Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS BIO COMPACT 10 kW wasze ustawienia


Superkiel11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
7 godzin temu, Peplin9 napisał:

Witam ja się podepne do tematu jaki kocioł do domu 100m2  ocieplony grafit 20cm 0,32

Podłogi 10cm parter ,okna 3 Szybowe plus rolety zewnętrzne instalacja to jakieś 15-20 m2 podlogowki reszta to kaloryfery fundament ocieplony 15 cm co wybrać ??pellet a może ekogroszek i jaki będzie koszt ogrzewania nie ukrywam że przyglądam się temu kotłowni jak w temacie Sas.Dzieki za pomoc wszystkim z forum

W tak ocieplonym domu pomyślałbym o pompie ciepła. Laguna  spali ci jakieś 13 - 14 kg pelletu przy obecnej aurze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie narzekam, ale instalator musi dobrze zamontować kocioł pamiętając o ochronie powrotu. 

Przykładowe schematy z zaworem 4d 

1671357547_zaw4-Didwaobiegi(3).thumb.jpg.fa02c3414e0ba018066ede986d5e0d23.jpg.846eb2fee83c3e6073506b3017629a59.jpg

Z 2 zaworami 3d dla podmieszania czynnika grzewczego aby nie szedł za goracy na podłogę i grzejniki. Ochronę powrotu spełnia tutaj pompa kotlowa 

schemat.jpg.ff859e0c714e28f390fccd29fce61341.thumb.jpg.f3c33f44609f21d2e68d746d48e64bf6.jpg.e83e01c03009537c3a01e8677d2e77f6.jpg

Ja przy domku 110m spalanie mam na poziomie 12/15kg na dobę więc myślę że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z serwisem tego kotła laguna bo ja dom mam jakieś 30 km za Żywcem przy samej granicy ze Słowacja a aura jest tam troszkę inna niż w innych miejscach w  Polsce bo aktualnie jest jakieś 50 cm śniegu i temp po -12.a co sądzicie o kotle Kostrzewa twin bio luxury compact ? Ktoś miał styczność z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te schematy z 4D to nie dla kotła pelletowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gmaj22 napisał:

Te schematy z 4D to nie dla kotła pelletowego. 

A ja mam z 4d i nie narzekam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam  instalację z 4 drogowym i nie mam się do czego przyczepić ,działa idealnie utrzymując co do stopnia temp. na inastalację CO .Instalacja co prawda grzejnikowa ,ale z racji przewymiarowania grzejników  niskotemperaturowa  z czynnikiem 30-35 stopni co zapewnia temp w domu ok  22,5  stopnia  .Oczywiscie warunek prawidłowej  pracy zaworu czterodrogowego to pompa kotlowa zapewniająca wymaganą temp powrotu .Jak ktoś ma czterodrożny bez pompy kotlowej  i  potrzebuje wysokiej temperatury czynnika ,to będzie miał  problemy ,co jest oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób lepsze zdj i jak możesz to więcej tych zdjęc, najlepiej całej instalacji koło kotła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak wygląda komora spalania SAS Bio Compact 10kW przy ustawieniach:

czas podawania  - 3 sek

czas przerwy   - 25 sek

nadmuch wentylatora   - 20 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość buchort

Mam zamiar kupić Sas bio compact 10 kW. Muszę się przyznać , że to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie i jestem w tym temacie dość zielony. Bardzo uprzejmie prosiłbym o kilka wskazówek, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy zakupie i montażu pieca. Będę wdzięczny i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś, z czego nie bedziesz musiał rozpocząć przewodu doktorskiego w kwesti odnaleźenia optymalnych ustawień. Sterowanie Techa w tych kotłach to też średnie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy? Ferroli Biopellet, Slimko, to są małe kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buchort
22 godziny temu, eliks napisał:

Najmniejszy? Ferroli Biopellet, Slimko, to są małe kotły.

Bardzo dziękuję, to dla mnie ważna informacja. O ferroli słyszałem nienajlepsze opinie , ale o slimko nie wiem nic. Będę czytał, ale gdybym mógł prosić o informacje z pierwszej ręki , byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co słyszałeś o Ferroli ale to bardzo dobre kotły jeśli porównujemy jakość i możliwości do ceny. O Slimko masz również na forum, same dobre rzeczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buchort
23 godziny temu, eliks napisał:

Nie wiem co słyszałeś o Ferroli ale to bardzo dobre kotły jeśli porównujemy jakość i możliwości do ceny. O Slimko masz również na forum, same dobre rzeczy :-)

Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

podpinam się do tematu i od razu pisze co i jak  otóż,  mam dopiero co podłączony piec sas bio compact 12KW i w pierwszych 36h pracy zeżarł 5 X 15 kg pellet etna (rozumiem że przy pierwszym uruchomieniu zawsze weźmie wiecej ale...). Jakie ustwienia moglibyście polecić żeby mnie nie puścił z torbami? Dodam że jestem zielony w temacie.  Pierwsze ustawienia były takie 

temp kotła zadana 55°

temp zadana cwu  45°

zawór 4-drogowy -10 (zmnieniony  po 20 h na 5 a poźniej na 3)

dwie pompy co i cwu ustawione na pracę równoległą

i uwaga chyba ważne - praca PID

na grzejnikach głowice z termostatem(vindo) na początku na 5 później (przy temp w pomieszczeniu 23,3°C) zmniejszone na 3 

dodam że podłogi na dole b. ciepłe na dole brak regulatora temp. , 

 

Po wyłączeniu się pieca z powodu braku paliwa dosypałem kolejne 5 worków olczyka zmniejszyłem temp cwu na 42° i czkeam czy coś się zmieni

Prośba o kilka wskazówek 

zdjęcia dodane  jak działa piec na chwilę obecną 

dzięki pozdrawiam

 

 

WhatsApp Image 2020-10-15 at 19.02.33 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 19.02.33 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 19.02.33 (3).jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 19.02.33.jpeg

dodam jeszcze ze pogrzebałem w necie i wiem tyle, że pulsujący komunikat NK oznacza nie skalibrowany jest poziom paliwa w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to podnies temperature kotla minimum 60stopni . 2 sprawa to zainwestuj w silownik do zaworu 4d i pompe kotlową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie inwestycji w siłownik i pompę to czy są to nieodzowne elementy do wprowadzenia wstępnych ustawień?  tj. praca z PID czy bez lub to co piszesz wcześniej korekta temp czy np.te prędkości nadmuchu, podtrzymanie. Któś z forum dodał jakieś wstępne ustawienia zastanawiam sie tylko czy mógłbym je zastosować u siebie i czy przyniosłoby to oczekiwany efekt. Sam płomień nie jest taki jak być powinien. Wygląda na to ze kolejne 5 worków skończy sie po 48 h. Temp w domu na dole za wysoka od samej podłogówki około 23.2 przy zimnych grzejnikach. Zastanwiam się czy nie odłączyć podłogówki(brak możliwości regulacji temp.)) i grzać samymi grzejnikami. Przy takim spalaniu strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie zima i temp około 0°

pozdrawiam

WhatsApp Image 2020-10-14 at 18.13.10.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz nam napisać jak masz wykonaną instalację podłogową a dokładnie chodzi o jej zasilanie, jakaś grupa mieszająca czy jeszcze coś innego

Ze zdjęć wynika że masz tylko zawór 4d więc jak sterujesz temperaturą na obwód grzejnikowy A jak na podłogowy. Bo jeśli pakujesz w podłogę taką temperaturę jaką daje zawór 4d to faktycznie lepiej zakręć podłogę i grzej tylko grzejnikami do czasu wykonania poprawnej instalacji.

A co dokładnie nie pasuje ci płomieniu z załączonego filmik i zdjęcia wygląda to całkiem przyzwoicie

czy mógłbyś narysować schemat instalacji bo coś mi się wydaje że bez przeróbek to się tutaj nie obędzie A to będzie podstawa do uzyskania zadowalających efektów co do ilości spalonego pelletu oraz uzyskania komfortu termicznego w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o palenie to znalazłem zdjęcia na forum jak powinien wyglądać "dobry"płomień mianowicie chodzi o jego długość

ze schematem instalacji  i zasilaniem instalacji podłogowej będzie problem, przynajmniej do momentu skonsultowania sie z monterem :) jak zaznaczyłem powyżej jestem zielony w tym temacie.

Póki co po wygaszeniu się pieca (podejrzewam że po powrocie do domu taka sytuacja będzie miała miejsce) zmienię w ustawieniach  na PRACA bez PID

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego weź to usun i zapomnij o tym . Zrob to co Darekgra Ci pisze a bedziesz mile zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.