Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli bio pellet pro 12 kw nie osiaga zadanej temp.


krystek171994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam swoja przygode z piecem na pellet. (jestem zielony). 

Nowy dom jeszcze nie zamieszkały. Rozpalilem wczoraj rano w sumie pierwszy raz na dłużej. I max temp jaką osiągnąłem to 47 stopni gdzie zadaną mam 60 stopni. 

Dom 120 m2. Zmieniałem w ustawieniach moc kotła, zwiększałem podajnik, wentylator - bez zmian. Myślę że układ jest zapowietrzony, brak jeszcze biezacej wody i byla napuszczana przez hydraulika wężem od sąsiada do pieca, nie tak jak na filmach widzialem do podlogowki. Odpowietrzanie mam w podlogowce niby automatyczne i hydraulik mówi ze samo sie odpowietrzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę inaczej

jaki wpływ ma domniemane  zapowietrzenie instalacji na to że kocioł nie może osiągnąć zadanej ?

Skoro jest coś zapowietrzone to znaczy że nie ma przepływu więc sam kocioł powinien w trymiga osiągnąć swoją temperaturę .

W podłogówce masz sporo wody a w twoim kociołku malutko, włątrzyłeś pierwszy raz więc kociołek jest skutecznie chłodzony tym zładem wody.

Jaka jest temperatura powrotu ,jaka temperatura podłogówki ?

Mimo wszystko nie wróży to dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka to nie tylko woda to masa betonu która wciąga ciepło jak .......................................... Podnieś start pompy tak na 57 st - 60 temp kotła na 70. I daj trochę czasu na wygrzanie się tego wszystkiego. A do tego ten kociołek to tylko 12 kW wiec nie masz czym szaleć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp podłogówki dół ok 35 stopni gora 20 bo cos z pompa jest nie tak- pompa wilo para tak jakby sie zacięła i nie moge regulowac jej chodzi na najslabym trybie.

Palone było ok 15 godzin. Wode z pieca wypluwa od 40 stopni. To mam zmienic na ok 55 stopni? 

Ogolnie piec caly czas chodził i przez te 15 godIn zjadl z 40 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krystek171994 napisał:

Wode z pieca wypluwa od 40 stopni. To mam zmienic na ok 55 stopni? 

Jak jest 40stopni to kocioł nic nie wypluwa tylko mieli sam w sobie. Zrób tak jak napisał @Puławiak , zadana kotła 70 a start pomp 57-60stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskakuje er9. Jakie ciśnienie w instalacji. Odpowietrzony wymiennik kotła tam też jest odpowietrznik albo popuścić trochę na zaworze bezpieczeństwa w kotle. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na brak ochrony powrotu, a jeśli "jest" to może wstawiony jakiś zawór 4D który nie pełni tej funkcji jeśli jest źle "wpięty" w instalację.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle, nascie lub dzisiat postów w których jest samo gdybanie, bo autorowi nie chce się rzetelnie opisać instalacji(zdjęcie itp.)

proponuje tarota postawić albo zakład bukmacherski otworzyć i zakłady przyjmować np. 2:1 brak ochrony powrotu, 1000:1 autor nie ma kotła.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krystek171994 napisał:

Witam zaczynam swoja przygode z piecem na pellet. (jestem zielony)

 

4 godziny temu, krystek171994 napisał:

W instalacji cisnienie 1900.

Błędów zadnych nie mam. 

Nie taki zielony, skoro jesteś pewien, że błędów nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to się co najwyżej rozdzielacz odpowietrzy, pętle trzeba przelać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krystek171994 napisał:

bo cos z pompa jest nie tak- pompa wilo para tak jakby sie zacięła i nie moge regulowac jej chodzi na najslabym trybie.

Pewnie pompa zapowietrzona, albo wszystkie pętle na dodatek

Jakie są przepływy na rotametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Panowie,

Również posiadam cudowny produkt jakim jest piec ferolli. Niestety od samego początku jest problem z osiągnięciem zadanej temperatury. Wspomniany wschemacie zawór vtc311 ***** z instalacji bo jedyne co powodował to pracę na "krótkim" obiegu co dodatkowo prowadziło do wychładzania kaloryferów. W miejsce zaworu termostatycznego wstawiłem zawór grzybkowy żeby zabezpieczać powrót "ręcznie". Modyfikowalne już ustawienia temperatury zadanej, startu pompy, delty pompy, mocy pieca i ilości podawanego pelletu i nic. Obecnie na piecu zadana jest temperatura 80 stopni, start pompy 65 stopni, delta pompy 10 stopni (pierwotnie było 2). Moc pieca auto, podawanie pelletu było 0 ustawiłem na 6. Co zmienić żeby hulało jak trzeba? 

Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia instalacji ze wszystkimi istotnymi elementami. Czerwonym kółkiem zaznaczone miejsce gdzie wcześniej znajdował się VTC311. Dalej rury idą już tylko na rozdzielacz. Uprzedzając pytania. Odpowietrzyłem obieg na wymienniku, sprawdziłem też kaloryfery, i odpowietrzyłem pompę.  Filtr i zawór zwrotny zamontowany na sztywno ponieważ w sklepie nie mieli muf z półśrubunkiem a zależało mi na czasie.

IMG_20210120_203732.jpg

IMG_20210120_203722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Martius napisał:

Witam Panowie,

Również posiadam cudowny produkt jakim jest piec ferolli. Niestety od samego początku jest problem z osiągnięciem zadanej temperatury. Wspomniany wschemacie zawór vtc311 wyje**** z instalacji bo jedyne co powodował to pracę na "krótkim" obiegu co dodatkowo prowadziło do wychładzania kaloryferów. W miejsce zaworu termostatycznego wstawiłem zawór grzybkowy żeby zabezpieczać powrót "ręcznie". Modyfikowalne już ustawienia temperatury zadanej, startu pompy, delty pompy, mocy pieca i ilości podawanego pelletu i nic. Obecnie na piecu zadana jest temperatura 80 stopni, start pompy 65 stopni, delta pompy 10 stopni (pierwotnie było 2). Moc pieca auto, podawanie pelletu było 0 ustawiłem na 6. Co zmienić żeby hulało jak trzeba? 

Z góry dzięki za odpowiedź 

Jak ktoś ma 2 zaw 3-D na 1 pompie to zawsze działa prawidłowo ten bliżej pompy czyli VTC, trzeba bylo wstawić sprzęgło i drugą pompę albo jak masz tylko grzejniki zrezygnować z tego 3-D na odbiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor,

instalacja działa tylko na kaloryfery, dlatego  zamontowałem jedynie zawór VTC311 na powrocie. Pompa znajduje się na powrocie w piecu (od nowości tak dostarczona i zamontowana z piecem).  Przed zaworem zwrotnym jest wyjście na podłączenie, ale nic tam nie ma i nie było (""ślepa rura") . Ponieważ VTC jedynie utrudniał działanie, został zdemontowany, ale nie dało to żadnego efektu odnośnie stabilizacji osiąganej temperatury. Obecnie jeśli chce zabezpieczyć piec na powrocie to odkręcam zawór grzybkowy ale nie wpływa na stabilizację i uzyskanie temperatury zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.