Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Czyli masz ewidentnie cos spieprzone w instalacji. Albo glowice sa do doopy.

Bo ja wiem, jeśli pompa pcha ileś tam l/min to jak przykręce część grzejników to w ostatnim szumi, pompa nadal pcha tą samą ilość wody.

A głowice pewnie jakieś zwykłe. Na pewno w okolicy 5-7C same popuszczają na grzejniki.

Nie zmienia to faktu, że obniżenie temp wody w instalacji = zakręcanie grzejnika. Więc ja wole nie kręcić, niech to robi siłownik mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie grzeje cały czas tak samo. Wcześniej miałem -5C od 23 do 5. Pokrętła wszędzie na max odkręcone.

W sumie to moge nadal tak mieć tylko nie chce mi się podczepiać techa pod siłownik jak już zajmuje się nim skzp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z zużyciem paliwa i sadzą ?
Masz może zdjęcie tego  deflektora?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7796367856 dokładnie taki mam zamontowany. Jeśli chodzi o spalanie to ciężko powiedzieć czy to pogoda czy deflektor ale z 17.5 spadło na tą chwilę do 15.3kg greenpala.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym deflektor z blachy,jakys ksztalt  n_n  pod ruszt ,žeby plomien sie nie schladzal o ruszt i chodzil w strony.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szamotke w ształcie V włożoną, mialem kiedys taki deflektor z grubej blachy ok 1cm pod rurą ale wg mnie wiecej opału pobierał , miałem też tak szamotke jako deflektor... akurat to foto zapożyczone od kolegi CZP bo nie posiadam swojego ;)(chodzi o deflektor z szamotki )c4e3c52fcf4ea7b689907eb3291ac2dc.jpg1828b4d5abe3a038d0d2fbb7353b545f.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Czyli masz ewidentnie cos spieprzone w instalacji. Albo glowice sa do doopy.

albo grzejniki szeregowo , - to zacholere głowice nie zdadzą egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie moge dograć powietrza. Powiedzcie czy przy pracy kotła z moca 5kw spaliny 105-115 są ok czy za wysoko. jak patrzę po filmikach to chyba za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aikon91 Ja mam jak 0,7 kw to spaliny 64 na piecu zadana 60 a jest 61,9 . Daj mu na początek mniej to górna wartość na 25 i obserwuj , a nie kopci Ci na tach małych obrotach ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 70 na kotle okolo 5 kw u mnia spaliny +- 100° Chcialbym wiedziec,czy sa u was spaliny 70 na takej mocy naprawde realne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 07:33, Dayan napisał:

No i w czym problem? Na techu tak miałem 5 lat i mi pasuje. Innym nie musi.

 

Może było to 5 lat ogrzewania w niewiedzy ? Czy wzrosło spalanie grochu po zmianie stera bez funkcji o której myślimy. Podziwiam ludzi którzy schładzają temperaturę w domu jak w nim mieszkają, a grzeją jak są w robocie. Ale nie mam nic przeciwko funkcji o której kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus jest realne jeśli czujnik jest w tulei ochronnej. Ja czytając posty na forum narobiłem sobie zawirowywaczy i metalowych i z cegły szamotowej. Temperatura w czopuchu spadła mi delikatnie pisząc 30°C. Mam komin z cegły, a na nim postawiłem koguta. Ładnie pracował że dwa lata, okręcał się razem z wiatrem. Kilka tygodni temu zauważyłem że stoi i wszedłem na dach. Kogut cały zalany jakąś mazią, nie do ruszenia, rura na której stał zalana czarną lepiącą mazią, komin na zewnątrz w tej mazi także. Wywaliłem wszystkie zawirowacze i myślę że do końca sezonu osuszę komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, poniżej wykres z funkcją obniżenia nocnego na kotle o 5 stopni w godzinach 22:30 - 05:00.

Przy mojej instalacji daje to realne mniejsze zużycie o ok. 1,5 - 2 kg/dobę w odniesieniu do pracy bez obniżenia.

Zwracam też uwagę na linię temperatury czujnika pokojowego, jak obniżenie temperatury kotła na kilka godzin wpływa na temperaturę ogólną w domu, prawie bez zmian. Czujnik umieszczony w najchłodniejszym miejscu w domu.

U mnie przynosi to wymiernie mniejsze zużycie węgla. U kogoś innego może być inaczej.

 

obniżenie nocne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Oldek napisał:

@bercus jest realne jeśli czujnik jest w tulei ochronnej. Ja czytając posty na forum narobiłem sobie zawirowywaczy i metalowych i z cegły szamotowej. Temperatura w czopuchu spadła mi delikatnie pisząc 30°C. Mam komin z cegły, a na nim postawiłem koguta. Ładnie pracował że dwa lata, okręcał się razem z wiatrem. Kilka tygodni temu zauważyłem że stoi i wszedłem na dach. Kogut cały zalany jakąś mazią, nie do ruszenia, rura na której stał zalana czarną lepiącą mazią, komin na zewnątrz w tej mazi także. Wywaliłem wszystkie zawirowacze i myślę że do końca sezonu osuszę komin.

Pewnie palisz albo dokładasz  drzewo ,  ta maź to jest od drzewa , jak się chcesz tego pozbyć to albo podgrzej komin palnikiem na propan-butan lub podnieś temperaturę w komin papiery lub słomę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylbym szczęsliwy jakby Tomek wprowadzil taką funkcje do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jockey napisał:

Oldek, poniżej wykres z funkcją obniżenia nocnego na kotle o 5 stopni w godzinach 22:30 - 05:00.

Przy mojej instalacji daje to realne mniejsze zużycie o ok. 1,5 - 2 kg/dobę w odniesieniu do pracy bez obniżenia.

Zwracam też uwagę na linię temperatury czujnika pokojowego, jak obniżenie temperatury kotła na kilka godzin wpływa na temperaturę ogólną w domu, prawie bez zmian. Czujnik umieszczony w najchłodniejszym miejscu w domu.

U mnie przynosi to wymiernie mniejsze zużycie węgla. U kogoś innego może być inaczej.

 

obniżenie nocne.jpg

Ja także potwierdzam że obniżenie temperatury u mnie na noc na piecu o 10 stopni z 50 do 40  od 23:00 do 14:30 daje zmniejszenie spalania około 5kg a temperatura w domu o 14:30 jest około 22 stopni

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jockey napisał:

Przy mojej instalacji daje to realne mniejsze zużycie o ok. 1,5 - 2 kg/dobę w odniesieniu do pracy bez obniżenia

To jest argument za tym aby w sterowniku dodać funkcję o której napisał @Dayan. Podobnie jak i Ty kibicowałem dodania do sterownika funkcji czasowego obniżenia temp. na kotle. W moim przypadku nie byłem zbytnio przekonany do tego obniżenia temp. dlatego sceptycznie podchodzę do czasowego obniżenia temp. za mieszaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  IE42  mam funkcję czasowego obniżenia temperatury - w kalendarzu można sobie nastawić godziny w jakich temp. ma być obniżona ale aktualnie nie korzystam z tej funkcji. Kiedyś w innym sterze też miałem taką funkcję i gdzieś przez dwa lata z niej korzystałem plus centralne sterowanie temperaturą w domu czyli z funkcją termostatu pokojowego. No jednak po paru latach dojrzałem do założenia na grzejniki termostatów  gazowych o takich  termostaty gazowe  i aktualnie mój pogląd jest taki, że tak w moim domu i dla mnie jest najlepiej czyli ekonomicznie i stabilnie. Praca pompy CO na stałe, zadana na kotle stała 51 st C (co do zasady praca ciągła kotła), zawór 3D wyłączony i nic nie miesza a termostaty robią swoje i spoko ( plus jeden grzejnik z przyduszonym stałym przepływem) a domownicy ustawiają sobie temperatury w domu jakie chcą :) 

( Wiadomo każdy uprawia w swoim domu  swoją politykę grzewczą i ustawia wszystkie jej elementy pod swoje potrzeby) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.