Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chce zrobić jak najlepiej.

Teraz mam 3 D jako mieszający ( tak mi zrobił instalator choć powinien dać jako rozdzielający) i wszystko pracuje na 1 pompie.

Wiec może przerobić to ( zamienić ten 3D) i dodać pompę do CWU i będzie najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D zostaw jak masz, a dołóż tylko pompę do CWU lub kotłową z bajpasem i się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że elektroniczna. Nazwa jej to Grundfos Alfa 2 adapt

mam tą samą + głowice,nawet jeśli ustawisz na 2 biegu II- ciśnienie stałe,to i tak po otwarciu,czy zamknięciu grzejnika przez głowice termostatyczne,pompa zmienia biegi,dlatego będą skoki modulacji,gdybyś otworzył głowice troszkę więcej,jak masz w tej chwili,to modulacja będzie bardziej płynna,wykres się prostuje.Prawidłowo jeśli są głowice termostatyczne,pompa powinna pracować na ciśnieniu proporcjonalnym,czyli auto-adapt lub któryś z trzech biegów ciśnienia proporcjonalnego.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pomóżcie proszę w ustawieniach przy greenpal bo już mi ręce opadają.

Poprzednio paliłem miałem węglowym jak na zdjęciu:

post-73330-0-60800600-1519838099_thumb.jpg

 

Paliłem nim na następujących ustawieniach

palnik sv200

potencjał podajnika 12,3

kaloryczność 32,4 (max)

podawanie 2s

powietrze 45

moc kotła 15 kw

temperatura kotła 50

Na takich ustawieniach ni było żadnego problemu, ale też nie było dużych mrozów.

 

Obecnie zakupiłem greenpala i paląc na poniższych ustawieniach nie może dojść do zadanej temp 55 zatrzymuje sęw okolicach 53 i pracuje na 100%

potencjał podajnika 12,3

kaloryczność 23,8

podawanie 5s

powietrze 50

moc kotła 15 kw

temperatura kotła 55

 

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwiększ dawkę jak nie dochodzi do zadanej chyba że masz już niedopały to i powietrza dodaj  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żeby greenpal z pgg tak źle się palił. Temperatura znowu spadła, do 49 z 56 ale raczej z racji tworzenia się spieków wewnątrz sv200 i ograniczenia wylotu ognia. W tej chwili wygrzebałem z palnika kilka spieków i ogień odczuwalnie się zwiększył.

Da radę coś z tym zrobić czy zostaje kupno innego opału i wymieszania?

 

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmniejszyl dawke paliwa jak i nadmuch bo ten opal nie lubi zbyt wielkich podmuchow bo zuzluje.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zmniejszyc korekta na minus jesli kalorycznosc masz na max.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dalej walczę. Dokonałem ponownego wklejenia palnika, był luźno, niestety dalej kopci. Gdy zwiększam wiatr robią się spieki, węgiel zaczyna się topić w palniku i sklejać w większe grudy. Zmniejszając wiatr i kaloryczność końcówki płomienia zaczynają kopcić. Nie mogę dobrać optymalnych ustawień. Załączam zdjęcie palnika z prośbą o ocenę, czy kopiec nie za wysoki. Jakieś rady?dc525ba910e3de499e17c515c0f5b178.jpgbfd8ff021e8fd452385b681d95d433e9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz było na forum....serwis Malina mojego kotła doradził aby koronę wkleić na czerwony silikon bodajze do 300st

W końcu chyba producent palnika ich przekonał do swoich racji, bo ja już ok roku mam na czerwonym do 300°C i święty spokój. Mnie jednak producent palnika tak kazał, a Malina na ten czarny do 1200°C i chyba że 4 razy pod rząd wklejałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie odstawiał i nie podbijał modulacji bo spalania i tak lepszego nie uzyskam na tą chwilę 36 kg to trochę sporo

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.