Skocz do zawartości

Peeter

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Peeter

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kwidzyn

Ostatnie wizyty

244 wyświetleń profilu
 1. To jest temp. załączenia. Temp. wyłączenia jest niższa o kilka stopni histerezy.
 2. Podawanie zależy m.in. od poziomu pelletu w zasobniku.
 3. Witam, Takie pytanko ma ktoś albo ewentualnie wie skąd pobrać program ecoMaxConfigurator? Z góry dziękuję.
 4. Przydałoby się więcej informacji nt instalacji. Ile i jakie regulatory pokojowe, ile zaworów mieszających? Co to za parametr: 9941,0 kg/h?
 5. Sprawdź co masz ustawione w ustawieniach serwisowych\ustawienia mieszacza 1\wybór termostatu
 6. Czy po nieudanej próbie rozpalenia jest jakiś komunikat? Rozpalanie wygląda tak: kilkadziesiąt sekund czyszczenie (najpierw sama dmuchawa, później ruch siłownika liniowego) jak siłownik wróci do pozycji spoczynkowej, czyli na ekranie palnika VG ok 8, uruchamia się ślimak, grzałka i dmuchawa (trwa to kolejne kilkadziesiąt sekund) jeżeli płomień przekroczy nastawiony próg (fabrycznie jest to chyba 4%) zaczyna się faza rozżarzania po kolejnych kilkudziesięciu sekundach palnik przechodzi do trybu praca. Cytat z instrukcji producenta: W przypadku, gdy palnika nie udało się rozpalić, podejmowane są kolejne próby jego rozpalenia. Kolejne próby rozpalania sygnalizowane są numerami obok symbolu zapalarki . Po nieudanych trzech próbach zgłaszany jest alarm Nieudana próba rozpalenia, a praca kotła zostaje zatrzymana. Nie ma możliwości kontynuacji pracy kotła i wymagana jest interwencja użytkownika. Po usunięciu przyczyn braku możliwości rozpalenia palnik należy uruchomić ponownie. Generalnie całe rozpalanie trwa kilka ładnych minut i trzeba uzbroić się w cierpliwość.
 7. Ze strony kostrzewy wynika, że ten kocioł ma palnik VG z siłownikiem liniowym. Możesz wrzucić fotki ekranu sterownika?
 8. Jeżeli masz jakiś omomierz, to możesz sprawdzić rezystancję czujnika po wypięciu go ze sterownika. Powinien mieć w temp. pokojowej trochę powyżej 1000 ohm. Jeżeli ma inną wartość, to uszkodzony czujnik. W przeciwnym wypadku uszkodzone wejście w sterowniku.
 9. Przydałoby się więcej informacji nt instalacji (zawory, pompy).
 10. Podłącz NC i COM. NC - normally closed NO - normally open
 11. Zauwżyłem, że wpływ na wydajność ma poziom pelletu w zbiorniku. Przy poziomie bliskim dna pellet w rurze ze ślimakiem jest jakby luźniej upakowany.
 12. Wg tego obrazka 860 obsługuje czujnik temp. spalin. Niestety wersja dla Kostrzewy (860P3-O) jest jakaś zubożona i nie obsługuje.
 13. Waga paliwa zmierzonego w teście wydajności podajnika też jest wpisywana w menu serwisowym.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.