Skocz do zawartości

Gunman

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

1 obserwujący

O Gunman

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jak długo czekałeś na przegląd od momentu zgłoszenia?
 2. Niestety nie ma idealnego rozwiązania na ten okres. Też brakuje mi czasowego harmonogramu przełączania między trybem lato-zima. Trzeba to robić ręcznie. Chyba że zastosujesz ustawienie "auto" ale trzeba wtedy podać wartości temperatur zewnętrznych przy których następuje przełączanie trybu na lato lub zimę.
 3. Na początek sprawdź czy masz palnik czysty. Jak jest w nim spiek to nie rozpali. Jak wszystko będzie wyglądać dobrze a nadal będzie problem, to bym obstawiał koniec zapalarki.
 4. Wróć na próbę do ustawień serwisanta, o ile pamiętasz i zobacz co będzie ze spalinami. Może za dużą dawkę paliwa dostaje.
 5. Według serwisu dużo zależy też od pelletu. Jak ma dodatki które nie powinny się w nim znajdować, to one znacznie podnoszą przy spalaniu temp spalin. Przy maksymalnej mocy bym się nie czepiał tej temperatury u Ciebie, tylko przy 50% i 30% mogłaby być niższa. Podawanie paliwa masz spore, ja mam dla 50% 4/16 a dla 30% 4/46. Ustawiałeś sam czy serwisant?
 6. @bobomercoU mnie przy SF22 temperatura spalin przy długiej pracy na 100% mocy dochodziła do 170* - przy podawaniu 4s/6s. Po korekcie na 4s/8s jest niższa o około 15*. Natomiast przy mocy 50% mam temp spalin 90*-100* a przy 30% w okolicach 80*. Mam sondę i RCK. Jeżeli nie masz sondy to możesz mieć wyższe temp spalin przez utrzymywanie zbyt wysokiego nadmuchu.
 7. Jak paliłem słabym pelletem, to podczas przesuwania rusztu było słychać spadające do popielnika spieki.
 8. Przecież to normalne że ma tyle wygaszeń ile rozpaleń, chociażby związanych z czyszczeniem palnika. A jeżeli chodzi Ci o częste przechodzenie w nadzór/postój to może być to związane z przewymiarowaniem kotła.
 9. Dokładnie - ale jak korzystasz z pogodówki, to ciężko ustawić tak żeby nie schodziło za nisko (w szczególności dla niskich krzywych). Dlatego ja to koryguje właśnie w serwisowych. Osiągam wtedy mniejszy zakres regulacji przez pogodówkę, bo poniżej ustawionej wartości w serwisowych nie zejdzie.
 10. Też to zauważyłem :) Dom nagrzany a jak grzejniki są zimne to i człowiekowi zimno się robi. Z tego powodu unikam jak ognia ustawienia blokady pompy od termostatu. Wolę żeby termostat robił obniżenie. Jak nie mieszkasz to takie nastawy są ok. Ja poniżej 34*C nie schodzę, bo jedyne co wtedy mogę odczuć to mniejsze spalanie ale nie ciepło od nich.
 11. @Gonzo19 Odczuwasz jakąś różnicę między 30*C a powiedzmy 32*C na grzejnikach? Próbowałem tak niskich nastaw ale dla mnie to nie daje efektu. Ustawione mam min. na 35*C bo wtedy są lekko ciepłe.
 12. Jakiej pojemności akumulator brałeś? Jak długie są kable do akumulatora w zestawie?
 13. @peter80 A tu masz liczniki 22kW. Uruchomiony 07.05.18.
 14. Najlepiej jak jest tak dobrany, żeby pracując na 30% nie wchodził w nadzór. Ale i żeby przy małym zapotrzebowaniu na ciepło nie przechodził na długo na moc 50%. Tylko że przed zakupem tego się nie da sprawdzić. Trzeba zaryzykować przy wyborze. Ja bym z chęcią sprawdził z ciekawości jak by pracował u mnie 15kW. Może być zupełnie inaczej niż nam się wydaje. @Giz, zamieniamy się kotłami na miesiąc? ;) Nie, nie żonami, kotłami :)))
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.