Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dozy, ale ja 4 czy 5 lat temu montowałem czujnik pogodowy i teraz dopiero zaczął błędnie zawyżać temperaturę więc nie wiem co jest winne, dobrze, że znowu działa jak ma 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej...

Gwarancja obejmuje 24m-ce czyli po czterech latach miało prawo sie zepsuć, zważywszy chociażby na "wredne" i niekorzystne warunki pogodowe. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że działa. 

Co do gwarancji i sprzętu zastrzeżeń nie mam, wiadomo wszystko się może zepsuć, ważne, aby skutecznie naprawić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla t 0° ustawiłem korektę -1,7. Przy +20 pokazywał 16, dla -16 pokazywał -10.

Obecnie dla tych samych temperatur wskazuje 19 i -14,5.

Błąd nadal jest, ale znacznie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hitower napisał(a):

Dla t 0° ustawiłem korektę -1,7. Przy +20 pokazywał 16, dla -16 pokazywał -10.

Zakladajac ze czujnik jest dobry tzn liniowo zmienia rezystancje i jest wlasciwa - to pozostaje sposob i miejsce montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hitower napisał(a):

Przy +20 pokazywał 16, dla -16 pokazywał -10.

Obecnie dla tych samych temperatur wskazuje 19 i -14,5.

Gdzie Ty mieszkasz, że masz takie wahania temperatur? W sierpniu to nawet na syberii jest grubo powyżej zera. 😄

Ważny jest też wzorzec do którego porównujesz wskazania czujnika oraz lokalizacja tego wzorca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na orygo czujniku tež tak.Na zmienionym faluje tylko 1-2 ° na 20° od zera do gory i w dol,to juž nie ma znaczenia.Tež obudowa czujnika cos da.Referencyjny cieplomierz obok czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kocioł mam od 3 lat. -16 to najniższa temperatura jaką zanotowałem od tamtego czasu. Styczeń 2021. Dla ciekawych podam najniższą jaką pamiętam. Był stan wojenny i -38 jeśli termometr dobrze pokazywał. Wtedy na ogrzanie domu schodziło 6-7 ton. W minionym sezonie poszło 3,2t.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury mimo wszystko nie powinien być przykręcony bezpośrednio do ściany a na kilku centymetrowym dystansie. Chodzi o to by był przewiew ze wszystkich stron by zminimalizować przekłamanie temperatury które powoduje nagrzana/zimna elewacja nawet jest to jest 15cm styropianu.
Dodatkowo ważne jest jaki przekrój i długość kabla zastosowano do czujnika. U mnie to jest skrętka komputerowa, gdzie wykorzystuje wszystkie 4 pary kabli.
Jedynie co to z racji na długość kabla (ok 20m) musiałem skorygować temperaturę o ok 2*.

Ps. Znaleźć dobry analogowy termometr zewnętrzny to też jest wyzwania. One wszystkie mają znaczne odchyły od normy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już rozdrabniamy się nad takimi pierdołami, to podpowiem, że sama dylatacja nie wystarczy, ponieważ ciepło promieniuje, więc należałoby zastosować izolację i najlepiej z folią aluminiową. Ale...

Nie popadajmy w paranoję. Czujnikiem nie jest plastikowa puszka (tudzież rozeta) nadtynkowa, ino półprzewodnik sterczący w wolnej przestrzeni wewnątrz owej puszki. Więc owa ściana musiałaby się naprawdę mocno rozgrzać aby znacząco zakłócić właściwy odczyt temperatury na dworze.

Ja zamontowałem bezpośrednio na ścianie wschodniej i nie mam z tym najmniejszego problemu. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemyslaw85 napisał(a):

Jedynie co to z racji na długość kabla (ok 20m) musiałem skorygować temperaturę o ok 2*

Ta rezystancja jest „stala” i stala korekta tez bedzie ok. Sam kabel jest tez pomijalny i bardziej korekta dotyczy samego wykonania czujnika.

Ale jesli zmienia sie odczyt nieliniowo w zakresie od max do min to bedzie to wina czujnika lub jego montazu i slusznie zuwazyles ze wplyw otoczenia (sciany, okno itp) robi ten blad.

Poniewaz u siebie wykorzystuje swoje pomysly w sterowaniu to u mnie korekta jest „dynamiczna”. I tak dla odczytu zewnetrznego +20 jest dodatnia np. +1C a dla odczytu -20 jest ujemna -2C. Kalibracja z zewnetrznym termometrem (stacja pogody) na ogrodzeniu, ktory nie ma kontaktu z budynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie szanowne grono.
Sterownik SKZP-02 ST v2.50

Spotkał się może ktoś z takim przypadkiem, że po jakiejkolwiek zmianie parametrów przez telefon (internet), jeżeli wyświetlacz jest przyciemniony (np: do 30%), następuje jego rozjaśnienie do 100% i już tak pozostaje ???
Tak jak by go "coś" blokowało.
Muszę go (wyświetlacz) dotknąć dwa razy, żeby znów się ściemnił, po zadeklarowanym w ustawieniach czasie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z podświeteniem - nie przygasa, poardziłem sobie ustawiająć jasność na 40%.

Drugi problem jaki pojawił się po wgraniu ostatniej aktualizacji to zniknięcie wskazań ilości pozostałego opału na ikonie  zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz?

Znalazłeś rozwiązanie czy wróciłeś do poprzedniej wersji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM

Pytanie moje jest .

Czy jest ktos na forum kto ma mozliwosc w zmianie oprogramowania timel.

Chodzi mi o  dodanie kilka funkcji oraz zmiane istniejacych. 

Bo piszac mail do timela niema zadnych reakcji.

To jest dla dobra wspolnego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest sterowanie zaworem 3 lub 4 drogowym

Gdy zawór działa to zaburza pracę regulatora pokojowego. I niestety nie jest możliwe regulowanie temp. Pokojowej 

Temperatura zaworu powinna być nie aktywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to masz coś skopane w konfiguracji a nie wina sterownika. Chyba że sterownik ma dość i głupieje.
Miałem ten sterownik + panel pokojowy + zaworem 4d a później 3d z siłownikiem. Nigdy żadnego problemu nie było.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie rozumiesz zasady działania instalacji, tudzież sterownika.

Usiądź i na spokojnie przeczytaj instrukcję obsługi. Tam jest wszystko ładnie opisane.

U siebie sam podłączyłem 5 obiegów, w tym w dwóch zamontowałem 3D i wszystko działa poprawnie, z regulacją temperatury włącznie.

A może coś masz spartolone w instalacji, albo po prostu coś źle poustawiałeś.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest sterowanie zaworem 3 lub 4 drogowym
Gdy zawór działa to zaburza pracę regulatora pokojowego. I niestety nie jest możliwe regulowanie temp. Pokojowej 
Temperatura zaworu powinna być nie aktywna. 
Na bank działa sterowanie z zaworem 3d i pokojowym bardzo dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz w którym to miejscu, ale ustawiało się na co ma mieć wpływ panel. Osobiście mi on służył jako podbitka temp za zaworem o 5* gdyby na mieszkaniu pomimo termostatów nie było uzyskanej temp.
Taka sytuacja była jedynie gdy żona dobrze wietrzyła.
W pozostałym czasie panel mi służył jak informator co tam się dzieje w kotłowni.i.jala jest temp zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefannosNaprawde potrzebne z porozumieniem przeczytac instrukcje,bo jest wiele sposobow i kombinacji sterowania obiegom co.Wystarcza opomniec cos ukryte,czy"w oczy bijace",ale nie wygladajace jako potrzebne ustawic,wlaczyc,lub wylaczyc i dziala w inny sposob.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.