Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas bio compact 10 kw


Maxjk75

Rekomendowane odpowiedzi

Mario jakich konsultacji potrzebujesz? Przecież ustawienia te co Ci Darek podawał bądź ja są optymalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Panowie dopiero raczkuje. mój piec to sas bio comp.12. Ustawiony na pracę bez pid. z regulatorem pokojowym. Chodzi o to że jak sterownik osiągnie zadaną temp. to piec się czyści, płomień zanika i nie przechodzi w podtrzymanie tylko w stan czuwania. jak dostanie sygnał z pokojówki o niskiej temp. to normalnie się rozpala używając grzałki. Czy to normalne nie powinien pracować w podtrzymaniu i być widoczny płomień. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 20:37, bercik2 napisał:

Czy to normalne nie powinien pracować w podtrzymaniu i być widoczny płomień. ?

Masz rację, powinien pracować w podtrzymaniu. Aby tak pracował należy wyłączyć "tryb wygaszania" (menu instalatora/podtrzymanie/tryb wygaszania/wyłącz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymaniu pracuje na minimum (ustawionym indywidualnie lub przez PID), w czuwaniu jest wygaszony i czeka na impuls (z planu pracy lub czujnika pokojowego)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne ustawienie  kotła pozwala mu pracować w podtrzymaniu tak długo, jak długo życzy sobie użytkownik.  W lecie (gdy ciepło w domu) najlepiej ustawić plan pracy kotła by pracował określony, krótki czas np. dla zagrzania CWU.

Edytowane przez szczerba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.09.2021 o 17:20, szczerba napisał:

W podtrzymaniu pracuje na minimum (ustawionym indywidualnie lub przez PID), w czuwaniu jest wygaszony i czeka na impuls (z planu pracy lub czujnika pokojowego)

Czuwanie to tryb z włączonym wygaszaniem? A podtrzymanie to tryb wyłączonym wygaszaniem?

To taka subtelna różnica w sterowniku, a kocioł pracuje znacznie w inny sposób. 

(menu instalatora/podtrzymanie/tryb wygaszania/wyłącz)

Edytowane przez krzych-25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje słownika podstawowych pojęć dla poczatkujących 😉

Ustawiasz Obniżenie pokojówk? Jeśli tak to na jaki parametr?

Jaką masz histerezę na cwu? Co myślisz o temp. 55 histereza 15. 

Bojler wspólny dla Solarów oraz CO z 2 wężownicami, o pojemności 300 l.

CO ogrzewa górną wężownicę, to w zasadzie połowa zbiornika.

Edytowane przez krzych-25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kalibracja jest bardzo prosta ale lekko ukryta, musisz wejść w menu instalatora i tam użyć kalibracji zasobnika. Ma to wyglądać tak:
1. Zasypujemy zbiornik pelletem tak jak zawsze to robimy, nie wypychamy do maksa, po prostu sypiemy jak zawsze.

2. Wchodzisz w menu instalatora, wchodzisz w opcję kalibracji zasobnika i dajesz opcję zasobnik pełny, tym sposobem rozpoczynasz kalibrację i na ekranie będzie teraz migać K.

3. Czekasz aż kocioł wypali większość pelletu, ja zawsze zostawiam trochę zapasu na dole, nie odkrywam ślimaka. I teraz wchodzisz znowu w menu instalatora, wchodzisz w menu kalibracji zasobnika i dajesz opcję zasobnik pusty. Na ekranie pojawi się 0%.

4. Od tego momentu nie ruszasz opcji z menu instalatora. Zasypujesz kocioł pelletem i wchodzisz w MENU GŁOWNE (nie instalatora) i dajesz zasobnik napełniony. Powinno się pojawić 100% napełnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie co do "trybów" podtrzymania i wygaszania. Mianowicie co jest lepsze dla pieca i ekonomiczności spalania ? Lepiej zostawić piec w podtrzymaniu czy może wygaszać i rozpalać co jakiś czas ? Jestem świeżym użytkownikiem Sas Bio compact 12 kw i dopiero uczę się tego szatana 🙂 wcześniej kopciuch z innej epoki. Z góry bardzo dziękuje za pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 21:07, RafalPa napisał:

Co oznacza symbol NK na sterowniku? Jak dokonać prawidłowej kalibracji podajnika na pellet? Mialem pusty pozniej zasypałem 15kg ale już nie wiedzialem opcji w menu.

20220921_191656.jpg

Piec ustawiony jak na zdjęciu, uruchomiony tydzień temu. W szufladzie  na dole pieca górka nie przepalonego, surowego pelletu. Piec w zasadzie rozpala się raz dziennie(temperatuta w pomieszczeniach uatawiona na 18,2⁰C) ale sam piec w sobie słychać jakby się czyścił co jakiś czas. Obecnie nikt nie przebywa w domu na stałe a dodatkowo to mój pierwszy piec z elektroniką itd. W piecu nie skalibrowany(zasobnik pelletu) i czerwone "P" przy ogrzewanie domu.

Jetem w delegacji i ograniczony czas na obserwacje pieca i różnych zachowań jego pracy. 

Proszę o podpowiedzi to po powrocie będę próbować nowych ustawień.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RafalPa napisał:

Piec ustawiony jak na zdjęciu, uruchomiony tydzień temu. W szufladzie  na dole pieca górka nie przepalonego, surowego pelletu. Piec w zasadzie rozpala się raz dziennie(temperatuta w pomieszczeniach uatawiona na 18,2⁰C) ale sam piec w sobie słychać jakby się czyścił co jakiś czas. Obecnie nikt nie przebywa w domu na stałe a dodatkowo to mój pierwszy piec z elektroniką itd. W piecu nie skalibrowany(zasobnik pelletu) i czerwone "P" przy ogrzewanie domu.

Jetem w delegacji i ograniczony czas na obserwacje pieca i różnych zachowań jego pracy. 

Proszę o podpowiedzi to po powrocie będę próbować nowych ustawień.

Dziękuję 

Hej. Przewiń sobie kilka stron wcześniej. Tam jeden kolega dokładnie tłumaczył jak skalibrować podajnik. Wszystko masz głownie w menu instalatora. Co do reszty to jeśli masz też grzanie ciepłej wody z tego pieca CWU to przełącz na tryb pracy pompy równoległe i zobaczysz czy zniknie ta literka P. Też mam piec od kliku miesięcy i cały czas uczę się tego sprzętu 🙂

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OwiecBC

To ja pytałem o ustawienie NKi kalibracja.

Narazie podgrzewanie kotła mam wyłączone oraz ogrzewanie grzejnikowe. Mam tylko dwa obwody podlogowek na dwóch pompach. 

Nie wiem natomiast czemu piec caly czas sobie chodzi(jakby sie czyścił itd) a w szufladzie na popiół jest czysty nie przepalony pellet, poza tym spalonym popiołem ktorego jest niewiele a pelletu objętościowo tyle co 1,5kg cukru po tygodniu użytkowania pieca.

20220921_191656.jpg

Edytowane przez RafalPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.