Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, cug w kominie podczas wiatrów to jedno. 

Dużo zależy też od umiejscowienia budynku, jego dociepleniu i pogodzie.

Jeżeli wieje a jest "zgniła pogoda" to przeważnie spalanie jest większe przez wilgoć w powietrzu. 

Jeżeli budunek stoi na górze i nie jest osłonięty od wiatru to inaczej zachowa się instalacja niż taki sam budynek podadowiony w dołku lub gęstej zabudowie.

Reasumując: jeżeli chcesz mieć ciepło w każdą pogodę to czasem trzeba dołożyć do pieca :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,juž wiem skad wieje z mniejszym zužycjem wegla.Prokopalem sie kupa nowego wegla na stary.Ma byc rzekomo "ten sam".Rok po roku tak widac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekP
Mi tez wzrosło o 4 kg. Okolice Leszna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny jak spaliny :) da sie niżej zrobić . Jednak gorsze te dwa garby na niemal każda godzine . No i ta różnica wyjście/wejście wody z kotla . Musisz cos poprzestawiac w instalacji by zniwelować tą różnicę . Czy to zawór ileś drogowy , czy cwu na stale czy inna opcja by dogrzac ten powrót . Tak kocioł rzadko kiedy moduluje tylko skacze góra dół jak postrzelony .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by jak najbliżej kotla . No to masz około 12 stopni różnicy hmm troszkę dużo . Czasem to jest do ogarnięcia przy dużym przeplywie wody przez kociol .  U Ciebie na oko za wolny jest przepływ wody przez kocioł . Tak jak pisalem wcześniej można coś zmienic np pompke na wyższy bieg , zmiana programu pracy w przypadku nowych elektronicznych i oczywiście kilka innych rozwiązań typu pompa kotlowa . Chodzi o to by bylo to cieplo szybko przekazywane dalej lub wracalo najszybciej do kotla . Wtedy sterownik delikatnie sobie moduluje i nadrabia straty ciepla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicach Śremu tez spalanie trochę wzrosło ale już jest zamontowany RCK, zobaczymy jaki będzie efekt. Mam nadzieje ze coś pomoże bo dom stoi w miejscu gdzie lubi powiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal19921992 napisał:

Co o tym myslicie?

Witam.

modulacja 20% a wiatru 39% ??? to jakoś strasznie dmuchasz i stąd może również szarpać kotłem

A kto tobie tak powietrze ustawił????  Powietrze przy minimalnej mocy na początek  np.15%,  Czas przekroczenia ustaw np.15 minut,  dynamikę na 4

Napisz co ogrzewasz, czym, gdzie.. jakieś fotki palnika płomienia, popiołu, jaki palnik, etc...

Yaro

obraz.png.d5a6a2a1df155290dcfb26c073242798.pngobraz.png.09cbe02546064d2e358d68c03f36ce06.pngobraz.png.1e34b879ad9e9e6e71ad544af3b72b37.png

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł przeniesienia sterownika z kotła w inne miejsce i ogranicza mnie długość kapilary od STB. Są dostępne może wersje z dłuższą rurką? Może ktoś już coś takiego kombinował i coś mądrego spłodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o uporządkowanie kabli, żeby nie walały mi się po kotle, a jak ster jest na nim ustawiony to raczej ciężko będzie. 

Tak patrzę że aby wymienić bezpiecznik to musiałbym chyba ingerować w sterownik.

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 21:48, Deafnezz napisał:

Nie wiem czy zimne powietrze, nie schładzało by kotła za mocno.

 

W dniu 11.02.2020 o 09:35, bercus napisał:

U mnia spalanie spadlo juž teraz.Može cieplutko i može Sabina.Wzgladom k poziomu domu,poziomu wlotu powietrza w piwnicy jest w kotlowni nadcisnienie.Testowal ktos zetke z dmuchawa na wlotu ? Polaczyc z wentylatorom kotla byloby ladne :-)

P.s. Komin radzi sobie z rck.

Ja u Siebie w tym roku połączyłem zetkę z dmuchawą, powodem było wychładzanie kotłowni i garażu połączonego z kotłownią a który jest moim warsztatem. Wyraźnie cieplej w kotłowni i nie czuć że ciągnie z każdej szpary podczas pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to powiedział sam kocioł ?  Jak to wpłynęło na spalanie ?  potrzebne były regulacje powietrza?

Jak długa jest rura którą połączona jest zetka z wentylatorem?  Czy jesteś w stanie zmierzyć temperaturę powietrza, które wpada do kotła przy danej temperaturze panującej na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Zmieniłem telefon i po zainstalowanie APK SKZP viewer od @carlo wyskakuje mi taki oto komunikat:

"Nie mozna zaladować strony hhtp:// wojszym2244.usermd.net poniewaz:

net:ERR.CLEARTEXT_not_PERMITTED

W tym samym czasie na starym działa jak do tej pory

Ktoś wie o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pochłaniacz napisał:

Co na to powiedział sam kocioł ?  Jak to wpłynęło na spalanie ?  potrzebne były regulacje powietrza?

Jak długa jest rura którą połączona jest zetka z wentylatorem?  Czy jesteś w stanie zmierzyć temperaturę powietrza, które wpada do kotła przy danej temperaturze panującej na zewnątrz?

Aż tak dokładnych info nie udzielę, ponieważ zrobiłem kilka przeróbek jednocześnie. Kocioł się nie skarży, zetkę od kotła mam około 2m, ale żeby wykorzystać przestrzeń i nie mijać rury w kotłowni mam kilka skrętów pod kątem prostym. Rura prowadząca fi50, zdecydowało o tym że miałem kilka w zapasie podobnie jak kolan i mniej zajmuje przestrzeni.

Mimo że mam na niej cztery załamania to powietrza na wykorzystywanych mocach nie brakuje, choć na wentylatorze musiałem podnieść o kilka oczek. Dopiero przy 100% mocy tj 17kW już go brakuje. Ale mam w sterowniku ustawione obecnie bodajże 50 %.

Co do temperatury zasysanego powietrza jeśli bardzo chcemy mogę wywiercić otwór i na chwilę przełożyć czujnik.

Ale pamiętajmy żeby ciepłe powietrze było zasysane w procesie spalania to coś musi je ogrzać więc to też strata.

 

Miałem jeszcze zrobić trójnik żeby jednak była możliwość zasysania powietrza z wnętrza kiedy wjadę zaśnieżonym autem do garażu coby go szybciej osuszyli, ale odpuściłem sobie bo w tym Roku śnieg tylko na receptę.

 

Edytowane przez tig22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę trochę udało mi się już opanować sterownik i doprowadzić go do ładu i składu. Czujnik spalin dałem bliżej wylotu z kotła.

Z deflektorem na razie nic nie robiłem i go zostawiłem na tej wysokości co jest nawet, że za nisko jest. 

Ociepliłem wymienik ciepła, rury i dobrze czujniki umieściłem.

Na zdjęciach efekty. Na razie dalej palę stabkiem.

 

Na filmiku wstawiłem jak piszczy podajnik w czasie podawania upału i pytanie mam czy też tak macie? Bo u mnie lekko piszczy, u Teścia słychać pisk w całym domu i czy idzie też temu zaradzić?

 

IMG_20200216_101903.jpg

IMG_20200216_102938.jpg

IMG_20200216_125030.jpg

IMG_20200216_101921.jpg

IMG_20200216_101933.jpg

IMG_20200216_102203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łopatki wentylatora nie trą przypadkiem o obudowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tig22 napisał:

......... Kocioł się nie skarży.....................

 

Niech spróbuje  - jak dostanie zimnym batem w mrozy ,  to mu się odechce kaprysów.

A tak na poważnie -  rozwiązanie w postaci zasilania powietrzem paleniska bezpośrednio z zewnątrz sprawdzi się bardziej w przypadku zasilania grawitacyjnego np. w kominkach niż wymuszonego w podajnikowcu , szczególnie w przypadku niskich temperatur na zewnątrz.

Ale problem interesujący - ciekaw jestem opinii Kolegów mających większe doświadczenie w instalacjach , gdyż moje doświadczenie z tego typu rozwiązaniem jest żadne a przez to opinia nie może być w pełni miarodajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo789  taka duza temp. na grzejniki 61 st czyli tyle piec daje to w grzejniki ?                                                                                                                                                                                                                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tig22 napisał:

Rura prowadząca fi50, zdecydowało o tym że miałem kilka w zapasie podobnie jak kolan i mniej zajmuje przestrzeni.

Bardzo mała średnica, która powoduje dużą prędkość powietrza, nie dając szans podgrzanie. Wentylator też ma ciężej trochę. Myślę, że średnica rury nie powinna być mniejsza, niż średnica otworu wlotowego w wentylatorze. Sam pomysł ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, spróbuję zdjąć pokrywę i zobaczę czy będzie piszczeć, 

Teść ma bez wentylatora silnik to u niego chyba coś innego winne będzie.

60 stopni mam na razie bo uczę się sterownika i ogólnie całej instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pochłaniacz napisał:

Bardzo mała średnica, która powoduje dużą prędkość powietrza, nie dając szans podgrzanie. Wentylator też ma ciężej trochę. Myślę, że średnica rury nie powinna być mniejsza, niż średnica otworu wlotowego w wentylatorze. Sam pomysł ciekawy :)

Do tej pory miałem przysłonę niemalże zasłonięta więc lekko też nie miał. Za duża średnica mogła by w dwustanie "wypalać" kopczyk. Póki co same zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.