Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź sobie w trybie instalatora w informację to zobaczysz ile sekund pracuje twój podajnik w każdej godzinie.

A to że przekłamuje to już pisałem że to jest wina gradacji opału....myślę że przy miale by pokazywał idealnie.

Edytowane przez abcde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie i samochod wedlug was powinien liczyc spalanie na np.60km....a nie na 100....bylo by sie czym pochwalic kolegom....spala mi 3 litry :) gazu....

Ktoś dostanie Nobla  ♡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, abcde napisał:

Wejdź sobie w trybie instalatora w informację to zobaczysz ile sekund pracuje twój podajnik w każdej godzinie.

A to że przekłamuje to już pisałem że to jest wina gradacji opału....myślę że przy miale by pokazywał idealnie.

Przy miale też przekłamuje w miale też jest różna gradacja ja już nawet nie patrzę na spalanie spali tyle i mu potrzeba. Ważne że w domu ciepło i w kotle w miarę siwo 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma Pan abcde odpisywac złosliwie to moze lepiej nie pisac wcale nie wiem ale ostatnie wpisy to tylko krytyka ,jezeli sterownik liczy kazda przerwe do dobowego spalania to teraz wiem i będę brał to pod uwage

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BDG napisał:

Ja palę jednym rodzajem eko i na spalonego 700 kg opału jest przekłamania 1 kg więc myślę iż jest to idealne wskazywanie ilości. Każda zmiana eko wiąże się z ustawieniem potencjału podajnika. potencjał podajnika obliczany jest ze średniej na dobe. Chciałem dodać jeszcze że każdy mój zasyp do kosza idze przez wagę. Przypominam też że podana waga na worku nie jest dowodem na to że go tam tyle jest. Wystarczy też że będzie zbyt wilgotny a poleży w kotłowni dwa tygodnie woda częściowo odparuje i z 25 robi się 24 i tu są te przekłamania. 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maly11111 napisał:

Jesli ma Pan abcde odpisywac złosliwie to moze lepiej nie pisac wcale nie wiem ale ostatnie wpisy to tylko krytyka ,jezeli sterownik liczy kazda przerwe do dobowego spalania to teraz wiem i będę brał to pod uwage

A co obrazliwego napisalem??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manx napisał:

A to nie jest tak że zawór 4d powinien mieszać wodę w kotła z ta z powrotów.

Robiac tak instalację zawór będzie musiał się jeszcze bardziej otwierac by ogrzać dom.

Należy pamietać też o zaworach zwrotnych.

Oczywiście że miesza,na instalację i na powrót.

Robertoooo,lepiej nie redukować jeśli chcesz mieć obieg kotłowy grawitacyjny,jak myślisz o pompie kotłowej to 1" da radę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maly11111 napisał:

Jesli ma Pan abcde odpisywac złosliwie to moze lepiej nie pisac wcale nie wiem ale ostatnie wpisy to tylko krytyka ,jezeli sterownik liczy kazda przerwe do dobowego spalania to teraz wiem i będę brał to pod uwage

Jezeli auto stoi w garażu to przy liczeniu spalania paliwa na dobę ten okres też bys doliczał. Proste chyba?

Jedni patrzą ile spala na sterze, inni patrzą ile worków spalili od początku sezonu a inni patrzą czy ciepło w domu.

Ja jestem tym ostatnim :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, konopka napisał:

Oczywiście że miesza,na instalację i na powrót.

Robertoooo,lepiej nie redukować jeśli chcesz mieć obieg kotłowy grawitacyjny,jak myślisz o pompie kotłowej to 1" da radę

 

 

Ja mam pompe kotlowa na 1cal

Bieg chyba na 0.7m3 ustawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audilhr napisał:

U mnie to wygląda tak kocioł 15kw ustawiony na 8kw coś byście zmienili 

IMG_20181125_183747.jpg

A jakie masz obecnie spalanie ?

Tak sie zastanawiam jak ty z 15 na 8 to ile ja z 12 bym zszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.