Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro popytam przyjaciół, może mają.
Dzisiaj próbowałem sił na czymś takim https://allegro.pl/adapter-przejsciowka-kabel-rs232-com-na-usb-1m-i7411702565.html?reco_id=1731e1b8-07c4-11e9-afab-246e9677fa08
Kologe ja miałem ten sam kabel i też nie szło to jest wina kabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sonyy24 napisał:

Koledzy a może lepiej kupić od producenta i działa bez problemu. http://costerowniki.pl/pl/p/Programator-USB-do-sterownikow-Timel/17

Witam. dokładnie ten dostałem w zestawie i robił cyrki... i czkawki. dopiero po aktualizacji sterowników w laptopie działa bez zająknięcia.

Pozdrawiam w Bożonarodzeniowy poranek. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel oryginał plus instrukcja obsługi bezpośrednio od producenta i będzie sukces. Pan Tomek wszystko tłumaczy oraz informuje że z niektórymi kablami może być problem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jujek3a skad jestes, moze jest ktos z forum z Twojej okolicy i cie poratuje kabelkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam. dokładnie ten dostałem w zestawie i robił cyrki... i czkawki. dopiero po aktualizacji sterowników w laptopie działa bez zająknięcia.

Pozdrawiam w Bożonarodzeniowy poranek. YARO

A widzisz...

Mądrego to i dobrze posłuchać. :-)

Ja zaufałem temu kabelkowi i się męczę,

tzn. 2.11 weszło z małymi problemami, 2.17 z większymi, a 2.18 lepiej nie mówić.

Dałem radę ale ...

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kijasr napisał:

Ja kolego miałem podobnie i okazało się że kabel był do dupy a przedtem zaktualizowałem 3 setrowniki i przy ostatniej wersji software wyszły kwiatki. Kolega doradził bym kupił konweter digitus. Poszło bez problemu

No i kupuję Digitusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny konwerter do wgrywania softu to również Unitek Y-105, w komplecie z kabelkiem jest płyta ze sterownikami.

Najpierw wgrywamy sterowniki a potem podłączamy  kabel do kompa. Nigdy nie było żadnych problemów przy wgrywaniu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam timela a wysypał mi się ostatnio sam aktualizator a to z powodu aktualizacji systemu Windows a poza tym działa jak należy a kabelek odrazy zamontowałem firmowy nie stosowałem tego co był w zestawie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ruszyć temat błędów w sofcie 2.18B.

Zauważyliście jakieś?

Ja oczywiście walczę ze wskazaniami siłownika zaworu Proclick Afriso.

Z czasu stabilizacji 20-tu s. jadę codziennie do góry, jestem na około 80-ciu i chyba, prawie będzie dobrze.

Zobaczymy.

I nie chodzi mi o to żeby sterownik pokazywał te same % co siłownik, bo zauważyłem, że zaczynają zgrywać się dopiero po 30%. Patrzę na temperaturę, czy jest bliska lub równa zadanej pogodówki.

Taka moja obserwacja, gdy temperatura zadana pokojówki będzie ustawiona cały czas jedna (np. komfortowa), siłownik chodziłby pięknie na 20s. stabilizacji.

Gdy mamy ustawioną, na dzień komfortową, a na noc ekonomiczną (większa rozbieżność temperatur) i zielona linia wachluje, wtedy już siłownik ma kłopoty z powróceniem do minimalnego otwarcia.

Przychodzisz do domu(5°C), domek nie potrzebuje tyle ciepełka co po nocy (-°5) i wewnątrz sauna. Ufff.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siłownik to po wgraniu nowego softu wróciłem do czasu stabilizacji 20s i jest ok staram się ostatnio nie zmieniać za wiele bo testuję świeżo kupiony opal i zależy mi bardziej na tym jakie korzyści będą z tego opału bo praktycznie co tydzień pale innym i chcę dobrać którego będzie najmniej szło i będzie wmiare stabilny jeśli chodzi o jakość i trzymanie deklarowanych parametrów kaloryczności

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20-tu s. stabilizacji mój nowiutki (2m-ce)zawór Afriso 3D i siłownik ARM ProClick, nie wróci do min. otwarcia.

Na 2.10 chodził pięknie.

Pytania, sprawy? :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Može dobra by byla možliwost pobrania temp.zadanej wentylu pokojowky z pogodowki i dobranie dla wzmocnienia wentylu.

I 20s jest za malo.ponad minute to ma sens jak stabilisator.

20s jest funkcija destabilisator.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że temperatura  użytego czujnika w panelu pokojowym, co jakiś czas sobie spada, na kilka sekund o ok. 0,5°C, i znowu wraca.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deafnezz napisał:

Chciałbym ruszyć temat błędów w sofcie 2.18B.

Zauważyliście jakieś?

Ja oczywiście walczę ze wskazaniami siłownika zaworu Proclick Afriso.

Z czasu stabilizacji 20-tu s. jadę codziennie do góry, jestem na około 80-ciu i chyba, prawie będzie dobrze.

Zobaczymy.

I nie chodzi mi o to żeby sterownik pokazywał te same % co siłownik, bo zauważyłem, że zaczynają zgrywać się dopiero po 30%. Patrzę na temperaturę, czy jest bliska lub równa zadanej pogodówki.

Taka moja obserwacja, gdy temperatura zadana pokojówki będzie ustawiona cały czas jedna (np. komfortowa), siłownik chodziłby pięknie na 20s. stabilizacji.

Gdy mamy ustawioną, na dzień komfortową, a na noc ekonomiczną (większa rozbieżność temperatur) i zielona linia wachluje, wtedy już siłownik ma kłopoty z powróceniem do minimalnego otwarcia.

Przychodzisz do domu(5°C), domek nie potrzebuje tyle ciepełka co po nocy (-°5) i wewnątrz sauna. Ufff.

Posiadam taki sam siłownik i dwie trzy godz jest ok a potem zaczynają procenty sie rozchodzic i to sporo. Jeszcze jeden problem to min modulacja 15% - 100% a sterownik pokazuje 14%-100% chodzi oczywiscie o proces spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa kolega Czuwanie w Skzp-02 z softem 2.17 bo u mnie coś nie tak. Sprawdził ktoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd

Możesz napisać w sposób zrozumiały dla większej ilości czytających niż tylko autor?

Co do softu 2.17 wiadomo że miał błędy, może spróbuj wgrać ostatni i wtedy zobacz jak działa.

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 14:34, krisgie napisał:

Na obrotówce 17kW potencjał w granicach 16.2 - najwyżej dokorygujesz w czasie. Resztę musisz już dograć do paliwa, dmuchawy itp.

Kurcze na goglach znalazłem instrukcje i pisze w niej że potencjał jest 8.5 kg/h i już zglupialem

Edytowane przez djlasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz na 6 minut zważ razy 10 i będziesz wiedział

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub zostaw na 10min i pomnóż razy 6 :))

Potencjał NIE ZALEŻY OD SAMEGO PALNIKA tylko od motoreduktora i granulacji opału. Dla przykładu ten sam podajnik przy miale może mieć np.21kg/h a przy grochu 15g/h. 

Z drugiej mańki: ten sam podajnik i wegiel ale wymieniamy motoreduktor na inny i potencjał się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.