Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Grzałeś nim zimą ? Ja używam go latem do CWU, daje radę. Zima miałem 2 sezony Karlika, wg. mnie bardzo porównywalny mocowo, niby Jowisz 24MJ vs. Karlik 26MJ, ale na moje oko ta sama zbliżona moc. Niestety do Atexu nawet problem się dodzwonić. Gdzie nie dzwonię to regularne ceny to ok 1800zł za Tonę, zaczął się jakiś absurd, nie wiem czy nie psychologiczny jak z kupowaniem benzyny 2 tygodnie temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moshica napisał:

Grzałeś nim zimą ? Ja używam go latem do CWU, daje radę. Zima miałem 2 sezony Karlika, wg. mnie bardzo porównywalny mocowo, niby Jowisz 24MJ vs. Karlik 26MJ, ale na moje oko ta sama zbliżona moc. Niestety do Atexu nawet problem się dodzwonić. Gdzie nie dzwonię to regularne ceny to ok 1800zł za Tonę, zaczął się jakiś absurd, nie wiem czy nie psychologiczny jak z kupowaniem benzyny 2 tygodnie temu....

Grzeje za tamte pieniądze to był super opał , wcześniej miałem groszki lew /gold mocne , a ten Jowisz spalanie w moim przypadku takie same może trochę więcej popiołu . Ja mam tez przewymiarowany kocioł dlatego szukałem słabszego eko . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze karlik i pieklorz jak 24MJ? Bo kurcze kupilem właśnie po 2t jednego i drugiego... Moze stabka za 700 juz sie nie kupi... Z jednej strony ulga ze na kolejną zime opal jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł pieklorz. Pakowany przedwczoraj sądząc po nadruku. Jeden worek byl rozerwany bo gdzies zahaczył przy rozladunku i jak dla mnie opal suchy. Granulacja raczej mniejsza niż stabek. Zobaczymy zimą jak toto palic się będzie. Karlika jescze nie otwierałem. Zapakowane solidnie. Gruba folia, dobre palety. Stabka owijali streczem a palety rozlatywały sie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł ostatnio Karlik kupiony przed rewolucją. Chyba jakieś 2 partie. Jedne worki mają czerwony kolor inne pomarańczowy. Na razie otworzyłem 2 worki i węgiel jest względnie suchy, ale nosząc je do piwnicy przez niektóre worki było widać, że jest w nich sporo wody. Pali się to dla mnie tak samo jak Pieklorz. Popiołu jest tyle samo i praktyczne wygląda tak samo jak w Pieklorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle że z własnego doświadczenia i wiedzy ale napiszę że: Retopal=Piast, Karlik=Retopal + Chwałowice, Pieklorz=Chwałowice, Karolinka, no nie wiem co to jest. spaliłem 140kg ustawienia jak dla Pieklorza, spala się porównywanie, popiołu jakby troszkę mniej.

No nie!. Co się dzieje ? Dostaję info że ktoś dał re do mojego postu, ale nie mogę tego re odczytać bo to re zostało wydzielone z wątku, a ja nie mam uprawnień aby to odczytać postów z "wydzielonych". Co jest grane kolego @marcin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 19:15, Oldek napisał:

Karlik=Retopal + Chwałowice

Mnie się wydaje, że Karlik = Retopal+Wesoła, przynajmniej to co testowałem  2 lata temu. Spalanie Jowisza i Karlika, a także Lwa, Chwałowic 2 lata temu było u mnie praktycznie identyczne, tylko Sambudrol Ecodesign wyraźnie odcinał się od tej całej szarej masy. Od tego czasu paliłem Jowiszem po 699, za pół roku pewnie przeproszę się z Karlikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowy Tauron i karlik są moim zdaniem porównywalne pod względem mocy. Z Tauronu różowego jest nieco mniej popiołu i ma dużo fajniejszą konsystencję - jest dużo drobniejszy. Potrzebuje trochę więcej wiatru od Karlika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareta plus nie miałem, więc nic nie powiem na jego temat. Też obawiałem się tego różowego po lekturze forum. Bezpodstawnie. Nie wiem, może trafiła mi się lepszą partia. Wypala się do końca i nic nie spieka. Brat nim się ogrzewa, ja doglądam kotła bo on średnio techniczny. Nie mam zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG...... Było polować na PGE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janosh napisał:

OMG...... Było polować na PGE....

Dlaczego ? Bo tańszy ? Czas poświęciłem na inne rzeczy niż „polowanie” Jowisza mam sprawdzonego u mnie pali się super , ostatnia jego cena to było 1800zl i wyprzedany , więc chyba nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest o nim sporo w necie. Bezproblemowy, powtarzalny opał. Jest sporo popiołu i mocy nie ma dużej, ale w obecnych czasach nie ma co wybrzydzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.05.2020 o 11:32, HarryH napisał:

A ja mam czas, więc niech przemówią fakty. Kupiłem worek Karlika na podwrocławskim składzie autoryzowanym PGG - suchy jak pieprz, przesiany i zapakowany w szyty i bardzo mocny worek "jutowy" (jak Sambudrol) - tu widać, że jest lepiej niż ze sklepu PGG. Worki - 900PLN, luz 820 - więc 3% więcej niż PGG, ale taniej uwzględniając wilgoć przemijającą.  Również raczej drobny, ale takiego miału jak na zdjęciu z zapałkami nie ma. Jeśli zgodnie z prognozami nadciągnie pogodowy Armagedon - odpalę jutro na próbę i zdam relację. 

a gdzie kupiłeś, jaki skład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata  temu to ja z transportem i wniesieniem po 500zl za tonę płaciłem. 

Zresztą jeszcze w styczniu był po 1000zl tylko kto przypuszczał że zamiast tanieć po sezonie zacznie być droższy od złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie skojarzyłem kilka faktów...
Skoro import ruskiego węgla jest zablokowany, to w tym roku nie będzie tego śmierdzącego chłamu pod nazwą popularny, premium+, czy nawet (o zgrozo) power+. Czyli...
Pomijając kwestię cenową, w tym roku będą same dobre groszki. Nie będzie już tych zlepów od putińca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kilku kopalni z płomiennym węglem, reszta to  gazowe i nawet koksujace. Ciekawe będą te miksy bo sam kaloryczny eko, zdrowie i nerwy odbierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.