Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

O "zarazie" modulacji minimalnej i "chorobach" z nią związanych, to już tu pisałem wiele razy.

Ustawienia właściwe, są wtedy, gdy palnik przechodzi płynnie po całym zakresie mocy, bez przesypu i bez zapadającego się kopca przy prawidłowym spalaniu.

Jest to trudne do ustawienia, ale jak najbardziej możliwe.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekajcie na temperatury ujemne,teraz to grzanie na pół gwizdka,u mnie termostat pokojowy załącza pompę okresowo jak temp. spadnie poniżej 22 a pogodówka puszcza ok. 35-37 na grzejniki.Jak będzie stały odbiór ciepła to i kocioł będzie inaczej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał. Jak się opał dobrze wypala i czysto jest w wymienniku to jest OK. Mam eko gdzie na worku pisze 28 MJ a na sterowniku mam ustawione 25. Wypala się dobrze jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest problem ?

Otóż mam podglad na prace kotła u ojca poprzez aplikacje mobilną ,kocioł pracuje w automacie ale, temperatura zadana 55 a dochdzi tylko do 54 i przechodzi w podtrzymanie. O co tu chodzi ?

Tak masz w apce czy na sterowniku? Czy oryginalny moduł do netu od Tomka czy chodzi to na apce od Wojtka? Jeśli apka od Wojtka to może być wina wersji softu w sterze i apki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja od Tomka . W aplikacji jak i w sterowniku jest ustawione na automat.

Nie można ustawić inaczej, żeby w sterze było automat,w apce dwustanowe czy odwrotnie.apka zapisuje ustawienia w sterowniku.W opcjach ustawień,coś musi być nie tak. A czy nie masz ustawionej max temp.kotla na 53 i dlatego tylko tyle dobija? Ale chyba nie da się ustawić wyższej zadanej od max. Nie wiem jak to działa w apce od Tomka, bo ja mam apke od Wojtka. Czy jest czujnik pogodowy? Jeśli tak to sprawdź korektę temperatury kotła w opcji tej z oknem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja str. 20:

 

TEMPERATURY
 TEMPERATURA ZADANA – bazowa temperatura obwodu CO, np. 30 °C dla ogrzewania podłogowego, 45 °C dla grzejnikowego
 TEMPERATURA MIN - minimalna temperatura układu CO, którą może wyliczyć układ
 TEMPERATURA MAX – maksymalna temperatura obwodu CO, którą może wyliczyć układ
Jeśli regulator pokojowy nie jest wykorzystany, to parametry TEMPERATURA MIN i MAX są nieaktywne. Regulator pilnuje stale TEMPERATURY ZADANEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi koledzy czy czujnik temp.zew . ma wpływ na spalanie No chodzi o temp. Jak maleje to spalanie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za wskazówki ,zaraz się temu przyjrzę o czym mówisz.

 

Mam kolejne pytanie , czemu te temperatury nie są aktywne i nijak nie można ich aktywować ? Dodam że jest to już inny sterownik.

Masz czujnik wewnętrzny lub panel pokojowy? Musisz aktywować to w opcji regulator pokojowy i przestawić użyj czujnika panelu na 1

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi koledzy czy czujnik temp.zew . ma wpływ na spalanie No chodzi o temp. Jak maleje to spalanie w górę.

Czy ma wpływ nie wiem,ale sądzę że może mieć,jeśli temperatura na zewnątrz w nocy spada to siłownik zaworu 3_4D mocniej się otwiera,gdy w dzień na zewnątrz jest cieplej to przymyka zawór bo nie musi tak grzać.chyba to tak wygląda.gdy nie ma tego czujnika to przez cały czas grzeje jednakowo ma tu także wpływ korekta temperatury mieszacza.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapodany do sterownika B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje i szczególnie będę obserwował:

- dodanie dodatkowych przedmuchów paleniska - jak to będzie się spisywać w praktyce

- poprawione naliczanie spalonego paliwa - mam nadzieję, że w końcu moje nerwy zostaną ukojone i nie będzie więcej przekłamań w liczniku czasu pracy podajnika :P

TomekBrz - dzięki za pochylenie się nad problemem

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma wpływ nie wiem,ale sądzę że może mieć,jeśli temperatura na zewnątrz w nocy spada to siłownik zaworu 3_4D mocniej się otwiera,gdy w dzień na zewnątrz jest cieplej to przymyka zawór bo nie musi tak grzać.chyba to tak wygląda.gdy nie ma tego czujnika to przez cały czas grzeje jednakowo ma tu także wpływ korekta temperatury mieszacza.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Powiem to co piszesz ma sens ale u mnie nie działa ta idea .czujnik jest salon i zew . Jak temp.na zewnątrz rośnie to i tak 3D daje cały czas ta sama temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało Ci się aktywować funkcje czujnik temp panelu pokojowego, i te opcje temp max min ? To ma być aktywne aby ster sterował temp za zaworem 3D i wtedy temp na układ będzie regulowana zależnie od temp w pomieszczeniu i na zewnątrz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje opcja przedmuch paleniska? Jak działa?

 

Chodzi o przedmuchanie otworów napowietrzających, bo czasem zdarza się, że się przytkają.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.