 1 obrót zmieniał wartość tlenu. Teraz mam odsłonięty wylot i jest ok, pobiera pow ile trzeba. Po każdej zmianie dawałem kilka godzi na ustabilizowanie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.