Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że coś nie styka . A jak już będziesz sprawdzać czy styka rób to bez prądu :) . Zerknij na kondesator I kup nowy . Ot parę groszy a możliwe że ten jest walniety i dobrze było by wymienić  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest gwarancja. Niech robią. Cały czas było ok. W sobotę wyciągał serwis palnik i do dziś było ok. Dzwonię niech przyjeżdżają, przynajmniej zapytam czy mogę rozebrać dmuchawe. Dodam ze powietrze minimalne miałem cały czas w okolicach 8-10 teraz mam 4 bo się zapada kopczyk. Maja tez zmniejszyłem bo wiatr jak huragan.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblokowanie pieca na 15% w moim przypadku się nie sprawdza . Piec kompletnie nie umie utrzymać temperatury . Musiałbym chyba dużo większy wiatr dać



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lenino to wiadome było że nie da rady . Chodziło o   dobranie powietrza do tego zakresu . Ty masz tyle minimum więc trzeba to minimum sprawdzić by później nie majtac ustawieniami na prawo i lewo . Zblokuj go w jakis wolny dzień I sobie sprawdź . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblokowanie pieca na 15% w moim przypadku się nie sprawdza . Piec kompletnie nie umie utrzymać temperatury . Musiałbym chyba dużo większy wiatr dać  

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ustaw te 15% i przez co najmniej 1 h obserwuj kopczyk czy się nie zapada potem robisz analogicznie 30% 40% 50% 70% i 100% i wówczas jak kopiec się zapada tak jak ktoś na tym forum ci podpowiadał albo dodajesz stopniowo wiatru albo ujmujesz lub dodajesz korektę paliwa lub korekta w dół i to cała filozofia. A z drugiej strony to Ty sam musisz poświęcić długie godziny ,a nawet dni na ustawienia bo złotego środka nie ma i to jest cała filozofia ustawienia pieca pozdrawiam. 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś uszczelniłem palnik, nie wiele mi to dało. Płomień ładny ale temp spalin przy modulacji 15% i 7% wiatru sięgaja 150*.

A już miałem nadzieję, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rura kominowa naprawde tak goraca,jak pokazuje czujnik,lub jest uskodzony?Kropelka wode na rurze miala by tylko syknač...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw te 15% i przez co najmniej 1 h obserwuj kopczyk czy się nie zapada potem robisz analogicznie 30% 40% 50% 70% i 100% i wówczas jak kopiec się zapada tak jak ktoś na tym forum ci podpowiadał albo dodajesz stopniowo wiatru albo ujmujesz lub dodajesz korektę paliwa lub korekta w dół i to cała filozofia. A z drugiej strony to Ty sam musisz poświęcić długie godziny ,a nawet dni na ustawienia bo złotego środka nie ma i to jest cała filozofia ustawienia pieca pozdrawiam. Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 

Problem z tym ze jak ustawie 15% min i wiatr 8-9 to właśnie zaczyna dymić i jest dużo niespalonego węgla


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp czujnika 140 stopni, pirometr pokazuje 56*. Palca kłade i wytrzymuje licząc do 8 :)

Otworzyłem górne drzwiczki i nakierowałem pirometr na wylot do czopucha, pokazuje 70*.

Woda na czopuchu nie syczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ster nie ma nawet roku. Jest szansa reklamować, czy to nie podlega?? nie chcę sie też wygłupić i żeby sie nie okazało że czujnik jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ster nie ma nawet roku. Jest szansa reklamować, czy to nie podlega?? nie chcę sie też wygłupić i żeby sie nie okazało że czujnik jest ok
Ja miałem problem z czujnikiem zewnętrznym też sporo mi przeķłamywał i skontaktowałem się z chłopakami z TIMELA i w ramach gwarancji przysłali mi nowy czujnik ,a jak będzie u Ciebie to najwyżej daj znać.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potęcjał podajnika masz zrobiony prawidłowo?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka




Chyba tak, może to kwestia groszku? On ma prawie 30 MJ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp czujnika 140 stopni, pirometr pokazuje 56*. Palca kłade i wytrzymuje licząc do 8 :)
Otworzyłem górne drzwiczki i nakierowałem pirometr na wylot do czopucha, pokazuje 70*.
Woda na czopuchu nie syczy.
Jak mierzysz na czopuchu to temp zawsze będzie niższa. Trzeba zmierzyć strumień przepływających gazów.
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Chyba tak, może to kwestia groszku? On ma prawie 30 MJ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To chyba to robi dużą różnicę jak nie ustaliłeś prawidłowego potencjału to nic nie ustawisz ja bym od tego zaczął. Na YT są filmiki do wglądu.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzysz na czopuchu to temp zawsze będzie niższa. Trzeba zmierzyć strumień przepływających gazów.
Takej różnicy między 140C* a 56C* nie będzie na pewno mierząc blachę czopucha ,a strumień gazów.

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumień wewnątrz kotła uchodzący do czopucha też mierzyłem.
Powiedzcie czy np taki uszkodzony czujnik spalin moze wpływać na proces spalanie, dobowe zuzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to robi dużą różnicę jak nie ustaliłeś prawidłowego potencjału to nic nie ustawisz ja bym od tego zaczął. Na YT są filmiki do wglądu.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka




Ok czyli podsumowując . Piec ustawiony na 15% modulacji powinien się normalnie palić , kopczyk powinien być normalny , nie zapadnięty

Bo teraz zauważyłem ze jak go zblokowałem na 15 % to robi się dziura zamiast kopczyka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest za dużo wiatru . Co Ty masz za palnik i jaką masz dmuchawe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.