Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wyśmiewałeś odpowiedź że z trochę więcej niż 1kg uzyskujesz max 5kWh energii i masz zajebisty groch co sugerowało wysoką sprawność przy spalaniu tego grochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek3773 napisał(a):

Przyjdą przymrozki będą korekty w sterowniku i ma śmigać. 

Nie chcę się wtrącać w dyskusję, ale ja to ustawiam piec pod dany węgiel, a nie pod temperaturę za oknem. 

Ustawiłeś kaloryczność na 30, ale czy rzeczywiście opał ma taką moc? Bo jeśli nie, to tak naprawdę oszukujesz samego siebie.

Jeśli jeszcze potencjał masz zawyżony, to pomimo modulacji 20% rzeczywista moc palnika może oscylować poniżej 5% swojej mocy nominalnej. Wtedy absolutnie nie ma mowy o dobrym spalaniu jakiegokolwiek węgla.  ...nie wspominając już o wesołej czy jankowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może tu pisać do woli o swoich problemach czy spostrzeżeniach .po to jest forum . Piec mam pod opał ustawiony. 

Korekta będzie tylko na podniesieniu temp kotła i temp w mieszkaniu. Potencjał raczej dobrze ustawiony bo po dwóch sezonach spalone ok 40 kg więcej niż podaje sterownik. 

Co do grochu to kupiony jako wesoła latem 2021 r i przy tych ustawieniach jak sądzę jest dobrze.

 

Chętnie poczytam wasze sugestie bo to forum skłoniło mnie do zakupu takiego a nie innego kotła i dzięki forumowiczom że tak powiem ujarzmiłem go. Na fabrycznych ustawieniach w moim przypadku byłem przerażony zużyciem grochu. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaworu zwrotnego na tym obiegu. Pompa nie wyłącza się po osiągnięciu temp. zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bercus napisał(a):

Przy takim zužycju,niech wyglada jak chce..... 🙂

Zużycie jak zużycie. Pytanie tylko co on ogrzał tym zużyciem. Piec i kotłownie? 

...aa, przepraszam, komin jeszcze. 😜

9 godzin temu, Jacek3773 napisał(a):

Masz komentuj

Zawiało arogancją. Ale wedle życzenia...

Sadzę masz pięęękną. Już prawie "rozkwita".

Niedopałki (strata paliwa) też mają niezłą frekwencję. Chcesz zrobić dobry uczynek? Oddaj sąsiadowi po 5 worków z każdej tony. Im mniej węgla będziesz miał tym mniej niedopałków wyrzucisz w popiele. 🤣

3 godziny temu, Jacek3773 napisał(a):

Są inne np jakieś termostatyczne ??

Tak, są, np. temperaturowy. Ale nie dla pompy cwu.

Kup zwykły zawór zwrotny grzybkowy. Tylko najlepiej aby grzybek był mosiężny i z wkładkami teflonowymi przy sworzniach - wtedy nie słychać specyficznego stukotu gdy pompa pracuje.

_20231025_170444.JPG.43b64ff4f2f391a2911e659c4cc5f035.JPG

 

 

 

 

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 10:09, Stanley85 napisał(a):

Dokładnie tak. Żadne to realne spalanie jak nie ma odbioru. U mnie na 100 m2, podłogówka + 5 grzejników z zasilaniem ustawionym na 60 stopni grzejniki i 35 podłoga, po 3 dniach spalanie 9.7 kg / dobę. W domu panuje temperatura krótko spodenkowa 😉 Tylko na noc obniżam temperaturę do 19 stopni.

U mnie tez w granicach 10kg teraz jak się ociepliło to spadło poniżej 8kg a jak u Ciebie w mrozy ? Ja całą dobę grzeje tak samo przy małych mocach wydaje mi się, że nie opłaca się zmieniać temp. na noc. Mamy noworodka w domu to też nie chcę wychłodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek3773 napisał(a):

Dzięki za zaworek .przepchnie go pompa ?? 

Po za tym nic nie wniosłeś poza kpiną . 

Innymi słowy rozbujnik z małą ciupagą. .

 

Nie przepchnie. Zawór pozostanie na swoim miejscu. Głupie pytanie - głupia odpowiedź.

Gdyby pompa nie dała rady przez niego tłoczyć, to nie sugerowałbym ci jego zakupu, a już na pewno nie montowałbym takich zaworów w swojej instalacji.

Nie wiem i nie interesuje mnie przy jakich filmach dokonujesz swego jednoosobowego aktu, ale ten rozbójnik na video to nie byłem ja. 🤣

Kpina była odpowiedzią na twoje aroganckie "masz komentuj". ...chciałeś, masz. 😁

Nie obchodzi mnie ile węgla zużywasz na sezon. Istotna jest kultura spalania. Po to właśnie jest ten wątek, aby doradzać sobie nawzajem, a nie wywyższać się jeden nad drugim.

Mocne węgle hajcuje się na ostro i gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, a nie do pyrkania dla podgrzewania CWU. Dlatego spora część osób na okresy przejściowe zaopatruje się w słabsze groszki oraz mocniejsze na zimę. Ponieważ liczy się efektywne wykorzystywanie opału za który w ostatnich czasach słono się płaci.

Dziwię ci się, że nie korzystasz z zapalarki. ...jak nie masz, to kup, a jeśli masz wersję skzp bez obsługi zapalarki, to dobrą inwestycją byloby go doposażyć.

...ale rób jak uważasz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżanie temp. na noc więcej jak o 2° nie przynosi oszczędności. W największe mrozy jakie zanotowałem przez 3 lata, od kiedy posiadam aktualny kocioł, spalanie doszło do 25kg/24h. Przez 6 dni temp. na zewnątrz utrzymywała się między -13 a -16°. 200m do ogrzania do temp. 22°. W ostatnim sezonie spaliłem 3,2t. We wcześniejszych 4 do 4,2t. Mam nadzieję, że tendencja spadkowa się utrzyma.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia widaje mi sie zužycje sezonowe wprost proporcjonalne do jakosci wegla zamiast zimnej,czy cieplej zimy.Bo w ubieglym sezonu spalilem niemial o tone wiecej,popiolu mialem 2x wiecej i zimy wcale nie bylo,ale sezon dluzszy byl.Setrwaly spadok jakosci czeskiego opalu trzyma sie rok co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 23:26, Dozy napisał(a):

j

Mocne węgle hajcuje się na ostro i gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, a nie do pyrkania dla podgrzewania CWU. Dlatego spora część osób na okresy przejściowe zaopatruje się w słabsze groszki oraz mocniejsze na zimę. Ponieważ liczy się efektywne wykorzystywanie opału za który w ostatnich czasach słono się płaci.

Dziwię ci się, że nie korzystasz z zapalarki. ...jak nie masz, to kup, a jeśli masz wersję skzp bez obsługi zapalarki, to dobrą inwestycją byloby go doposażyć.

...ale rób jak uważasz.

 

 

Może co niektórzy bawią się w mocne i słabe groszki .ale czy jest sens . Nie praktykowałem więc się nie wypowiem. 

Co do steru to mam wersję F i jest zapalarka. Co to zmieni gdy kocioł odstawia się na 2-2.5h ?? Oszczędności?? 

Zaszły sezon od 25 września do 10 maja spalone niecałe 2.5t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może (komuś) się przyda... .

Skzp-02 ST v2.50.

" OCHRONA POWROTU " w ustawieniach mieszacza.

Żeby działała "MIN. TEMP. POWROTU" np.55°C, musi być dodatkowo (w ustawieniach)  "KOCIOŁ" -> "POMPA KOTŁOWA" -> "WYŁ. GDY ZBĘDNA" -> "1", nawet gdy sobie ustawimy "MIN. TEMP. POWROTU" na 90°C, żeby pompa kotłowa cały czas pracowała.

Gdy jest ustawione "0", mieszacz NIE przymyka się, żeby podnieść temp. powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.