Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze techniczne pytanko. Co to za parametr dynamika ? Czy może jest to szybkość reakcji na zmiany obciążenia (spadki temp. wody powrotnej)?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YARO. Szybciej jak Pan Tomek wysyła stery to już się nie da wysłać szybciej.
Dynamika- parametr jest odpowiedzialny za szybsza reakcje na spadająca temp na kotle (przynajmniej ja tak to rozumie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, TomekBrz napisał:

Hmm. To poproszę o dokładniejszy opis co by to miało być ?

TomekBrz, w skrócie chodzi o to, aby w czuwaniu można zdefiniować, co ile czasu mam być dodatkowy przedmuch bez podania paliwa, bo teraz jest tylko możliwość podania paliwa i przedmuchu w jednym czasie, a byłoby wskazane, aby w czuwaniu częściej dmuchnąć a rzadziej podać paliwo

Z moich obserwacji wynika, że w czuwaniu dobrze byłoby rozdzielić przerwę  podawania od przerwy nadmuchu. Tzn. aby można było osobno ustawić co ile czasu ma podać węgiel, a co ile czasu podać powietrze.

Teraz te dwie rzeczy dzieją się w jednym czasie. Jak jest ustawiona przerwa np.45min, to węgiel i powietrze podane są co 45min.

Ja wolałbym częściej dmuchnąć, a rzadziej podać węgiel.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Czy ten wasz sterownik jest aby naprawdę dobry ? jak jest coś dobrego to nie trzeba gmerać w tym i to działa bez ingerenci tak jak mój ,  a tu 490 stron o tym samym ,trzeba podkręcić atmosferę co ? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarekDabrowski napisał:

Ale coś tam wcześniej ktoś pisał że timel wypuści samodzielny sterownik mieszacza też jestem tym zainteresowany może pan Tomasz coś by więcej na ten temat napisal

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Tak,zgadza się,podobno urządzenie jest obecnie testowane

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, berthold61 napisał:

Czy ten wasz sterownik jest aby naprawdę dobry ? jak jest coś dobrego to nie trzeba gmerać w tym i to działa bez ingerenci tak jak mój ,  a tu 490 stron o tym samym ,trzeba podkręcić atmosferę co ? hehe

Jasne że jest dobry, nawet bym powiedział że na chwile obecną najlepszy na rynku i nie jest to kokieteria w kierunku producenta który tu często zagląda. 

Jaki masz ster? Techa , bruli, spp ....? Przerabiałem te sterowniki i do żadnego póki co nie wrócę. Napisz do producenta, raczej nie będzie robił problemów aby na testy pożyczyć ci skzp a wtedy sam się przekonasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konopka napisał:

Tak,zgadza się,podobno urządzenie jest obecnie testowane

Od stycznie wejdzie do sprzedaży. Obsługuje 3 mieszacze, 3 x cz. pokojowy, wybór źródła ciepła itp.

Ale to osobne urządzenie, więc zrobimy osobny wątek o nim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SlawekOrfi napisał:

YARO. Szybciej jak Pan Tomek wysyła stery to już się nie da wysłać szybciej.
Dynamika- parametr jest odpowiedzialny za szybsza reakcje na spadająca temp na kotle (przynajmniej ja tak to rozumie)

Witam.

Kolega wcześniej podrzucił mi info że na stronie sklepu producenta w zakładce wersje testowe http://www.costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19 są opisy modyfikacji i tam jest :łopatologicznie " wytłumaczone :)) . tak to jest szybkość reakcji palnika (sterownika) na zmiany super przydatny parametr do wygładzania charakterystyki kotła.

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz a czy w opcji Start Palnika nie dałoby się jeszcze osobno zdefiniować mocy dmuchawy? tzn. aby było można ustawić inną moc niż jest w czasie przedmuchów czuwania? Bo przy starcie potrzebuję większej wartości niż w czasie zwykłych przedmuchów. Jeśli można, to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszemy to do listy pomysłów wraz z przedmuchami bez podawania paliwa.

Będzie wymagało rozbudowy menu. Prawdopodobnie dodamy osobny ekran START PALNIKA.

Póki co testujmy aktualną wersję 2.17B.

Czy programator czasowy kotła działa już u wszystkich prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie elegancko tak samo jak dynamika i jakby to drugie bylo powodem, że zmniejszylo mi się spalanie dobowo, a nie tylko plusowe temperatury to byłbym bardzo zadowolony. Puki co jest dobrze zobaczymy jak będzie przy ujemnych temperaturach.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekBrz napisał:

Dopiszemy to do listy pomysłów wraz z przedmuchami bez podawania paliwa.

Będzie wymagało rozbudowy menu. Prawdopodobnie dodamy osobny ekran START PALNIKA.

Póki co testujmy aktualną wersję 2.17B.

Czy programator czasowy kotła działa już u wszystkich prawidłowo ?

No i gitara 13.gif

Programator czasowy kotła u mnie działa jak trzeba

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też pomarudze z rana sprawa dotyczy zasypu jak dosypuje worek i chcę dodać to mogę przestawić najmniej o 5 kg jeśli można to prosił bym żeby można było dodawać po kilogramie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie czy na stronie można tylko robić podgląd czy też zmieniać ustawienia pytanie może śmieszne ale nie jestem w temacie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zmieniać nastawy przez strone albo apke Timela.

Właśnie grzebnąłem troszke w powietrzu,bo mialem zanik prądu a jestem w robocie 100km od chaupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.