Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

57/51 + 3 na pogodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dadex napisał:

Wrzuciłem nowy soft. Jak na razie chodzi wszystko jak należy. Testuję podbicie modulacji. Ciekawym pomysłem jest kontrola zasypu oraz sygnał alarmowy. Mam małą sugestię odnośnie tego tematu. Wyobraźmy sobie sytuację gdy nie ma nas w domu a opal się kończy. Nie ma nikogo kto mógłby dosypać paliwa( w zależności jeszcze kto jak ustawi parametr alarmu w tej zakładce) Mam propozycje, gdy zbiornik osiągnie minimum paliwa sterownik wyłącza wszystkie pompy po to Aby nie doszło do wygaszenia paliwa.

Nic nie sugeruję głośno myślę jak się to mówi. 

Pozdro

 

17 minut temu, hamerg napisał:

I to jest konstruktywne myślenie. Moim zdaniem dobry pomysł. Ustawione minimum w zasypie po osiągnięciu kocioł przechodzi w czuwanie z wyłączonymi pompami.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo dobry pomysł, tylko co z tego, skoro twórcy sterownika tego nie przeczytają, bo "mądrzy" ludzie zrobili sobie z tego tematu hydepark i rozmawiają kto ma większego.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 w dzień. Na noc -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie koledzy, czy np. nocne obniżenie temperatury kotła o 2°C - 5°C daje wam jakieś plusy dodatnie? Ja staram się trzymać stałą temp. w pomieszczeniach ogrzewanych i przez dwa dni testów z nocną obniżoną temp. (-5°C) nie zaobserwowałem żadnych oszczędności w cyklu dobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to u każdego może być inaczej. U mnie przy obniżeniu temperatury kotła od 22:30 do 4:30 jest zużycie mniejsze o ok. 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do praktyków, załączam wykres.

Mam pogodówkę która kręci zaworem i w takim przypadku - wiadomo - modulacja musi jakoś skakać co widać na załączonym obrazku.

Ale od godziny 10 temp na podłogę jest stała (minimalna ustawiona) i modulacja stabilizuje się mniej więcej na 20-30%.

Zastanawia mnie wycinek z 18:30-20:00 oraz 21:30 do teraz. Jak widać modulacja utrzymuje się na stałym poziomie po czym raptem spada. Dodatkowo to co na różowo też spada. To jest temperatura korpusu zewnętrznego palnika (nie mylić z temp podajnika). Oznacza to że pali się coraz dalej od ślimaka czyli jak na mój chłopski rozum za dużo węgla lub za mało powietrza - ale pali się OK, nie dymi, nie kopci.  Albo że temperatura różowa spada z powodu coraz zimniejszego powietrza z nawiewu.

Podniesienie kaloryczności lub  dmuchawy o jedno oczko powoduje trochę większą huśtawkę, więc raczej zostanie jak jest. 

Nie pamiętam czy było w instrukcji co oznacza korekta podawania w % a nie mam pod ręką. Czy spróbować delikatnej korekty paliwa na minus czy raczej przesłonę delikatnie otworzyć? A może "olać" to bo może to zależy od tego jaka frakcja wpadnie akurat na palnik i nie ma o co walczyć?

A może ktoś ma inne wnioski na podstawie tego co załączyłem?

Screenshot_20181222-231007.png

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus poniżej wykres z obniżenia nocnego temperatury kotła i jak to się bezpośrednio przekłada na obniżenie temperatury zasilania CO w układzie z zaworem 3D termostatycznym 55 stopni pilnującym temperatury powrotu, a bez zaworu mieszającego na zasilaniu. Woda miesza się samoistnie na zwykłym trójniku.

Poprzez obniżenie temperatury kotła następuje obniżenie temperatury zasilania CO

139049420_obnienienocne8h3.thumb.jpg.82969451b763fc723641dd6ef548daf9.jpg

Schemat z podłogówką 3.JPG

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey, u ciebie spadnie temp CO bo masz taką a nie inną instalację. Jak u mnie na wyjściu siedzi zawór 4D z siłownikiem, to obniżenie temp. kotła nie zmieni mi temp. na grzejnikach,  bo siłownik po prostu otworzy więcej zawór żeby trzymać temp. zadaną CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pokazałem, jak obniżenie nocne działa w takiej konkretnej instalacji i prosiłem TomekBrz o dodanie takiej funkcji.

U mnie sprawdza się to znakomicie.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. CO reguluje czujnik pogodowy, który podnosi lub obniża temp. w zależności od temp. na zewnątrz. Temp. kotła jest stała cały czas. A spalanie mam teraz poniżej 12kg/dobę. ( jest ok 1 stopień na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko pozazdrościć spalania. U mnie pogodówka podnosi temperaturę na kotle o 3 stopnie, a temperaturę w pomieszczeniach kontrolują głowice (zwykłe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym...

20181223_073317.jpg

20181223_073327.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się przekonałem, że jeśli proces spalania na palniku jest ok, to kocioł weźmie tyle węgla, ile energii potrzebuje dom i instalacja dla zachowania odpowiedniego komfortu termicznego budynku. U mnie to szczególnie widać w wietrzne dni, jak spalanie idzie w górę.

I nic się na to nie poradzi. Jeśli ktoś wcześniej odpowiednio zainwestował w dobre ocieplenie budynku, to teraz cieszy się niskim spalaniem.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęście  brakuje jeszcze komórek pamięci, żeby sobie zapisywać ustawienia... może kiedyś będą...

Jak masz wentylację grawitacyjną to w wietrzne dni wysysa ci ciepło z domku i kocioł musi to niestety nadrobić. Ja mam wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, wczoraj na wieczór wiało na dworze niemiłosiernie, no ale to nie wpływa u mnie na spalanie.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bryan64coll napisał:

bo "mądrzy" ludzie zrobili sobie z tego tematu hydepark i rozmawiają kto ma większego.

Witam.

Odnoście hydeparku ....... to kto ma większego?

Widzisz kolego cytat powyżej jest Twoją niesamowicie merytoryczną wypowiedzią związaną z konkretnym użytkownikiem i sterownikiem SKZP-02 w temacie:   Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady  Gratuluję i na dobry początek masz lajka ode mnie

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabelski napisał:

Żeby nie być gołosłownym...

20181223_073317.jpg

20181223_073327.jpg

Kolego mieszacz masz otwarty rzeczywiście  na 76% czy Tobie też przekłamuje sterownik stopień otwarcia mieszacza?

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro strzeliłeś w 10 ! Szacun drogi dziadku :))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obniżenia nocnego to najważniejszy jest komfort termiczny podczas snu. Ja mam zwykłą instalację plus termostaty na grzejnikach. Dzięki obniżeniu nocnemu nie muszę wieczorem ich przestawiać i rano ponownie.

Drugi plus to taki że jak jest ciepło ( wiosna jesień) można dodatkowo obniżyć temp.kotła poniżej 40st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku to chyba jednak głowice sterują temp. pomieszczeń ( jak zajdzie taka potrzeba to się otworzą więcej bez względu na temp. kotła) a nie obniżenie nocne. Chyba że się mylę.

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, altoro napisał:

W Twoim wypadku to chyba jednak głowice sterują temp. pomieszczeń ( jak zajdzie taka potrzeba to się otworzą więcej bez względu na temp. kotła) a nie obniżenie nocne. Chyba że się mylę.

w pewnym sensie masz racje ....ale jak jest nizsza temperatura na piecu to nawet otwarta glowica na grzejniku na maksa nie nagrzeje pomieszczenia przy nizszej temperaturze wyjsciowej wody....wiec temperatura w pomiesczeniu sie obnizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.