Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Po nocy palnik wygląda tak. Jak pozbyć się tych spieków. Spalanie spadło do 25 kg.ba182e722fe62ba2b27d76dc9e0a0637.jpg

 

 

Wykresik z 6 godz.b0f1177c178af12ac23849aa14975bef.jpg

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 sekund

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi ale jako że dzisiaj mam wolne jeszcze raz uszczelnię palnik i kanał powietrzny. Przy kanale zamiast grubej warstwy silikonu jak poprzednio wkleję sznur kominkowy. Zakleję też te dwie dziury pod palnikiem, parę postów wyżej kolega Mapik pisał, że w obecnie produkowanych przez Żeliwnego palnikach nie ma tych otwór.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaklejone te dwa otwory kilka-kilkanaście dni,po pierwsze węgiel i tak je otwiera wypychając silikon do góry,po kilku czy kilkunastu dniach,po drugie nie dopalało węgla na środku palnika i w kotle czarno od sadzy.Jak chcesz możeszc spróbować,plus jest taki że popiół jest jak z papierosa ,minus taki że niedopala i sadza

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem zrobić tylko nie znalazłem nic u siebie żeby było odpowiednie,według mnie to pomoże,myslałem o tym przy następnym wygaszeniu palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien,ale śruba 8mm była za mała,a 10mm była za duża,to chyba 9mm hrabia1973 zaraz będzie rozbierał to może ci poda średnice otworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelnilem te kanały w taki sposób ze wstawiłem płaskownik i z każdej strony jeszcze dodatkowo silikon. Wklejajac retorte dałem silikon na górze i na dole i faktycznie popiół jest jak z papierosa ale w kotle jest czarno od sadzy. I myślę czy nie wkleić tego jeszcze raz z tym że silikon dam tylko od góry. Co myślicie, będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza co napisałem w postach wcześniej.Nie wiem,możesz spróbować.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłes otwory jaka maja średnicę. Bo zaraz w pracy mogę wytoczyc z nierdzewki takie tulejki

Tak jak pisał Slawek56 śruba 8 trochę za mała 10 za duża. Nie mam jak dokładnie zmierzyć bo nie mogę podejść z suwmiarką

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Wiertło o średnicy 8,7 jeszcze wchodzi ale z 9 może być już ciężko. Tylko, że jak wbijesz może być ciężko potem usunąć jeżeli się nie sprawdzi. Lepiej było by nagwintować i wkręcić śrubę.

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tulejkę 9mm z otworem 4-5 mm,zawsze będzie można łatwo przebić to w kanał węglowy,jeśli będzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej przegwintować te otwory i wkręcić 2 śruby M10?

Jeżeli będzie gorzej, to wykręcić i po kłopocie.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey chodzi o to żeby zmniejszyć średnicę tego otworu,po całkowitym zatkaniu niedopala i kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Pana Tomka czy przewiduje wypuszczenie na rynek bezprzewodowego Panelu Pokojowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja po prostu położyłem na te otwory takie płaskie okrągłe magnesy neodymowe. Nic ich nie wypycha, a i łatwo je wsadzić od strony nieużywanego kanału dmuchawy (mam ekoenergię). Jak wyniki będą słabe to równie łatwo je usunąć.

 

Siedzą już tam ze 3 miesiące, można też nimi sterować przepływem powietrza odsłaniając częściowo otworki.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he,he..... one są w środku podajnika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem ponownego uszczelnienia palnika (tylko góra) dodatkowo zaślepiłem te dwa otwory pod palnikiem oraz uszczelniałem połączenie kanału powietrznego i węglowego sznurem kominkowym. Poniżej efekt przy rozpalaniu (80% mocy wiatr 18 %). Przy okazji oczyściłem też czujnik spalin w czopuchu, był nieźle oblepiony sądzą.6717a5fca6c81ad8f47d86eb5aa64e2d.jpg22eb954255cf90021b78a87d8427217f.jpg

 

Wykres po nocy. Jest poprawa. Pracuje w niższym zakresie. Na palniku było trochę spieków, ale mniej niż poprzednio. Obecnie wiatr ma ustawiony 14 - 30. Zauważyłem że lepiej pracuje jak dam wyższy wiatr na dole. Zobaczę jak to będzie się rozwijać.

12070272c6b033faae80c02b6da2532d.jpg

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.