Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@jolo747Wydlužaj czas przestapenia temperatury,dojdzie do modulacii i liepiej dosterujesz powietrze.Z czuwaniem bedzie dokladne dobranie za ciažke.Przy tej pogode idealne do ustawieni nadmuchu do mocy minimalnej.Przy zimnej pogode juž bedziesz miac  male mocy OK,tylko dostroisz wieksze.Nastepnie možno powrocic do odcinania czasu przekroczenia temp.

Przy sredniej 12% nech idzie na 10 i czas od czasu lekko przydaje.Po kilku godz.masz ustawione.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bercus napisał:

IMG_20191116_125748.jpg

Też mam w wyczystce taką wahającą klapkę, a drugą powyżej czopucha. Jak można je ujeździć ? śruba z nakrętkami po lewej i prawej understand, ale jak to wyważyć. Sorry, dopiszę jeszcze że nie wiem co jest na powyższym zdjęciu

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest foto wyjscia rury kominowej z kotla(w prawo gore rura)od sciany komina i z zalaczenia w kociol tak sa dymilo,jak jest czarne.Usczelnilem nastepnie silikonom.

Wywažylem tak:Na najmniejszej mocy klapa jest zatwarta,kiedy moc rosnie,troche sczeline poczyna sie robič.Na wiekszych mocach jest juž kilka cm.Testowalem dymom papierosy na scelinach rury kominowej i klape drzwi kotla zachowanie mocy ciagu.Tež po otwarciu drzwi kotla nie možliwe zadymič.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy chwali się modulacją to i ja się pochwalę, kocioł noname niby 25kw z palnikiem duża ekoenergia, ustawione na 15kw, dmuchawa wpa06 4-32% przesłona otwarta na 2cm

dom 130 m2 podwójny mur, nie ocieplony i dodatkowo lekko spaczone drzwi więc tu mam spore straty

IMG_20191116_175952.jpg

IMG_20191116_175855.jpg

IMG_20191116_175742.jpg

IMG_20191116_175828.jpg

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jest czarno ale z drobnymi pylkami szarości.Zdjecia do wglądu.

E39A2AF2-7A06-4A33-8F35-8A76C4D2DB69.jpeg

6C767266-D638-44BE-805C-AA622E7F4DE8.jpeg

DFCCF595-D445-442D-9746-6D358D64DA7F.jpeg

6A50D37B-E4AA-4EC9-B6A4-3084F9EDC22A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegła na testy, takie zawirowanie lekkie spalin, spalanie ogólne małe bo był reset sterownika bo ustawiałem przesyp. 

mieszam wapno z węglem i na ściankach widać jak odparza się stara smoła jeszcze po poprzednich właścicielach

taka temp. nie wiem dlaczego, grzejniki żeliwne i pompa na 3 może temu, ale w domu trzyma temp. może minimum na 0 będę musiał dać, noe wiem pierwszy sezon z zaworem dopiero

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno na liczniku było jeszcze 2 kg a w zasobniku 0 co zrobić z potencjałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy tylko w moim przypadku soft 2.31 ma problem z podajnikiem. Dzisiaj wgrałem soft 2.31 i nie ma możliwości sterowania dawką paliwa, to znaczy teoretycznie jest ale po zmianie nic się nie dzieje. Opadający żar to tragedia jak dla mnie,  soft ponownie "wgrany" aby wyeliminować pomyłkę. Teraz czekam na "efekt poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłeś ustawienia fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za. Te smolenie to za duże opału , myśle to zmniejszyć na korekcie o oczko? Patrząc na temp.to przy 10 kw te 90 st to trochę duzo może obniżyć o oczko?

Dodam jeszcze ze szyber otwarty na max!

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 marek dmuchawa 18 przy 44 modulacji, trochę mało mi się wydaje , popatrz na płomienie , powinno się porządnie palić ale niepostrzępionym płomieniem, 

loko , po co ci 60 na piecu, chyba bym zszedł do 55, masz ekoenergię 35kW ? mam taki sam ale z koroną 20kW ,

zastanawiam się czy nie wyciąć otworu do czyszczenia palnika z popiołu podmuchem dmuchawy 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 60 st na kotle pomaga dopalac siarczany ze spalania węgla, wiem wiem dodaje zasade z wapna ale stare ustawienia zostały, 

właśnie schodzę 5 st niżej po rozmowie z kuzynem chemikiem na ten temat, 0.7 padło i jednak mogę zejść niżej z temperaturą, chociaż w szczycie zapotrzebowania zawór pójdzie na 100%

jolo u Ciebie na wykresach wydaje mi się że masz za maly czas przekroczenia temp. bo Ci się odstawia, j przez to mam 10 h przekroczenia ustawione i od prawie roku nie tykam a latem grzało wciąż cwu

Edytowane przez loko00
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 15-25 zaślepione pierwsze otwory i pali się dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstawia się ale jak dam długą zwłokę , to mi do 70 dobije temperatura na kotle, a już przy 60 mi spalanie wzrasta , z kolei jak dam minimalną modulacje 12% ,to też spalanie wzrasta i słabo się pali ,w zasadzie się nie pali

w niczym mi to odstawianie nie przeszkadza, mam niskie spalanie, ciepło w domu i czysto w piecu ,co prawda założenie obliczeniowe że piec powinien mi spalać od 6 do 15 kg nie zostało osiągniete , ale mam kilka rzeczy których nie wziąłem pod uwagę przy tych założeniach

Screenshot_20191116-233225.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nocnej jazdy tak mam .Widze ze na retorcie węgiel się spała w postaci takich pokrzywionych chruplow nie są jednolite bryłki co może mieć wpływ na taki spalanie.Korekra dawki na minus pokazany mniejszy kopczyk to napewno obniża kopczyk może to tylko wrażenie bo są chrupki węglowe.Zdjecia do wglądu 

34A7F112-86C4-409C-A2AB-6E8CEB475AE7.jpeg

D9AC2505-D402-4ADB-B5A6-0CD17E80A37B.jpeg

271D6434-D630-484E-9E49-3BA78A6AC578.jpeg

F788698D-B125-461A-8A6C-9AA8310C3F62.jpeg

02C39FE5-0046-47C7-A427-328B51966732.jpeg

9E809325-84A9-42C5-8505-EF45D479D8C1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek wydaje mi się że jeszcze za dużo paliwa na palniku .

przydała by się sonda lambda w tym sterowniku, kilka spraw by załatwiła 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SModulacja 10/100 widzę ze spalanie znowu rośnie rana 24.8 a już jest 27 mi już ręce opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.