Skocz do zawartości

elmarko

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez elmarko

  1. @pwl07 a ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie twoich termostatów bo nie do końca rozumiem jeszcze jeden temat.. Masz dwa odrębne termostaty sterujące dwoma mieszaczami... to który brany jest pod uwagę przez kocioł i odpowiada za jego sterowanie (ew. blokadę pompy kotła) i dalej wprowadzenie go w tryb 'postój'? - Ostatni który dogrzeje pomieszczenie do zadanej temperatury w pomieszczeniu?
  2. @pwl07 jedna rzecz mnie zastanawia, a mianowicie: ust. zaawansowane - konfiguracja styku 22-23 'Wyłącznik krańcowy', ja u siebie ustawiłem 'termostat' i być może dlatego działa to nie zgodnie z założeniami, przetestuję twoje ustawienie. Ale zastanawiam się z czego wynika u Ciebie to ustawienie, dlaczego tak jest (a nie zaznaczony 'termostat') i za co ono dokładnie odpowiada. Czy termostat masz podpięty pod styk nr 26,27 (mieszacz 1)?
  3. @Gonzo19 @pwl07 dzięki za pomoc, faktycznie ustawienie podane przez pwl07 uaktywniło opcje 'termostat' - obecnie testuje rozwiązanie. Jednakże już widzę kolejny problem, mianowicie po przejściu w tryb "postój" kocioł rozpala się dość szybko, po spadku temp kotła o ok 7 st (tyle co wartość H1 (?)), a nie po spadku temperatury określonej w termostacie, o co może chodzić? Jest ktoś mi w stanie przybliżyć również na co dokładnie wpływa wartość w ustawieniach serwisowych "nieczułość mieszacza" - i jak powinna być ustawiona w przypadku korzystania z termostatu pokojowego?
  4. @Gonzo19 to sprawdziłem na samym początku... od początku mam ustawione ust. zaawansowane na 'Tak'.
  5. @Gonzo19 hmm.. dziwna sprawa bo ja takiej opcji nie widzę w moim ustawieniach - mój kocioł l SF11/130. Może to jest dodatkowa opcja którą się aktywuje w innym miejscu? Czy któryś z pozostałych użytkowników może dać znać czy ma u siebie też taki wybór dot. termostatu w ustawieniach kotła jak @Gonzo19?
  6. @Gonzo19 - mam zwykły termostat pokojowy dwustykowy - SALUS 091 FL/RF
  7. @Gonzo19 - to może być dobry trop, sprawdzę wieczorem :-), dobrze myślę, że ustawienie to jest w ogólnych ustawieniach kotła, a nie w serwisowych, prawda?
  8. Panowie, Mam również problem z podłączonym termostatem pokojowym podłączonym pod mieszacz nr 1 (złącza 26,27) - mianowicie w takiej konfiguracji termostat bardzo fajnie wyłącza mi pompę obiegową mieszacza z obiegu nr 1 (czyli jak rozumiem jest prawidłowo podpięty), jednakże nie wprowadza kotła w tryb "postój" tylko ponownie się rozpala - nie czeka, aż w pokoju spadnie temp. o zadaną histerezę - blokada kotła włączona, opcja blokady pompy też nie powoduje wyłączenia pompy. Macie jakiś pomysł, co mogę jeszcze sprawdzić?
  9. Panowie, mam pytanko. Mam Lazara 11/130 (podłogówka/grzejniki) i chciałbym podłączyć do niego termostat bezprzewodowy np. Salus091 lub coś podobnego, tak by sterować bezpośrednio jego pracą, a nie poszczególnym mieszaczem - czy da się taki efekt uzyskać? Zależy mi na efekcie by po nagrzaniu pokoju do określonej temperatury (tam gdzie będzie panel) kocioł przeszedł w nadzór lub się wyłączył, a gdy temperatura spadnie o określoną wartość to się ponownie załączył - bo jak rozumiem jak podłącze termostat pod pompę obiegową np. podłogówki to po osiągnięciu określonej temperatury w pomieszczeniu on wyłączy tylko pompę obiegową podłogówki a kocioł będzie dalej sam sobie pracował - dobrze rozumuję? W taki razie jak podłączyć termostat by osiągnąć pożądany efekt - w miejsce styku panelu pokojowego na module A i włączenie opcji blokady pompy od termostatu załatwi temat? Ma tak już ktoś zrobione? Jak sterujecie kotłem za pomocą termostatów?
  10. Kolego a możesz napisać jaką temperaturę utrzymujesz w budynku że masz takie spalanie? Jaka powierzchnię ogrzewasz i jaka jest instalacja (op czy grzejniki)? I napisz na jakich modulacjach kocioł głównie pracuje?
  11. A spróbuj ustawić pompy na mniejsze biegi i zobacz jaki będzie efekt.
  12. Z frontu? Czy od górnego podajnika? Wygląda że jest ok, ale jeszcze sprawdzę.
  13. Panowie, wracam do domu a tu taki komunikat... Jak zwykle coś ma się zepsuć to w piątek.... O co chodzi? Co sprawdzać?
  14. Uzupełniając, dom parterowy, ocieplony 15 cm grafitem, anhydryt na podłodze z ociepleniem 12 cm, ogrzewanie podłogowe na ok 80m2, 4 grzejniki. Pierwszy sezon grzania, grzeje od października br., Jeszcze jedno pytanie.. zastanawia mnie ustawienie "ustawienia termostatu pokojowego" (albo jakoś podobnie) w kotle na mieszaczu grzejników, mam ustawioną wartość 0, wydaje mi się ze chyba również w tym miejscu powinienem ustawić inną wartość np. 10 skoro używam do sterowania temperaturą sterownik eurostera. Mam rację? Panowie ratujcie, bo żona krzyczy, że więcej czasu spędzam w kotłowni z kotłem niż z nią :-)
  15. Panowie, Podłącze się pod ciekawą dyskusję. Jestem świeżym użytkownikiem SF11 z sondą Lambda, pierwszy sezon grzewczy (podłogówka i 4 grzejniki) ale nie mam już sił do ustawień tego pieca i jego spalania (obecnie przy temp. spalam ok. 40kg/doba). Kocioł pracuje głównie na wydajności 50% (ok. 12h dziennie), 100% (10h), 30%(2h). Temp. zadana 75, większość pracuje na w przedziale 62-66 st. H1=7 H2=10 Dążę do tego, aby jednak tej pracy na 30% przynajmniej było z połowa dnia... Modulacje: 100%, 6s/19 (wentylator 70%); 50%, 5s/24 (wentylator 55%); 30%, 4s/34 (wentylator 45%) Dwa pytanka: 1. Zauważyłem, że przy 30% tlen jest mniejszy niż wartość tlenu zadanego (12.5%) - w granicach 10.5%-11.5%. Co może być przyczyną i jaki parametr na to wpływa? Na pozostałych wydajnościach jest ok, ponad wartości zadane tlenu. 2. Mam podobny problem jak opisany trochę wyżej przez użytkownika @Gunman - mianowicie kocioł jak już siłą rozpędu dojdzie do pracy na 30% to temperatura od razu spada i kocioł stygnie, nie potrafię utrzymać przez dłuższy czas pracy w tym trybie. Co zrobić aby przytrzymać piec na 30% dłużej? @Żółty o jaką wartość wprowadziłeś korektę, że ci to teraz lepiej pracuje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.