Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Podnieś pompę na wyższy bieg i daj więcej informacji o instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robertoooo napisał:

 

To wpisz w sterownik 28,tak jak jest np na worku,a masz 22 wpisane.

Jaka moc kotła nie palnika?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek56 napisał:

To wpisz w sterownik 28,tak jak jest np na worku,a masz 22 wpisane

To jeszcze bardziej zmniejszy nawęglanie a już zamiast 25Kw jest wpisane18Kw @Robertoooo nic nie piszę że z kopczykiem się coś dzieje.

Pisaliśmy chwilę na priv i z tego co mi się wydaje temperatura zadana na kotle jest za mała 55 stopni przy podawaniu na grzejniki 39 stopni to za mało zasugerowałem podniesienie  zadanej na 60 i podniesienie mocy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawęglanie zmniejszone,bo wpisaliście 18kw zamiast 25KW,a kalorie 28 kw zmniejszą spalanie,czegoś chyba nie rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ robertoooo pamietaj,że każdy jeden stopień w górę w pomieszczeniu to 10% więcej opału-to jest udokumentowane przez specjalistów,więc średnia temp w pomieszczeniach wynosi 21*,więc jeśli ty masz 24 to jest 3 * więcej, u ciebie spalanie dobowe jest 28 kg ,wiec 3 razy 2,8 kg =8,4 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, slawek56 napisał:

(...) każdy jeden stopień w górę w pomieszczeniu to 10% więcej opału (...)

Pozwolę się nie zgodzić. Idąc tym tropem każdy jeden stopień w dół to 10% opału mniej. Czyli zmniejszając temperaturę wew o 10-15C mamy zerowe zużycie paliwa ;) , oczywiście upraszczam.

PS. Wiem co chciałeś napisać ale 10% to moim zdaniem stanowczo za dużo, w każdym razie u siebie nie mogę tego potwierdzić, może być nawet tak że podnosząc temp wew o 1C zużycie będzie na podobnym poziomie z uwagi na lepszą sprawność spalania przy wyższych mocach jeśli przesuniemy się w obszar lepszych sprawności palnika.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często przed sezonem grzewczym w portalach internetowych np.interia  itp experci wszystko piszą na ten temat,w muratorze z tego co pamiętam też czytałem,więc piszę to co czytałem  kilka,czy kilkanascie razy i wszyscy piszą to samo -jak można (ale jak kto chce) obniżyć koszty ogrzewania,zmniejszając temp.o 1* w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwe do sprawdzenia,zwiększyć temp w domu na 24 godz. z 21 stopni na 23,lub z 22 na 24,ale przy tej samej temp zewnętrznej.Na ekogroszku jest to samo co na gazie tak jak ty piszesz audilhr,u mnie sprawdzone na ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest tutaj ktoś kto zmienił k1pv4 na skzp 02

Mam defro komfort eko 12kw

Co z czujnikami? Zostawiliscie te z starego sterownika?

Co zrobiliście z starym sterownikiem?

Co jest na plus a co na minus?

Będę wdzięczny za każde informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplone 180m2, grzejniki panelowe, cwu 140l, w domu 21,5st, średnia na zewnątrz 0st => 8,5-9,5kg/d; w weekendy ok +1kg/d (cwu);

Po wymianie sterownika porównując rok do roku z okresu 2 lat wstecz - za 2,5mies oszczędność ok 200kg grochu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manx napisał:

Witam

Czy jest tutaj ktoś kto zmienił k1pv4 na skzp 02

Mam defro komfort eko 12kw

Co z czujnikami? Zostawiliscie te z starego sterownika?

Co zrobiliście z starym sterownikiem?

Co jest na plus a co na minus?

Będę wdzięczny za każde informacje

Ja zmieniłem ale z k1pv3 czujniki się nadają sterownik leży na półce A co się zmieniło zapomniałem o kotłowni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli innym nic piec nie pali :) 

 z innej beczki :po wyczyszczeniu czujnika spalin temperatura  spalin wzrosla o dobre 10stopni-ktos z was czyscil czujnik i takie cos zaobserwowal u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abcde napisał:

czyli innym nic piec nie pali :) 

 z innej beczki :po wyczyszczeniu czujnika spalin temperatura  spalin wzrosla o dobre 10stopni-ktos z was czyscil czujnik i takie cos zaobserwowal u siebie?

To akurat normalne zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze...może raz na miesiąc

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie 16,9 na rynnie Witkowskiego ,w grzejniki na stałe 45 stopni temperatury pilnują termostaty elektroniczne ,łazienki 25, sypialnie 21 pokoje 23.                                                           

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.