Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, DK321 napisał:

Witam

Panowie chyba jest problem z przesłaniem parametrów do skzp przez apkę  wojszym2244 ?

Jeśli piszesz o stronie a nie o apce to w bazie nie ma nick-a DK321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale muszę. Kocioł spala dużo ile bym nie wsypał to zasobnika to spali. Ktoś coś jak zmniejszyć spalanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekOrfiMusiałbyś spytać nieśmiertelnego członka "Czarnego Gangu" - Arthura Johna Priesta. On by Ci doradził. :)

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Sorry ale muszę. Kocioł spala dużo ile bym nie wsypał to zasobnika to spali. Ktoś coś jak zmniejszyć spalanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może go zgas :)))))

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co ,to wersja 2.30 1abcfa43d16d4ca6eabb1633faaec243.jpg1e7a06d5171081e09c206784b7b19c5c.jpge898f1c5a6a37bb6ad526d493f08744d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany? Co nowego?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dotyczące pompy kotłowej, można ustawić na wyjście pompy cyrkulacyjnej zwolnić wyjscie CO2. Gdy ktoś używa obiegu CWU jako ochrony powrotu można oznaczyć brak. Gdy oznaczymy ja jako CO2 w części opcji od obiegów znika pole od tego obiegu jest puste.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak patrzę i nie poznaje menu. Chyba jestem za młody. Takiego menu nie miałem jak kupiłem ster od pana T.B, jeszcze nie ma ikony kotła. Ale za ster same ++++++++++++++, jak będę miał następny kocioł to dalej będzie obsługiwany przez skzp, a za chwile będzie miał Sasiad skzp, więc będzie okazja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dotyczące pompy kotłowej, można ustawić na wyjście pompy cyrkulacyjnej zwolnić wyjscie CO2. Gdy ktoś używa obiegu CWU jako ochrony powrotu można oznaczyć brak. Gdy oznaczymy ja jako CO2 w części opcji od obiegów znika pole od tego obiegu jest puste.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Tak to wiem. Ale mi chodzi o tą opcję wyłącz gdy nie potrzebna za bardzo nie kumam o co chodzi z tym parametrem.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem. Ale mi chodzi o tą opcję wyłącz gdy nie potrzebna za bardzo nie kumam o co chodzi z tym parametrem.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Napisałem właśnie jeśli nie potrzebna :wyłącz. Nie każdy używa pompy kotłowej,.i po prostu oznaczamy ten parametr na 0

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak działa

Wyłącz gdy zbędna na O - pompa kotłowa działa (jest włączona) pomimo tego, że żaden obieg grzewczy nie zgłasza zapotrzebowania na ciepło

Wyłącz gdy zbędna na 1 - pompa kotłowa wyłącza się, jeśli wszystkie obiegi grzewcze nie pracują

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje,.jeszcze nie rozgryzlem tego. Ale pojawił mi się problem, nie mogę skonfigurować modułu internetowego. Wyłaczylem z zasilania i ster i moduł i lipa.parametry modułu pod serwer Wojtka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest wersja 2.30 dla tłoka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ślimak

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Tomka czy nie d się zrobić w sterowniku czujnika zerwania zawleczki? Niektóre kotły są nadzorowane zdalnie online i brakuje informacji o zerwanej zawleczce. Mozna by wykorzystać miejsce wpiecia czujnika otwarcia klapy zasobnika. Pomyślcie Tomku o czujniku zerwania zawleczki.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekać na oficjalną wersje, po to są niejawne testy u doświadczonych "palaczy" , aby wyłapać błędy. Dostaniesz wersję testową, będzie się źle paliło i zaraz cały świat usłyszy jaki ten sterownik jest do niczego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jeden z kolegów pomógł, soft pobrany i sterownik zaktualizowany, śmiga jak lala. O to chodziło, jeszcze tylko brakuje mi do pełnej satysfakcji czujnika zerwania zawleczki. Sterownik jest mega robi dobrą robotę.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja zacznę zabawę, może coś uda się zejść ze spalaniem. Zacznę może od ustawień wentylatora. 

- Kocioł SKAMP -PV około 17kW, palnik SV-200n

- modulacja 65%

- groszek Bartex Gold z OBI

- dmuchawa od 12% - 24% (Domer DM 80)

- zawór 4D z siłownikiem

- ochrona powrotu zapewniona na razie pompą CWU

- sterownik pracuje w trybie automatycznym

Na wykresy na razie nie patrzcie, bo są na pewno zakłamane - okazało się że mam luźny czujnik temperatury w kotle. teraz dostał trochę alu folii od koleżanki małżonki z kuchni i dopiero teraz pokazuje realne wartości.

Czy zostawić ustawienia wentyla na takim poziomie jak teraz (z wyglądu płomienia) czy może otworzyć bardziej przysłonę wentylatora?

Zerknijcie może jeszcze na kopczyk na palenisku (zdjęcie na którym go widać przy 45% mocy). Nie za wysoki? 

 

 

 

kocioł.png

dmuchawa.jpg

płomień moc 65%.jpg

płomień 45% mocy.jpg

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.