Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jolo747 wrzuciłem te fotki palnika i wykresy .ci myślisz o tym ? Co zaleźy zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dał bym zadaną 53, modulację ograniczył do max 50% (jesli masz wpisana moc kotła 12kw ,twój dom potrzebuje max 5kW) i czas przekroczenia 10 min , dynamika 3 , powinno ci dobowe spaść do 10kg , no i oczywiście miska AZORRA, ewentualnie CWU stale włączona 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwu stale włączone ...czy masz na myśli cośjak pompa kotłowa?Czy w jakimś innym celu

A miska azorra heh.już zalatwiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przestawiłem,  poobserwuję i się odezwę.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy kolegi Jockey (bardzo zaangażował się w pomoc przy ustawieniu mojego sterownika) mój zawór 4D jest ustawiony w pozycję którą daje na instalację określoną temperaturę, w moim przypadku około 50 stopni. Tak się zastanawiam po co montuje się siłownik na zawór 4D, może u mnie też by się przydał.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trolik76 napisał:

czy to  że palnik większy niż moc kociołka to może być jakiś problem 

Witam Kolegów.

Posłużę się porównaniem....samochód osobowy w który producent przewiduje największy silnik 200kW, kolega posiada taki sam samochód tylko wpakował silnik np.400kW....i pytanie czy może być problem...raczej nie, ekstra szybciej dojedziesz niż inni....tylko czy dalej??? okaże się na stacji benzynowej...¯\_(ヅ)_/¯

Ja bym wyłączył podmuch powietrza przy podawaniu gdyż potrafi mocno rozhulać i tak rozpędzony palnik...... ale to tylko sugestia

Pozdrowienia dla palaczy. Yaro.

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dali rady ,jest zbyt żylasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oldek napisał:

 

@YaroXylen Hi, a już myślałem że zjedli Cię ludożercy na Mauritiusie.

 

Ha ha ha....stary i łykowaty...popatrzyli....i poszli dalej...

Siemano Oldek....a w ogóle kiedy to było..... niedawno wróciłem po 3tygodniach od skośnookich pingpongów.... od razu zgłodniałem i...ty wiesz że oni naprawdę jedzą wszystko co biega ,gwiżdże, wyje, miauczy, gryzie i skacze?? i do tego z sosem sojowym, czasem w misce czy na talerzu leży związane żeby nie uciekło....brrrr.....

A tak żeby było na temat SKZP2 to kocioł chodził 3 tygodnie bez nadzoru ..tylko synek wrzucił w tym czasie parę worków diabła, zapominając o wyjęciu popiołu iiii??? szuflada pełna i trochę w wiaderku popiołu. Sterownik robi robotę....

A następny kierunek to Panama i Kostaryka z żonką w lutym.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MarepP napisał:

Przy pomocy kolegi Jockey (bardzo zaangażował się w pomoc przy ustawieniu mojego sterownika) mój zawór 4D jest ustawiony w pozycję którą daje na instalację określoną temperaturę, w moim przypadku około 50 stopni. Tak się zastanawiam po co montuje się siłownik na zawór 4D, może u mnie też by się przydał.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

u mnie z uwagi na głowice termostatyczne woda wychodząca na grzejniki ma 53stC a powracająca ok 30, zawór pełni rolę ochrony powrotu, i w zasadzie jestem w stanie go tak ustawić ręcznie żeby ten powrót był odpowiedni , jednak siłownik daje pewność że ten powrót będzie chroniony zarówno w ciepłe jak i zimne dni, z uwagi na to że mam 1 pompę na powrocie do kotła i ciągnie ona cały układ (łącznie z bojlerem podłączonym do jednego z grzejników) zawór ten jest ograniczony w ruchu od 65 do 100 % , i działa tak że z jednej strony ochrania powrót z drugiej wypuszcza nadmiar ciepła z kotła np po przekroczeniu zadanej , wydaje mi się też że zawór ten możne wypłaszczać  histerezę mocy kotła 

20191102_155526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej kilka wykresów dla kolegów, którzy mają włączone czasowe podgrzewanie CWU, macie możność zaobserwowania, jak zachowuje się instalacja, gdy załącza i wyłącza się pompa CWU, jaki ma to wpływ na temperaturę kotła i zmiany w modulacji. Proces spalania optymalny (więcej nie potrafię już wycisnąć)

Foto 1. Normalna praca kotła bez załączonej pompy CWU, na wszystkich grzejnikach głowice, brak zaworu xD na zasilaniu, zawór 3D termostatyczny na powrocie oraz podłodze, temperatura na zasilaniu ok. 38 - 40, powrót 53

1622986126_bojler5.JPG.3630136df43277f7b4a3b0df2c76bdcc.JPG

Foto 2. załączenie się pompy CWU od 6:00 - 7:00

1279339204_bojler3.JPG.44c3e93fdb371dade52019ec0850042d.JPG

Foto 3. Cała doba pracy z okresowym załączeniem się pompy CWU

964226335_bojler4.JPG.77b0758f81261736b2d6ea40bfcdbb9b.JPG

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie w celu wyjaśnienia.Jesli mam powietrze ustawione 17/50 z korektami powietrza na 20%,30% i 50% ustawione na 7.Jeśli korektuje w dół i np na tych korektach deflektor podkpocony robi się, to nie lepiej przesunąć całą linie powietrza np na 17/55 i wtedy ewentualnie ustawić niższą korektę lub w cale jeśli wyjdzie taka potrzeba.W modulacji wtedy chyba jest większy czas na reakcje modulacji w dopaleniu ekogroszku.U mnie te korekty właśnie są duże.Wentylator mam 40w z przysłoną x i jak wchodzi na wyższą moc to koło pieca słychać duży szum a nie jest to adekwatne do płomienia w retorcie czy też wyglądu płomienia jak rakietowy .Dmuchawa szumi a płomień jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały problem z regulacją powietrza jest taki że jak masz ustawione bramki modulacji 10- 80% to nie da się jednoznacznie określić w jakich przedziałach powietrza jest za mało a w jakich za dużo,  sumarycznie gdy piec pracuje nie w linii prostej a w zygzaku (modulacja),to brak tlenu w mocy 40% moze byc kompensowany z nadmiaru powietrza w zakresie 60%  i jedynie gdy piec zatrzyma się na dłużej np w 40% będzie widać sadze i kopcenie ,

 linia powietrza na pewno nie jest prosta ,u mnie wychodzi że powietrze (korekta) powinno być  większe na dole niż na górze ,wynika to choćby z nieszczelności ,charakterystyki dmuchawy ,jej stanu, klapki i stanu kondensatora, i mimo że nasz sterownik steruje dmuchawą impulsowo to obroty pompy z impulsami nie idą liniowo, tak samo jak wydajność pompy 

wniosek taki bez analizatora spalin , będziemy wszyscy z tym walczyć całą zimę a i tak przegramy jak się wk.. ,zdenerwuję to kupie taki analizator i zacznę go wypożyczać 

albo tomekBrz  ogarnie sondę w SKZPo2

może każdy komu się wydaje że ma spalanie ustawione w miarę ok pokaże wykres korekty powietrza 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolo 747.Dosłownie jest tak jak piszesz u mnie.Ustawiłem powietrze.Spędziłem  którąś sobotę przy piecu stosując blokade na mocach aby dobrać powietrze i dobrałem cieszac się ze nie kopci i nie dymi w piecu.Po tygodniu korekty juz mjiałem po 7 wiecej niż sprawdzałem że nie kopciło.Testy trwały po 2h zanim zmieniałem na inną moc, tak wiec był czas dla eko na na dopalenie i sprawdzenie  kopcenia kiedy już jest ok.Własnie chyba przez tą pracę np dłużej na 30% mocy czy 40 lub 50%.Jak piec zjeżdża z wyższej mocy i ma te powietrze większe.Kopcił więc zwiększałem po 1%.Teraz jak mozna zauważyć ,dla mniej cierpliwych jak zmienią np całe napowietrzanie przez kopcenie i tak znowu na stepny tydzien lub dwa mozna spędzać na regulacji noi ciągle zapędzać się w kozi róg.Tak do końca sezonu.....Ja jakoś z pomocą tu Was i Jockeya jestem wiecej cierpliwy i nie szarżuje z parametrami aż tak.Wcześniej pytam .jolo 747 podoba mi się zrozumienie problemu i chęci coś z tym zrobić.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko240973 z ciągłym dodawaniem powietrza to uważaj, bo można łatwo pójść w niewłaściwą stronę, jeśli kopiec będzie na nieodpowiednim poziomie. To, że kopci, to nie zawsze świadczy o tym, że jest ustawiona za mała wartość procentowa dmuchawy, dym świadczy o tym, że mieszanka paliwo/powietrze na złożu jest nieodpowiednia, a to nie jest to samo.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TchomaSz chyba to nie moje  zdjęcia jak bym takmial to bym nic nie kombinował No ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raz po raz tak z dmuchawa ze chodzi tak jak być włączał ja do prądu na chwile i wyłączał. Pomaga wyłączenie ster z prądu. Raz za pierwszym razem a raz za trzecim razem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarepP napisał:

kolega @Jockey (bardzo zaangażował się w pomoc przy ustawieniu mojego sterownika)
 

...bo to pedantyczny profesjonalista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tylko kondensator. U mnie akurat pomaga wyłącznie skzp z prądu. Przynajmniej na razie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była by to wina kondensatora to chyba by słabo też startowała a ona startuje normalnie tylko nie trzyma równych obrotów. Zresztą nie wiem dlatego pytam bo może ktoś już właśnie tak miał i sobie z tym poradził. Ciężko przez to doprecyzować palnik.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolo747 napisał:

u mnie z uwagi na głowice termostatyczne woda wychodząca na grzejniki ma 53stC a powracająca ok 30, zawór pełni rolę ochrony powrotu, i w zasadzie jestem w stanie go tak ustawić ręcznie żeby ten powrót był odpowiedni , jednak siłownik daje pewność że ten powrót będzie chroniony zarówno w ciepłe jak i zimne dni, z uwagi na to że mam 1 pompę na powrocie do kotła i ciągnie ona cały układ (łącznie z bojlerem podłączonym do jednego z grzejników) zawór ten jest ograniczony w ruchu od 65 do 100 % , i działa tak że z jednej strony ochrania powrót z drugiej wypuszcza nadmiar ciepła z kotła np po przekroczeniu zadanej , wydaje mi się też że zawór ten możne wypłaszczać  histerezę mocy kotła 

 

Ja tego nie mogę zrozumieć, to chyba ktoś z N. owoczesnej napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.