Skocz do zawartości

Gunman

Stały forumowicz
  • Postów

    228
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Gunman

  1. Jaki jest koszt takiego elektrozaworu i montażu? Dużo trzeba przerabiać w instalacji?
  2. Ja mam pompe CWU na powrocie z CWU do kotła i nawet przy wyłączonej pompie podgrzewa mi CWU jakoś grawitacyjnie powyżej zadanej. Nie wiem jaki to ma wpływ na pracę kotła bo aż takiego problemu jak ty nie mam. Temperatury CO są zgodne z zadanymi. Od dawna zastanawiam się czy coś z tym robić, trzeba chyba wstawić elektrozawór ale czy warto?
  3. Z jakiegoś powodu serwisanci podnoszą minimalne obroty przy przeglądach. U mnie też podniósł z 20% na 25%.
  4. Jak przymkniesz dyszę to wpłynie to też na pracę przy 100% mocy i to niekoniecznie pozytywnie. Na początek zwiększ podawanie pelletu na 30% mocy, tlen powinien być niższy wtedy.
  5. Moim zdaniem , jeżeli kocioł ma econet a co za tym idzie dostęp do internetu to aktualizacje powinny się robić same lub na życzenie użytkownika właśnie przez internet.
  6. Przy okazji serwisu czy przeglądu kotła zwróć się do nich o aktualizacje. W nowym sofcie z tego roku można ustawić 20*C histereze CWU.
  7. Z moich obserwacji wynika, że sonda sobie dobrze radzi ze spadającym tlenem w spalinach poprzez odpowiednie podnoszenie obrotów wentylatora. Natomiast słabo sobie radzi z nadmiarem tlenu na niskiej mocy kotła. Kociol nie może zejść z obrotami wentylatora poniżej ustawionego minimum (najczęściej ustawione jest 20-25%) a przy pracy na najniższej mocy tlen rośnie powyżej zakładanych 12,5%.
  8. Pamięta ktoś ile kosztował przegląd w poprzednim roku? Wydaje mi się, że zdrożał sporo, bo teraz na stronie jest informacja że 330 pln. Trochę dużo jak na odkurzanie kotła.
  9. Jak będzie u Ciebie serwisant, to dopytaj o zalecaną charakterystykę pracy dla tej pompy i o zawór z czerwonym pokrętłem. Na zdjęciu jest ustawiona zła charakterystyka pracy.
  10. fabryczne które można lekko zmodyfikować ale tylko lekko.
  11. @Robson24 Nie mam na myśli tylko ciebie. Mam na myśli też i siebie bo w tamtym sezonie sam podnosiłem moc minimalną żeby pracował na 30% i mniej palił. Tylko to jest bez sensu bo nie o to w tym chodzi.
  12. Te ustawienia nie są nawet podobne do SF11. Ty nie możesz sobie sam sprawdzić. Kolega @gwint wrzucał ustawienia SF11 fabryczne w poście #2632 w tym wątku.
  13. Sprawdziłem i fabryczne dla SF11 jest 56s. Nie wiem skąd wziąłeś te 43s.
  14. No to jak masz dla 11kW przerwę mniejszą niż ja mam dla 22kW to się nie dziwie że tak się dzieje. Złe masz ustawienia modulacji.
  15. To jest normalne w przypadku małego odbioru ciepła lub przewymiarowania kotła. Prawidłowo kocioł powinien osiągać temp zadaną tylko przy braku odbioru ciepła przez instalację. Np. jak ładuje CWU to dochodzi do zadanej dopiero kiedy pompa od CWU się zatrzyma. Nie wiem jakie masz ustawienia modulacji ale zejdź w dół z podawaniem na 30% mocy na ile się da dla twojego kotła. Wtedy w cieplejsze dni będzie pracował dłużej a w zimniejsze będzie bardziej modulował między mocami. Dla 22kW przerwę podawania można zwiększyć do 46s spokojnie, kocioł nie wygasa, nic złego się nie dzieje. Dla 15kW nie wiem jakie jest dopuszczalne minimum ale spróbuj zwiększać przerwę co 2s i obserwuj. Jedną z zalet kotłów pelletowych jest ich modulacja w zakresie mocy min i max. Dlatego chodzi o to żeby dobrze ustawić moc min, żeby była jak najmniejsza przy zachowaniu racjonalnej sprawności kotła. Im kocioł ma większy zakres między mocą min a max to jest lepszy. Niestety często ludzie w tym wątku dążąc do długiej pracy na 30% mocy na siłą podnoszą moc minimalną i zmniejszają zakres modulacji kotła. Tylko po to żeby mieć ładne wykresy na econet i ładne liczniki.
  16. Nie dość ze masz inny kocioł to jeszcze z buforem. W Lazarze jest zawór ATV który chroni powrót i ma priorytet.
  17. Dokładnie tak jest. U mnie mieszacz idzie w dół jak na kotle spada poniżej 58 i ustawienie zadanej mieszacza tu nic nie daje.
  18. Trzeba się zastanowić dlaczego temperatura kotła spada bo to dlatego obniża się temp mieszacza. Pomijając te drobne zmiany spowodowane pogodówką. Zauważ że te spadki masz wtedy kiedy kocioł schodzi poniżej 60*.
  19. Dzięki @Giz. To histerezy domyślne są mocno "podkręcone", raczej nikt takich nie stosuje.
  20. Czyli domyślne ustawienia naszego palnika może nam sprawdzić ktoś kto posiada kocioł o innej mocy.
  21. @Giz, zerknij czy ustawienia korekty nadmuchu przez sondę też się zmieniają. Jak się zmieniają to zerknij na 22kw ;)
  22. Czyli to są fabryczne nastawy dla 22kW, wreszcie się pojawiły. @gwint Sprawdzałeś czy zmieniają się ustawienia sondy?
  23. Jak będzie za mało przy mrozach to podniesiesz. I tak ciągle grzebiesz przy kotle a zmiana temperatury mieszacza to ok. 3 sekundy pracy. Chodzi o to żeby zobaczyć jak kocioł zacznie pracować z mniejszym obciążeniem.
  24. Możesz dać mieszacz na 38. To jeszcze wydłuży pracę i przymknie zawór trochę, wtedy kocioł powinien pracować więcej na 30%.
  25. A czy kocioł pracuje dłużej czy się wyłącza od termostatu? Bo jeżeli dasz mu popracować dłużej, to powinna się zmienić praca na korzyść 30%. Jeżeli pracuje krótko to musi nadrabiać mocą i to naturalny objaw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.