Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@marekd to jest spalanie dobowe . Naliczane w ciągu ostatnich 24godzin . Za godzinę dwie może pokazać Ci mniejsze bo np było mniejsze zapotrzebowanie na ciepło . Lub wieksze bo poszły np dwie kąpiele . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wytrzeźwiałem :-D i tak prezentuje się wykres po 12h na 55 st. 

w sumie nieźle się trzyma, napiszcie tylko jakie sa fabryczne czasy min i max w otwieraniu zaworu bo coś pomieszalem

@marekd daj jeszcze trochę korektę paliwa na minus jak nie dopala i się nie zapada

IMG_20191117_111029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem korektę dawki naz -6 na 7% modulacja 20/100 jest a pisałem 10/100 czekam 

 

Dzięki za podpowiedz

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nik się nie kompie bo bojler wyłączony z pracy , a ciekawe jak będzie dalej instalacja nie kręcona a na dworze rośnie temp. A wzrasta spalanie ,czekam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli liczy Ci z wczoraj i tak podaje  . By to było miarodajne  tak na bank . Musiala by byc ta sama temperatura , ten sam pobór ciepla . A tak liczy bo wczoraj potrzebowal dogrzac salon i poszlo więcej , mija 24 niecale godziny a ster ma w pamięci wczorajsze grzanie salonu . Jak już chcesz się tym sugerować to zerkaj 24 po korekcie . Z tym ze trzeba brać wszystkie zmienne . Typu wiatr, cisnienie ilość osób, temperatura zewnetrzna , czy grzalo slonko czy nie  I tak dalej. Jak już by się chciało liczyc trzeba by cieplomierz miec I porównywać ile musi isc opalu by wygenerować odpowiednią ilość ciepla. A i tak wiele czynników mogło by mieć wplyw na te obliczenia .Tak czy siak to tylko taki pokazywacz , jest bo jest ale jego miarodajnosc co do ustawien procesu spalania jest nijaka.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2015 o 18:48, marekd napisał:

Witam wszystkich posiadaczy sterownika SKZP-02. Pracuje u mnie w kotlowni juz ze 2 tygodne .Ogolnie jestem zadowolony...

Mam pytanie do grona tych sterownikow co zrobic by doprowadzic by kociol szedl bardziej stabilnie , a moze to juz przesada? Zdjecia do wgladu.

post-1379-0-41479800-1450201581_thumb.jpg

Mam wrażenie, że kolega @marekd bardzo kocha być na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-300, Fabryka - 120(s) ale musisz zobaczyć na tabliczce jak pisze kolega @ThomaSz

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wytrzeźwiałem :-D i tak prezentuje się wykres po 12h na 55 st.  w sumie nieźle się trzyma, napiszcie tylko jakie sa fabryczne czasy min i max w otwieraniu zaworu bo coś pomieszalem

[mention=1379]marekd[/mention] daj jeszcze trochę korektę paliwa na minus jak nie dopala i się nie zapada

IMG_20191117_111029.thumb.jpg.e43dff597a34f3b83bfb7614a39ef665.jpg

 

Czas otwierania zaworu musisz sprawdzić na tabliczce znamionowej siłownika lub na pudełku w którym był zapakowany. Najczęściej jest to jednak 120 , 140 sekund 

 

Widzę że[mention=80645]Deafnezz[/mention] mnie wyprzedził :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deafnezz to są dwa tematy ten który wolkuje to stary dom dziurawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stary dom i jeszcze dziurawy to spalanie masz ekonomiczne -czego chcieć więcej?

Jak uszczelnisz dobrze słomą to będziesz miał tak:

20191117_130129.jpg

20191117_130120.jpg

20191117_130111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd piszesz że dom stary i dzurawy więc w zasadzie nie ma się co dziwić że potrzeba tyle energii do ogrzania go. Modulacja jest całkiem do przyjęcia wg mnie tylko bardzo wysoko jak na tą pogodę ale skoro ogrzewasz też całą okolicę to się nie ma co dziwić. Myślę że cudów (jeśli chodzi o radykalne zmniejszenie spalonego węgla), to się nie spodziewaj puki nie zostaną ograniczone straty ciepła przez budynek.



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marekd napisał:

Deafnezz to są dwa tematy ten który wolkuje to stary dom dziurawy.

Nareszcie wszyscy zobaczą ten wpis, że masz dom dziurawy, obejrzą wykres i Ci pogratulują niskiego spalania. :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zerkniecie na moj wykres i ustawienia czy w dobrą to stronę idzie i co można jeszcze zmienić. 

IMG_20191117_140653.jpg

IMG_20191117_140726.jpg

IMG_20191117_140736.jpg

IMG_20191117_140746.jpg

IMG_20191117_140756.jpg

IMG_20191117_140855.jpg

IMG_20191117_140911.jpg

IMG_20191117_140916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest dla pelnej mocy foto . To możesz podnieść miskę lekko wyżej . Jednak zobacz czy okapca coś ten płomień wylatujacy z niej . Lub po prostu unikac pełnej mocy .IMG_20191117_140855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał zejść z mocy bo jak idzie na maksa to zbytnio się rozpędza z temp i wpada w czuwanie. Faktycznie na pełnej mocy płomienie wyskakują z miski ale nie kopcą. Miska teraz jest na wysokości 17cm (korona palnika - rant miski). Ogólnie to kocioł 15kw i do ogrzania 124m2. Instalacja ze sprzęgłem, podlogówka i grzejniki plus 120l CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lechumb napisał:

Chyba będę musiał zejść z mocy bo jak idzie na maksa to zbytnio się rozpędza z temp i wpada w czuwanie. Faktycznie na pełnej mocy płomienie wyskakują z miski ale nie kopcą. Miska teraz jest na wysokości 17cm (korona palnika - rant miski). Ogólnie to kocioł 15kw i do ogrzania 124m2. Instalacja ze sprzęgłem, podlogówka i grzejniki plus 120l CWU.

Może rozciągnij powietrze np. 13-27% lub 8-23% (tę dolną granicę ty musisz znać - kopcenie) i dynamiką zjedź niżej. Hmm?

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa jest 80w (zapomniałem dodać) i nie będzie za dużo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb za dużo powietrza na minimum. i to dużo za dużo, przez to takie piki na wykresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lechumb napisał:

Dmuchawa jest 80w (zapomniałem dodać) i nie będzie za dużo??

A korektą powietrza się wspomagasz? Bo moc kotła szybko w górę leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty... @Jockey... pomyślałbyś 20lat temu, że nie będziesz grał w piłkę, tylko w niedzielę będziesz doradzał kolegom, na forum "piecowym"? :-)

2.31 stabilna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wspomagam. Na 20 i 30%mam korekty na +2 bo trochę podkapcalo z pod miski. Może ustawie dolny zakres na 8%i zobacze czy kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Deafnezz napisał:

Ty... @Jockey... pomyślałbyś 20lat temu, że nie będziesz grał w piłkę, tylko w niedzielę będziesz doradzał kolegom, na forum "piecowym"? :-)

2.31 stabilna?

tak - Stabilna

p.s. 20 lat temu nawet nie maiłbym szans o tym pomyśleć, bo o tej godzinie w niedzielę spałem po przepracowaniu 96 godz. w tygodniu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.