Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Compact 12KW


sauer89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc ewentualnie wytłumaczenie danej sytuacji. Posiadam piec Sas Bio Compact 12 Kw. Instalacja zrobiona na sprzęgle hydraulicznym. Podłogowka góra i dół bez grzejników. Założyłem siłowniki i listwy tech l5 z czujnikami w pomieszczeniach. Bojler 300l. Dom jest nowy jeszcze nie zamieszkany. Na początku piec grzał tylko cwu. Bez podlogowek. Wszystko ok nagrzał 50*C i się wygaszal. Jeśli woda nie była używana temperatura cwu na piecu przez 3 doby praktycznie nie spadała może o max 1-2*C. Aktualnie piec grzeje w trybie pompy równolegle i zauważyłem że temp cwu spada bardzo szybko mimo że woda nie jest używana. Potrafi spaść w ciągu doby nawet o 9-10*C. Czy to normalne? Czy możliwe jest to że podłogowka korzysta z wody z bojlera? Mam jeszcze pytanie jakie temperatury ustawić w skrzynkach przy rozdzielaczach na zasilaniu podłogowki?I jaka powinna być temperatura załączenia pompy CO zasilającej sprzęgło jeśli na piecu mam ustawione 65*C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć schemat i zdjęcia będzie prościej coś znaleźć i omówić.

Możliwe ze zawór zwrotny nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam ZZ za pompami jest (pomiedzy tymi dwoma odpowietrznikami). 
Ciezko z tych samych zdjec dojsc co z czym polaczone. Gdzie te pompy od podlogowki?

Naprawde lepiej i szybciej omowic problem na podstawie schematu (musi byc taki jak instalacja) ze zdjec mozemy podowiedziec szczegoly montazowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PioBin napisał:

 

Naprawde lepiej i szybciej omowic problem na podstawie schematu (musi byc taki jak instalacja) ze zdjec mozemy podowiedziec szczegoly montazowe itd.

Tak w uproszczeniu. Do bojlera jest jeszcze cyrkulacyjna którą widać na zdjęciu.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia zawor zwrotny za pompa na zdjeciu 1. Ten pomiedzy odpowietrznikami. Na „szybko” bez rozbierania, aby sprawdzic czy to jest zz zamknij zawor kulowy z filtrem przed pompa. Pompe odlacz zasilanie aby przypadkiem nie pracowala na zakręconym. 10C na dobe spadku temperatury (bez uzywania cwu to tak srednio, mogloby byc mniej), zalezy od temperatury ladowania bojlera i samego ocieplenia.

Cyrkulacja zalaczona? Jesli tak to ona wyciaga cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko, nie ma ochrony powrotu (tzn. jest przez sprzeglo) ale to roznie działa.

Z instalacyjnych:

-pompe cyrkulacyjna obrac do poziomu (chyba ze producent dopuszcza taki montaz - ale watpie). Szkoda wirnika i woda ja moze zalac.

-odpowietrzniki, dwa? I na poziomym odcinku niewiele wnosza.

-zawor zwrotny na poziomym odcinku lubi sie po czasie nie domknac (np. zbierze sie osad w dolnej czesci)

-ksztaltki z ocynku nie wskazane lepszy mosiadz

-filtr na pionowym odcinku do gory slabo bedzie z czyszczeniem, syf spadnie do dolu.

-kociol w systemie otwartym czy zamknietym? (zdjecia sugeruja zamkniety)

-rury ocieplic (ale to na koniec po finalnej wersji)

-inne..,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sauer89 napisał:

Układ otwarty naczynko jest na poddaszu.

Co???

6 minut temu, sauer89 napisał:

postaram się zrobić poprawki.

Tym sie zajmij w pierwszej kolejnosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.