Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gwint napisał:

Dzwoniłem do lazara, oni nie wyślą oprogramowania jedynie jak przyjedzie serwisant to wtedy może zmienić. 

Kojarzysz ile taka usługa kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko.

Mam Lazara 11/130 (podłogówka/grzejniki) i chciałbym podłączyć do niego termostat bezprzewodowy np. Salus091 lub coś podobnego, tak by sterować bezpośrednio jego pracą, a nie poszczególnym mieszaczem - czy da się taki efekt uzyskać?

Zależy mi na efekcie by po nagrzaniu pokoju do określonej temperatury (tam gdzie będzie panel) kocioł przeszedł w nadzór lub się wyłączył, a gdy temperatura spadnie o określoną wartość to się ponownie załączył - bo jak rozumiem jak podłącze termostat pod pompę obiegową np. podłogówki to po osiągnięciu określonej temperatury w pomieszczeniu on wyłączy tylko pompę obiegową podłogówki a kocioł będzie dalej sam sobie pracował - dobrze rozumuję?

W taki razie jak podłączyć termostat by osiągnąć pożądany efekt - w miejsce styku panelu pokojowego na module A i włączenie opcji blokady pompy od termostatu załatwi temat? Ma tak już ktoś zrobione? Jak sterujecie kotłem za pomocą termostatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tą sondą lambda? Proszę o porady, warto dokupić czy nie? Zbliża mi się termin pierwszego przeglądu i nie bardzo wiem co robić. Montować czy nie. Jak pisałem wcześniej kocioł spalił mi 2,5 t pelletu od października 2019r. do maja 2020r. może nie jest do bardzo dużo przy 130 m2 do ogrzania ale jeśli byłaby jeszcze jakaś oszczędność?. Sonda jednak kosztuje ponad 1 tys. zł dlatego chciałbym wiedzieć czy warto czy zwróci się to z miarę szybko czy przy takim spalaniu różnicy już dużej nie zobaczę. Z góry dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że spalisz jeszcze tonę mniej, to zejdź na ziemię. Różnicy dużej nie odczujesz, no chyba że w portfelu... Ja bym sobie darował lambdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak masz ładnie i czysto w kotle i spalasz 2.5t to daruj sobie sondę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomyśl o za sterowaniu instalacją bo przeważnie przegrzewamy pomieszczenia przy nagłej zmianie temperatur zewnętrznych niż o sondzie. Da to większe oszczędności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym założył sondę, fakt oszczędności nie przyniesie dużych (nawet zauwazalnych), ale na pewno będzie lepiej dla kotła i właściciela , np jak się trafi gorsza partia peletu, no i trochę lepiej też dla srodowiska!

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisałem, jeśli ma w kotle ładnie, czysto i spala mało pelletu to sonda nie ma żadnego finansowego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biało czy czarno, ważne że czysto. Wiadomo różny pellet. No i proponuję ceryfikat i mieć spokój. Jak u mnie byle jaki syf kosztuje 100zł taniej od. Certyf. Np olczyk czy gold to wolę dodać i spać spokojnie. A jak kocioł stanie to pierwsze co serwis pyta jaki pellet. Kolega zasyfił kocioł tanim bez cert i serwis go skasował 2500za naprawa. Więc warto palić do kąca gwarancji przynajmniej dobrym towarem bo takie są efekty jak u kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto podnieść tlen dla sondy. Tylko trzeba zerknąć na jakiej mocy często palnik pracuje i dla niej podnieść tlen

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja mam od samego początku czyli juz jakieś 3 lata. Fachowcy z Lazara zalecili mi regulator. Ma on za zadanie ograniczyć ciąg kominowy tak by za dużo nie "wyciagac" ciepła z kotla. Dodatkowo stabilizuje prace kotla np we wietrzne dni. Ja polecam a tak jak ktoś pisał dużo nie kosztuje.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofanie spalin to chyba bardziej w kotłach bez wymuszonego ciagu spalin? Lazar ma wentylator wyciagowy więc moim zadaniem nie warto przepłacać za takie regulatory na komin. Myślę że wystarczy zwykly RCK w kotłowni

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.