Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas bio compact 10 kw


Maxjk75

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2019 o 17:32, Maxjk75 napisał:

... grzeje ... od 17 do 22 i nad ranem od 4 do 7...

Krótko pracuje Twój kociołek (tylko 8 h/dobę). Jak w związku z tym wygląda ilość spalanego peletu na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, aadm1 napisał:

Podłogówka zapowietrzona? to czemu nie odpowietrzysz, każdy hydraulik zrobi to bez problemu podłogówka z powietrzem to brak prawidłowej pracy.  

Odpowietrze jak temp spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szczerba napisał:

Krótko pracuje Twój kociołek (tylko 8 h/dobę). Jak w związku z tym wygląda ilość spalanego peletu na dobę?

16 -17 kg na dobę  boiler 200 l dogrzewam do 60 stopni , temperaturę trzymam ok20 -21 stopni pale pid z nadzorem ,niedługo kupię  i czujnik do boilera , i do pokoju , myśle, ze to zminimalizuje spalanie.Za worek pelletu płace 13 zł przy zakupie palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 19:57, Maxjk75 napisał:

16 -17 kg na dobę  ...

Zmieniłem u siebie w planie pracy kotła ustawienia na pracę od pn do pt: 14.30 - 22.00 i 1.30 - 5.30 , w sob. i Niedz. 14.30 - 22.30 i 4.00 - 7.00.

Na razie zszedł do 15 kg/dobę, zobaczymy po tygodniu jaka się ilość uśredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy takie ustawienia mają sens

- piec palenie/czuwanie moc pieca na 65%

- praca z PID, podsypywanie 30sek, czas pracy 5sek, przerwa w podawaniu 6min, czas pracy wentylatora 5sek, czas przerwy wentylatora 6min, oboty wentylatora 30

- na regulatorze pokojowym sterującym podłogówką przez zawór 4d mam ustawioną przez 24godz. non stpo temperaturę 22,6st i histereza 0,2st. a temperatura zaworu podającego wodę na podłogówką to 38st.

- w takim układzie podłogówka włącza mi się tylko aby uzupełnić temperaturą do wymaganych 22,6st.

- pompę CO na grzejniki na piętrze ustawiłem tak, że drugi  zawór 4d mam ustawiony nie jak CO lecz jak podłogowy i zadałem mu temperaturę max 43st a na kaloryferach termostaty ustawione na 3,5

- przy takim rozwiązaniu temperatura na piętrze wynosi około 22st.

- temperaturaz zadana CO to 65st z histerezą 10 st. - piec dogrzewa się do około 72st.

- woca cwu ustawiona na 45st sterowana przez czujnik i dodatkową pompę cwu

Przy takich ustawieniach spalałem ostatni 12kg pelletu na dobę fakt na dworze w dzień ciepło ale w nocy poniżej 0st

Napiszcie co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty 16.02 godz.15.00, do dzisiaj 21.02 godz. 15.00 (120 godzin),  spalił 65 kg.  Kocioł pracuje od 15.00 do 22.00 i od 2.00 do 6.00 (Pn-Pt), oraz 14.30 do 22.30 i 4.00 do 7.00 (So-Nd) czyli 11 godzin na dobę. Średnie zużycie 13 kg / dobę.

Nie jest to tak cudownie jak by się wydawało bo za oknami wiosna, ale mimo to cieszy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobne powierzchnie do ogrzania, taki sam kocioł więc powinieneś mieć podobne ilości (przy Twoich 8 godzinach pracy nawet mniej).  Ja palę w ustawieniach manualnych 3 sek. podawania, 33 sek. przerwy, wentylator 18%., temperatura zadana kotła 67 stopni, histereza CO 15, temp. załączenia  pomp 47.  Spróbuj przejść na manual i zobaczysz czy jest różnica.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 19:42, aadm1 napisał:

powiedzcie mi czy takie ustawienia mają sens

- piec palenie/czuwanie moc pieca na 65%

- praca z PID, podsypywanie 30sek, czas pracy 5sek, przerwa w podawaniu 6min, czas pracy wentylatora 5sek, czas przerwy wentylatora 6min, oboty wentylatora 30

- na regulatorze pokojowym sterującym podłogówką przez zawór 4d mam ustawioną przez 24godz. non stpo temperaturę 22,6st i histereza 0,2st. a temperatura zaworu podającego wodę na podłogówką to 38st.

- w takim układzie podłogówka włącza mi się tylko aby uzupełnić temperaturą do wymaganych 22,6st.

- pompę CO na grzejniki na piętrze ustawiłem tak, że drugi  zawór 4d mam ustawiony nie jak CO lecz jak podłogowy i zadałem mu temperaturę max 43st a na kaloryferach termostaty ustawione na 3,5

- przy takim rozwiązaniu temperatura na piętrze wynosi około 22st.

- temperaturaz zadana CO to 65st z histerezą 10 st. - piec dogrzewa się do około 72st.

- woca cwu ustawiona na 45st sterowana przez czujnik i dodatkową pompę cwu

Przy takich ustawieniach spalałem ostatni 12kg pelletu na dobę fakt na dworze w dzień ciepło ale w nocy poniżej 0st

Napiszcie co o tym myślicie

Spalanie nadal 12 kg/dobę przy obecnych temperaturach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie wiosna przyszła , temperatury rosną , kocioł pracuje 2 h/24 niestety kilka razy pojawił mi się komunikat nieudane rozpalanie , proszę o poradę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 09:22, Maxjk75 napisał:

... nieudane rozpalanie ...

jednym z powodów może być złe ustawienie podsypu (czas) i nadmuchu (siła w %) 

Mam ustawione 30 sek podsyp i 26% obroty wentylatora, zapala bez problemów 2-3 razy na dobę (tak jest ustawiony plan pracy kotła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakie macie ustawienia w trybie letnim ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.12.2018 o 12:53, szczerba napisał:

Mam ustawiony plan tygodniowy i od poniedziałku do piątku pali mi 15 kg na dobę, w sobotę i niedzielę 17-18 kg na dobę. Też mam jedną pompę i żadnych czujników poza tymi, które są w kotle. W załączniku są ustawienia.

SAS Bio Compact 26.12.2108.pdf 766 kB · 65 pobrań

Witam możesz mi podesłać swoje ustawienia pieca? 

Oraz podpowiedź mi jak zmienić tryb pracy na podtrzymanie? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 21:20, reith napisał:

Zmieniłem tryb pracy na podtrzymanie zamiast wygaszanie i już widzę efekty. Ten prosty trick spowodował, że przez 3,5h kocioł spalił niecały kg pelletu (a więc sporo mniej w porównaniu do trybu z wygaszaniem). Co ciekawe, temperatura w podtrzymaniu doszła nawet do 70 stopni na kotle (60 zadane). Najistotniejsze jest to, że jednak piec nie musi się rozpalać ponownie, a więc grzałka nie musi co chwilę grzać. Po spadku temperatury do tych 63 stopni płynnie załącza się praca.

Na chwilę obecną nie wyłączałem PID z tego względu, że po przełączaniu się z podtrzymania na pracę, PID ustawia 1% dmuchawy i spokojnie dobija do ustawionej temperatury, bardzo oszczędnie podając pellet. Z komina nie widać żadnych spalin ani podczas podtrzymania, ani przy przechodzeniu w pracę.

Czy w tej sytuacji mogę uzyskać jakiekolwiek korzyści na zużyciu pelletu wyłączając PID? Czy to nie jest tak, że w trybie bez PID sterownik ustawi sztywno nawiew na daną wartość i tak będzie pracować aż do uzyskania temperatury? Pamiętam, że na samym początku uruchamiałem pracę bez PID i temperatura komina dochodziła do 150 stopni, natomiast z PID mam w granicach 110-120, z kolei na podtrzymaniu z PID spada do 70.   

Witam gdzie się zmienia podtrzymanie z wygaszania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim , od kilku tygodni posiadam piec SAS BIO COMPACT 10 kW i próbuje go rozgryźć . Mam pokojowy regulator Tech ST 292 , ustawiona temperaturę 20 stopni w godzinach 6-22 i 18 stopni 22-6 spalanie przy dodatnich temperaturach  i Podgrzewaniu wody do 60 stopni ,spalanie około 25-30 kg dziennie . Proszę o wrzucenie waszych ustawień Pieca wraz z dziennym spalaniem . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz obniżenie aż o 2 stopnie, za dużo, zrób max 0.8 stopnia. Im większe obniżenie tym więcej kociołek musi później nagrzać. Siedzisz w domu w kufajce i czapce?

Po co CWU grzejesz do 60 stopni? wystarczy 50.

Edytowane przez jameess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje dwa razy dziennie wieczorem 4 h, nad ranem 3 h , wszystko na pid ,kocioł mam na 60 stopni , spalanie 15 - 20 kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie potrzebuje waszej pomocy. 

Mianowicie potrzebuje wszystkich ustawień temperatury itp ponieważ mój pić bio kompakt 10kw pali podajnik na około 1.5 doby!!!! 

Prosze pomóżcie bo jak dzwonię na infolinię to mówią że jest wszystko ok, nadmieniam że mam podłączany sterownik pokojowy itp.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawidziu99 zrób zdjęcia instalacji albo schemat. Bo ustawienia mogą być w porządku a instalacja źle zrobiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kolego @Dawidziu99 rozwiązałeś już swój problem z kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.