Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaj te szrubki 1-0-1-0-1-0 tam,gdzie sa dobro wypala(przepala,kiedy przedmuchasz ten syf),tak možesz eksperymentowac.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli które zakleiles?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ja mam palnika ecopal 15-25kw ze Stalkotu. W nim są po dwie z każdego boku szczeliny ok 5x0.5 cm zakleilem te od strony wentyla dolne i górne, ( od strony drzwiczek i bok) ale nie na całej długości tak ok 3/4 długości

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie temat który założyłem w tamtym roku palnik ekopal tam jest rozwiązanie kłopotów z tym palnikiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejK Proporcja fabrycznie jest 4. Dziwny czas otwierania, na pewno masz 100 na siłowniku? Przeważnie to 135/140s. 

IMG_20191105_215344.jpg

IMG_20191105_215333.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 100% mam 100s. Przywróciłem sterownik do ustawień fabrycznych, ustawiłem od nowa powietrze i znane mi parametry. Dam mu z pół godzinki i zobaczę co z tego wyjdzie.

siłownik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem co zmieniłem, i nie było to po piwku.

Zmniejszyłem temperaturę na instalację z 50* na 45* i po tym się zaczęło.

Powróciłem znów do 50* i jutro będzie wiadomo.

Teraz zastanawiam się co zrobić żeby dało się puścić niższą temperaturę na instalację i żeby sterownik nie głupiał. Oczywiście jeżeli moje przypuszczenia co do zmiany temperatury się potwierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, klucjans napisał:

witam wszystkich

ustawienia administratora -diagnostyka -korekty-

brak korekty CWU  zawyża o -3* na kotle 54 a na cwu 57*

czy to tylko u mnie czy to tak wszyscy mają

soft 2.31

Czujniki łatwo sprawdzić, wystarczy ten od CWU wpiąć razem z czujnikiem kotła i zobaczysz, czy pokazują taką samą temperaturę w tym samym miejscu, czy różną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: po zwiększeniu temperatury na układ CO wykres się ustabilizował. Czy da się to ogarnąć z poziomu sterownika czy należało by napisać posta w innym dziale?

WYKRES.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy jedynie sprawdzić, czy czujniki dobrze przylegają do ścianek rury/kotła w miejscu zainstalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, klucjans napisał:

witam wszystkich

ustawienia administratora -diagnostyka -korekty-

brak korekty CWU  zawyża o -3* na kotle 54 a na cwu 57*

czy to tylko u mnie czy to tak wszyscy mają

soft 2.31

Miałem podobnie i u mnie czujnik siedział luźno w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydlužaj czas stabilizacii.20s za malo.Zbyt daleko dochodzi.Przyleganie,odleglosc od zaworu i izolacia czujnika to jasna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czujnik cwu zaniża wskazania o 3*C do pozostałych czujników

testowane wielokrotnie w różnych konfiguracjach z czujnikami od "co" 

"powrot" "kotła" i z dwoma termometrami elektronicznymi i w każdym

przypadku czujnik cwu ma wskazania mniejsze o około 3*C

dlatego moje pytanie o możliwość kalibracji czujnika cwu ale 

wynika z tego że nie ma takiej opcji.

pozdrawiam

licjans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiecie co jeszcze mogę poprawić?fd421efa431de503629ace1a4d9f04d6.jpgf82b68f162eecb302d6b5509db49ebfd.jpge6f76927ccb2827c8945fb8510d887c0.jpgb21fedf928d291e902b6bd09e0f86d08.jpg9cf8f22f4fd549584cb6ea5fc6dfa0c1.jpg2ca5b2e7f49f90b9115bdae9da1c27f7.jpgf0fecf513aa5c7d26a434cfdecb57ef6.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja można powiedzieć zacząłem wczoraj od zera. Ustawiłem moc kotła sztywno na 20kW, kaloryczność na 26,3 (mam eko 25-27MJ). Dmuchawa 25-60%. Spadło spalanie dobowe o 2,5kg, nie widzę, żeby kopciło, ale to jeszcze do ustawienia wszystko na poszczególnych % modulacji, według filmu @Jockey. Oceńcie proszę ilość węgla na palniku, nie jest go za mało? Temp. podajnika waha się w granicach 40-48°C a czujka jest dosyć daleko zasobnika, kilka cm dalej rura ślimaka jest ledwo ciepła.

IMG_20191106_171632.jpg

IMG_20191106_171454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, popracuj powietrzem, prawdopodobnie przesuń całą krzywą napowietrzania w dół. Nie zajmuj się na razie temperaturą podajnika, obserwuj palnik, skoncentruj się tylko na płomieniu i ilości żaru na palniku. Jak zaczniesz schodzić z powietrzem (stopniowo), to żar odsunie Ci się od ślimaka.

Wyczyść kocioł, aby można się było zorientować, co się dzieje na palniku

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, shaft7 napisał:

Spróbuj powietrze min na 7/8 %

oki spróbować zawsze można :)

wczoraj miałem taką akcję - modulacja od 8% i powietrze min 5%, a o 21:54 email, że jest alarm w sterowniku. Wstaje z wyra, a tu zanik płomienia. W kotle górka eko na palniku i szybka akcja, powrót do ustawień jak na fotkach i znowu prysznic hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baranowski.jakub z tym schodzeniem poniżej 10% to różnie bywa , zależy jaki palnik jaka dmuchawa i jaki węgiel , niektórzy uważają ze zejście poniżej 15% to już przesada ,  schodz z powietrzem min po 1%  zaczynajac od 8% , ale moc min to niech zostanie 10% , niżej nie ma sensu , no i po każdej zmianie czekaj pare godzin , niech przepali z worek zanim znowu coś przestawisz , mimo  że czasem ciężko się powstrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa... 23.gif

Gdyby było wiadomo, kto ten moduł zgubił, to może ów Ktoś by wiedział, czy zadziała ze sterownikiem

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.