Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

to nie piec gazowy idealu nie znajdziesz przy weglu:))
Jest dużo rozwiązań które pilnują w PID czy tendencja temperatury jest przyrostowa czy nie i wtedy steruję się impulsami krutkimi podajnika by utrzymać zadbaną temperaturę i nie ma to znaczenia czy to gaz czy węgiel.
Np. Sterownik pionier elektryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeden mankament tego gdy modulacja będzie schodziła za szybko to będzie podkapkapcac groszek bo spadnie wiatr i nie nadąży się wypalić groszek i w tym momencie musiała by być regulacja szybkości spadku modulacji tak to sobie obmyslilem

To prawda, zgadza się że dynamika w obniżaniu modulacji, po uzyskaniu przyrostu temperatury powinna szybciej zachodzić do minimum modulacji.


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomi181 napisał:

Witam, 

Co by tu jeszcze zmienić żeby spalanie spadło??? :):) 

Witam Kolegę.

Naciśnij ten żółty przycisk na dole po prawo.... :)

YARO.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi181

Witam, 

Co by tu jeszcze zmienić żeby spalanie spadło??? :):)

 

Wygaś piec. Nadtępnie spróbuj te 24 kg wsypać na ruszta i zobacz za ile godzin zgaśnie w piecu.

Wtedy zobaczysz jak mało spalasz :) 

24 kg przy ponad -7 st.na dworzu i 24 w domu to za duże spalanie? 

Jest jeszcze jedna opcja. Możesz wpisać potencjał 0 kg i nic nie spalisz :))

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomi181 napisał:

Nie masz nic sensownego do napisania to po co się wypowiadasz 

Szanowny Kolego.

Z dwóch obrazków i informacji o styropianie na ścianie to chyba pytanie nie do kolegów na forum tylko do jakieś wróżki albo Kaszpirowskiego, i nie irytuj się bo ten przycisk naprawdę działa i daje duże oszczędności w opale.

A następnym razem podaj chociaż kolor pieca to koledzy na jego podstawie pomogą temperaturę w mieszacza ustawić.

I jak nie masz jakiegoś sensownego pytania to jego nie zadawaj...

Od razu przepraszam Ciebie , gdybyś się pogniewał.

Pozdrawiam...sensownie. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Timster napisał:

Jest dużo rozwiązań które pilnują w PID czy tendencja temperatury jest przyrostowa czy nie i wtedy steruję się impulsami krutkimi podajnika by utrzymać zadbaną temperaturę i nie ma to znaczenia czy to gaz czy węgiel.
Np. Sterownik pionier elektryk.

to trzeba sobie  bylo kupic wlasnie ten  sterownik a nie timela:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba sobie  bylo kupic wlasnie ten  sterownik a nie timela:)
Timel jak najbardziej był i jest dla mnie spoko ale jeśli będzie taka chęć zmiany sterownika to kupię, będzie to moja decyzja a nie twoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))))))   Normalnie masz u mnie plusa .... jak u Wassermana :))

Pozdrawia Ciebie TROLL.... YARO.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie w porównaniu do tego sprzed roku jedna rzecz mi się podoba. Modulacja już nie ciągnie na maksa do zadanej tylko jak już spadek temperatury się zatrzymał to i modulacja od razu zwalnia. Dla mnie super.

No i okazało się, że włączone na stałe CWU prostuje wykres przy zaworze 4D i łagodzi modulacje. W lato przeróbka instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Timster napisał:
3 godziny temu, abcde napisał:
to trzeba sobie  bylo kupic wlasnie ten  sterownik a nie timela:)

Timel jak najbardziej był i jest dla mnie spoko ale jeśli będzie taka chęć zmiany sterownika to kupię, będzie to moja decyzja a nie twoja.

Marudzisz gorzej jak moja baba...masz fajny sterownik to się ciesz a jak nie jest fajny to sobie zbuduj swoj i nie wydziwiaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz czy w poprawionym sofcie można by wstawić małą drobnostkę?

Na głównej stronie można by dołożyć przycisk "pełen zasyp". Chodzi o to żeby można bez zbędnych ceregieli kwitować zasyp. 

Druga sprawa to modulacja. Teraz jest 4 jako podstawa a 1 najwolniejsza. Czytając niektóre posty zastanawiam się czy nowi użytkownicy będą wiedzieć jak to działa. Może prostrze było by zrobić zakres -3 najniższa, 0 bazowa, 3 najwyższa.

Nie ukrywajmy ale wiele osób, zwłaszcza starszych,  kupując sterownik nie wie jak go na początku ustawić. Może warto dla nich wprowadzić prostrzy soft :-) 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 8010 napisał:

Druga sprawa to modulacja. Teraz jest 4 jako podstawa a 1 najwolniejsza. Czytając niektóre posty zastanawiam się czy nowi użytkownicy będą wiedzieć jak to działa. Może prostrze było by zrobić zakres -3 najniższa, 0 bazowa, 3 najwyższa.

To dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, 8010 napisał:

@TomekBrz czy w poprawionym sofcie można by wstawić małą drobnostkę?

Na głównej stronie można by dołożyć przycisk "pełen zasyp". Chodzi o to żeby można bez zbędnych ceregieli kwitować zasyp. 

Druga sprawa to modulacja. Teraz jest 4 jako podstawa a 1 najwolniejsza. Czytając niektóre posty zastanawiam się czy nowi użytkownicy będą wiedzieć jak to działa. Może prostrze było by zrobić zakres -3 najniższa, 0 bazowa, 3 najwyższa.

Nie ukrywajmy ale wiele osób, zwłaszcza starszych,  kupując sterownik nie wie jak go na początku ustawić. Może warto dla nich wprowadzić prostrzy soft :-) 

Przecież jest tryb administratora.... dla tych młodszych  :))

Jeśli chodzi o pomysł przycisku, tutaj z kolegą bym polemizował, gdyż paliwa dosypujemy pewnie z raz w tygodniu i ten raz na tydzień można wejść w menu i wcisnąć zasyp, natomiast dołożenie przycisku na głównym obrazku spowoduje jeszcze większe zagęszczenie informacji i pogorszy czytelność. Można poprawić prostą rzecz, u mnie temperatura zewnętrzna jest wyświetlana na biało, na szarym tle czytelniej byłyby widoczne czarne cyfry jak reszta... a dlaczego białe są??? a to tym starym by się przydało :))))20181217_001329-1.jpg.d10b852252b7124223a8e83f2444da32.jpg

Odnośnie oznaczenia dynamiki modulacji ..b.dobry pomysł bardziej intuicyjny ...tylko ja bym jeszcze rozszerzył i skalę i zakres faktyczny działania -5, 0 ,+5

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
uzupełnienie
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hamerg napisał:

Ok. Szybkie pytanie. Właśnie wgrałem testowy soft i do tej pory nie przeszkadzało mi niezbyt dokładne pokazywanie spalania. Przesyp ustalalem z kamiennym ale teraz leci Czech. Jaką wartość przesypu powinienem ustawić dla czecha skoro dla kamiennego miałem 15kg/h.
Dodam że nie mam za bardzo kiedy wygasić i sprawdzić ani nie mam kamiennego aby porównać różnicę wagi przy tej samej objętości.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
 

@hamerg, paliłem czeskim cały sezon i u mnie było bardzo dokładnie co do 1 kg.Kamiennego potencjał mam 18,5 kg-czeskiego 14,5 kg,czyli minus 4 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Można poprawić prostą rzecz, u mnie temperatura zewnętrzna jest wyświetlana na biało, na szarym tle czytelniej byłyby widoczne czarne cyfry jak reszta... a dlaczego białe są??? a to tym starym by się przydało :))))20181217_001329-1.jpg.d10b852252b7124223a8e83f2444da32.jpg
 

Pewnie u Ciebie spadł śnieg i dlatego temperaturę zewnętrzną pokazuje Ci na biało.... zima2.gif

U mnie nie ma śniegu, to temperaturę na dworze wyświetla na czarno. msn-wink.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))  ha ha ha ....ale dowcipni :)) a tak poważnie to co z tym kolorem jest nie tak... poważnie... są białe cyferki ale tylko w temperaturze zewnętrznej...dlaczego?

Tylko mi nie mówcie aby markerem poprawić :)))))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu dziękujemy za kolory zimy...... :)))

A pomyśli Pan nad tą dynamiką? chodzi o zakres   np. -5, 0, +5.. ?

A tak w ogóle chciałbym podziękować za super kontakt telefoniczny szybkie zakupy i przesyłkę z gratisem :))

Pozdrawiam cały zespół TIMEL-a. YARO.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.