Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim palacza i zapaleńca SKZP-02 i twórcy tego stera .Zdrowych i wesołych świat Wielkanocnych pogody ducha i wiele radości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko mój kocioł się odstawia przy tych temperaturach czas przekroczenia mam 60 min ustawione i zauważyłem że wszedł w stan czuwania prędzej niż po tych 60 min. Temperaturę na kotle mam ustawiona 54 stopnie i czy po osiągnięciu np 60 stopni automatycznie wchodzi w stan czuwania??

Po przekroczeniu zadanej o 5st przechodzi w czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do konwersacji

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26314-kanał-dotyczący-testów-ekogroszkupelletua-także-sterownika-skzp-02/

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek, Ty chyba też zmieniłeś ster?

Jak się sprawuje?

 

Ja chyba jestem zadowolony po zmianie :).

Załączam widok na 5% mocy w świetle i bez.

Kocioł nie czyszczony od 23 marca.

Na szamocie już widać zaspy ale blacha na razie OK, część pionowa jeszcze bardziej OK, ale nie zrobiłem fotki.

post-44592-0-38255300-1523213502_thumb.jpg

post-44592-0-70919900-1523213531_thumb.jpg

post-44592-0-22590100-1523213570_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 5 kl, o jakich korektach mówisz? Jestem chętny jeśli można coś poprawić.

Dopiero uczę się tego stera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze trochę za mało powietrza ale to trzeba by dokładniej się przejrzeć. I też ustaeienia przy tych temperaturach to raczej malo miarodajne

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te temperatury trochę zniechęcają do eksperymentów, kocioł mi się dzisiaj odstawił dwa razy pomimo 5% mocy Min.

 

A po czym wnioskujesz że mało powietrza?

Powinno być jaśniej?

Przedmuchy mam std 120min, zastanawiam się czy nie wydłużyć bo te zaspy myślę z tych przedmuchów są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie co powiecie o takich ustawieniach? Piec Malina 25kw.

Generalnie ekogroszek nie spala się po przeciwnej stronie podajnika, a znowu po stronie podajnika tworzy się spiek. Dodam że palenisko zostało uszczelnione.

59be52f5539068a0f0fc484a8c30e366.jpg53d6399deecf8e939af1f0a8cf6542a8.jpga30207399f576a8ccf38f537f0306b12.jpg43bfb734a5f66b2657091e3076c1a63e.jpg1dddde7d166955d7e202533161f700e6.jpga080740f0fdd647258120445703804c5.jpg7a07511619580a4e882325678037b1f9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam palnik co ja prawdopodobnie chyba ze masz kocioł 5 klasy to może być wina Groszku jaki masz groszek i daj wykres

Minimalna moc kotla 40%???

Przerwa między podawaniami w podtrzymaniu 8min i pod 8sek

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilMiernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kocioł 25kW jak mówią w serwisie palnik uniwersalny.

Zalecana moc min to 30% bo 0.3*25=7.5kW to i tak mało skoro palnik 12-25kW.

Miałem ten sam problem 3razy uszczelniałem retortę....i jest ok.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czujnik temperatury spalin? Od niedzieli mam problem z czujnikiem, temperatura spalin zaczęła spadać co minutę o jeden stopień i zatrzymała się na -300. Od pięcie i ponowne podłączenie powoduje że pojawiają się wartość 42XXXX i po chwili ERR i tak w kółko. Czujnik do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie bylo czasem palone drewnem lub czyms innym i temperatura czujnika przekroczyla 250 stopni ?,powyzej 250 podobno czujnik pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie, sterownik mam od 3lat i tylko raz próbowałem spalać drewno z marnym efektem. Spaliłem przez 3 lata 18ton i może już czas czujnika się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czujnik temperatury spalin? 

Jeżeli masz jakiś omomierz, to możesz sprawdzić rezystancję czujnika po wypięciu go ze sterownika. Powinien mieć w temp. pokojowej  trochę powyżej 1000 ohm. Jeżeli ma inną wartość, to uszkodzony czujnik. W przeciwnym wypadku uszkodzone wejście w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam palnik co ja prawdopodobnie chyba ze masz kocioł 5 klasy to może być wina Groszku jaki masz groszek i daj wykres

Minimalna moc kotla 40%???

Przerwa między podawaniami w podtrzymaniu 8min i pod 8sek

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Kiedy dzwoniłem do serwisu powiedziano mi, że mam uszczelnić palnik i tak zrobiłem, dodatkowo serwisant powiedział, że on też ma taki palnik i jak się ekogroszek nie spala to minimalną moc ustawić na 40%.

Nie mam kotła 5 klasy a ekogroszek przyznam szczerze, że nie pytałem skąd jest tylko kupiłem 5 worków na próbę 3edfdd593bf3ae3311b5de17941c059f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.