Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy

Pacjent SmartFire 15 + sonda

Temperatura zadana dla mieszacza I 45°C a  na zegarze nie wskazuje więcej jak 30°C Temeperatura na mieszaczu skacze od 45 do 27 i tak w kolo. Grzejniki chłodne. Z moich obserwacji wygląda że daje taka sama temperaturę jak mieszacz II 

 

 

IMG_20201108_162125.jpg

Edytowane przez Fisiu26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam sie różnym zdjęciom z instalacji w kotłowni roznych osób i stwierdzam, że w tym kraju nie ma hydraulikow . Takich prawdziwych co wiedzą co robią a nie klapki na oczy jak u konia i tylko ma iść prosto.

Większość to artystyczne twory pana Kazia co na co dzień ziemię orze(bez urazy dla prawdziwych rolników) albo stoi pod budką z piwem  i raz udalo mu się kran naprawić u sąsiada a teraz to on wielki fachowiec "hydraulik".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gonzo19 napisał:

Tak przyglądam sie różnym zdjęciom z instalacji w kotłowni roznych osób i stwierdzam, że w tym kraju nie ma hydraulikow . Takich prawdziwych co wiedzą co robią a nie klapki na oczy jak u konia i tylko ma iść prosto.

Większość to artystyczne twory pana Kazia co na co dzień ziemię orze(bez urazy dla prawdziwych rolników) albo stoi pod budką z piwem  i raz udalo mu się kran naprawić u sąsiada a teraz to on wielki fachowiec "hydraulik".

 

Aż tak źle Twoim zdaniem jest to zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest zrobiona bo widać tylko kawałek, ale chodzi mi o szczegóły.  Miedź, mosiądz i ocynk......... brrrrr.

Filtry do góry nogami. ........brrrrrrr. 

Mieszanie zaworów 4D i 3D . 

Najgorsze jest to, że z reguły inwestor wierzy takiemu "hydraulikowi". No bo co ma zrobić?  Znać się na wszystkim? Nie realne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gonzo19 napisał:

Nie wiem jak jest zrobiona bo widać tylko kawałek, ale chodzi mi o szczegóły.  Miedź, mosiądz i ocynk......... brrrrr.

Filtry do góry nogami. ........brrrrrrr. 

Mieszanie zaworów 4D i 3D . 

Najgorsze jest to, że z reguły inwestor wierzy takiemu "hydraulikowi". No bo co ma zrobić?  Znać się na wszystkim? Nie realne.

 

Człowiek nie jest w stanie na wszystkim się znać. Później wychodzą różnego problemy i zaskoczenia. Z hydraulikiem przeszedłem katorge. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bisiasty napisał:

trytytka daje radę

Zobaczyłem dopiero jak napisałeś. To jest jakaś masakra, przecież tam czujnik pokazuje głupoty, przynajmniej 5* za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fisiu26 Zakup sobie w jakimś komputerowym lub na Allegrze Termopada i ten czujnik przyklej na tym termopadzie a nastepnie zaizoluj izolacja do rur. Najszybszy i najtańszy sposób by to działało jak należy

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam po raz 3 w tym miesiącu problem z scinającą się śrubą gardzieli zaraz na końcu podajnika peletu. Chodzi o tą małą śrubę zabezpieczającą koło zębate. Śrubka max. M5-M4. Po czym przestaje podawać pelet  wszystko się zapyta po czym alarm i koniec pracy kotła. Już nie mówię jakie obciążenie dostaje przekładnia... Ale na szczęście  jeszcze sprawna. :)  czy ktoś ma jakiś pomysł  od czego to może być? Pelet caly czas ten sam od roku z tym ze to dostawa z czerwca tego roku teraz idzie. Może za suchy? Czy raczej coś mogło być w pelecie? W piątek chce wyczyścic popielnik po czym przesiać popiół bo 3 raz w ciągu miesiąca to nie normalne.

Pozdrawiam . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos termostatów, gdyby ktoś reflektował to zostało mi kilka sztuk sterowanych przez aplikację po wifi. Żeby nie zaśmiecać wątku, jak coś to na priv. 

@Junior15 pokaż zdjęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już po gwarancji to bym odkręcił podajnik i zobaczył jak sam chodzi czy jakieś łóżko się nie zaciera, nic innego nie przychodzi mi do głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancją bym się nie przejmował, kwestia odkręcenia śrub, musiałby niezły rozpiździel tam zrobić żeby się ktoś połapał. 

Kwestia sprawdzenia nie tylko podajnika ale i śluzy czy jekieś ciało obce (element metalowy, kamień, sznurek, cokolwiek) nie blokuje. Przekładnia pracuje z bardzo niskimi prędkościami, więc zatarcie łożyska raczej bym wykluczył. 

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy ustawienie kół zębatych jest jest prawidłowe tzn. czy chociażby ich osie są ustawione równolegle. Może dochodzić do sytuacji że koła nie zazębiają się prawidłowo i zęby się blokują (koła przekrzywione względem siebie, podajnik jest zbyt nisko koło z podajnika "opiera" się na kole sluzy itd.) 

Patrząc na zdjęcia to raczej powodu doszukiwałbym się złym ustawieniu zasobnika względem kotła, na kołach zębatych widać zużycie (wytarcia, uszkodzenia).

Długo eksploatujesz kocioł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widać, jak widać :-) 

Jestem niemalże pewien, że po rozebraniu każdy element oddzielnie będzie się obracał w miarę swobodnie. Dopiero rozpięcie samego napędu i próba "pokręcenia" ślimakiem pokaże jak współpracują ze sobą koła zębate ślimaka i śluzy. 

 

IMG_20201120_200649~2.jpg

Edytowane przez pwl07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, na bank musiało coś być obcego w zasobniku z pelietem że aż tak te zęby zjechało. Sam pellet by ich tak nie uszkodził nawet za 30lat a zwłaszcza certyfikowany. A serwis jak to serwis czekam na przegląd 4miesiac.udało mi się dodzwonić to powiedzieli że dosyć poczekam jeszcze masaxa. Robia tylko usterki. A na dziś tylko 2 ekipy serwisantów mają. 

Szok nie jak na taką markę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanko, spalił mi się sterownik kotła sf15 , przy wymianie dodałem econeta i sondę. Ustawienia wprowadził serwisant, dlaczego temperatury na mieszaczach są wyższe od zadanych?  A drugie pytanko to w informacjach kotła jest że pracuje na palniku SF 11 ? O co kman ?

Ma ktoś pod ręką ustawienia pieca z sonda ? :) 

Screenshot_2020-11-22-09-37-49-175_com.android.chrome.jpg

IMG_20201122_094413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kokesz może przewody z siłownika źle podłączone i zamiast zamykać otwiera? Sprawdź w trybie ręcznym. Ewentualnie błędne dane wprowadzone dla czasu otwarcia siłownika. Jeżeli obieg pierwszy to podłogówka to pilnuj temp. bo już jest za wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, himen92 napisał:

Palnik taki pokazuje bo taki jest domyślnie w nowym sterowniku a serwisant zapewne zapomniał zmienić. Kod 4096 i sam przestawiasz

A tak naprawdę to w czym jest różnica ? Ok palnik 11 czyli ustawienia i piec chodzi jako 11 ? Czy tak naprawdę nie robi to różnicy na codzien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pwl07 napisał:

@Kokesz może przewody z siłownika źle podłączone i zamiast zamykać otwiera? Sprawdź w trybie ręcznym. Ewentualnie błędne dane wprowadzone dla czasu otwarcia siłownika. Jeżeli obieg pierwszy to podłogówka to pilnuj temp. bo już jest za wysoko. 

Sprawdzałem w sterowaniu ręcznym jak włączę mieszacz 1 otw na on to słychać że coś tam działa, ale jak włączę mieszacz 1 zam na on to też słychać że coś w nim chodzi. Jak to sprawdzić żeby mieć pewność ? Czas na pompie jest 150 sek/ 90°  

IMG_20201122_123101.jpg

IMG_20201122_110917.jpg

IMG_20201122_123013.jpg

IMG_20201122_123018.jpg

IMG_20201122_123028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kokesz nie wiem jaka jest pozycja zawieradła w Twoim  zaworze 3d i jakim wskazaniom na siłowniku ona odpowiada. Najprościej określić organoleptycznie. Uruchom pompę, daj sygnał otwarcia zaworu i macaj czy temp. zasilania podłogówki rośnie czy maleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.