Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Rozumiem, że czujnik na zewnątrz i różnica do czujnika www to ponad -3,5*C. Nie znalazłem korekty do czujnika. Można obudować czujnik, przykłady znajdziesz w sieci. Jeszcze nie wiadomo czy czujnik www pokazuje prawdziwą temperaturę.

Ewentualnie możesz pobawić się w korekty na pogodówce w kolumnie Temperatura zmierzona.

Edytowane przez dymis2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Po części porównuje odczyt z czujnika www jego dla porównania mam ustawionego dla 1obiegu bez mieszacza ale również do własnej mini stacji pogodowej, która dość realnie oddaje temp na zewnątrz. W niczym to nie przeszkadza w sterowaniu ogrzewaniem bardziej dla własnej informacji wolał bym go delikatnie skorygować.

Do KruQ Własnie dlatego zdecydowałem się na zamontowanie czujnika zew. aby lepiej odwzorowywał to co jest u mnie a nie w najbliższej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod WWW średnią temperaturę w okresie ile masz wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz dane z 1h, jest dobrze, natomiast nic nie zastąpi czujnika zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eliks napisał:

czujnika zewnętrznego.

Pewnie masz na myśli czujnika wewnętrznego. Coraz bardziej myślę o tym pierwotnie chciałem dać termostat on/off ale tym samym sposobem mogę zamontować czujnik temperatury w salonie (parter na otwarty planie) wystarczy przewiert do kotłowni. Naprowadzisz mnie jak wtedy ustawić krzywą aby utrzymywać 23stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cilosz napisał:

Pewnie masz na myśli czujnika wewnętrznego.

Można pociągnąć czujnik na zewnątrz i wtedy zamiast www podajesz mu numer czujnika np. T8 i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Po czym wnosisz że Ci przekłamuje? Masz coś obok tego czujnika żeby to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby po tym kiedy następuję odwilż/przymrozek według temp z czujnika zew podłączonego do bs+ jest to ok -3*C. Porównuje też z domową stacją meteo jej czujnik mam przy oknie w kuchni to ta sama ściana ale ok metr niżej i dość dobrze odwzorowuje realną temp zew. Ostatecznie czujnik w aucie w szczególności gdy auto stoi obok kotłowni i rano do niego wsiadam. Wcześniej tzn w lecie nie zwracało to mojej uwagi coć była różnica względem www o ok -2*C wtedy myślałem że to opóźnienie w przesyłaniu danych z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś pewny że zaniża to raczej nic z tym nie zrobisz. Ewentualnie możesz zamówić inny czujnik od @besix i sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłącze się pod temat. Potrzebuje, żeby kocioł utrzymywał zadaną temperaturę w domu. Mam sterowanie pogodówką i czujnik prosty zamontowany po kablu w pokoju, wszystko pięknie,ale chce aby piec wyłączył się po osiągnięciu temperatury,a nie przegrzewał pomieszczeń. Kupić jakis elektroniczny regulator? Jak to wtedy skonfigurować z kotłem? Blackstar 16KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "pogodowce" ustawiasz sobie jakie przy jalich temp odczytanych z czujnika jaka temp ma puszczac mieszacz. Ustaw sobie ze np jak czujnik odczyta temp 22st to moc kotla 0 procent. Wtedy przy osiagnietej temp w pomieszczeniu piec sie wygasi ze wzgledu na kompensacje pogodowa czy jakos tak 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Internecie na stronę Stokercloud. Jest tam mapa całego świata z tymi kotłami. Można wejść, obejrzeć jak inni mają ustawioną pogodówkę i się zawzorować. Częste wyłączanie kotła nie jest dobrym pomysłem. Woda w kaloryferach się wychłodzi niepotrzebnie no i zapalarka będzie nadmiernie eksploatowana, szybciej się zużyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga z podglądnieciem na Stokercloud. I tu kolejne pytanie: czy w pogodówce moc kotła na poszczególnych temperaturach może być ustawiona inna niż 100%? Bo widzę, że ludzie mają różnie ustawione,a instrukcja kotła mówi, że na wszystkich wartościach ma być 100%. Więc jak to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo się steruje przez ustawioną pogodówkę. Czujnik pokazuje jaka jest w domu temperatura (na tablecie to widać na głównej stronie "stan rzeczywisty"). Jak temperatura zbliża się do zadanej, to kocioł pracuje z taką mocą, przy której nie przekroczy pierwszej od góry pozycji temperatury i mocy na pogodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono 

Ja w zeszłym sezonie grzewczym miałem ustawiony kocioł i zawory termo w ten sposób że kocioł pracował prawie cały czas. 

W tym sezonie zawory otwarte na maxa i pogodowka ustawiona w sposób że kocioł się wyłącza po podsumowaniu sezonu będę wiedział co bardziej się opłaca. 

Co do zapalarki , chłopaki z serwisu twierdzą że to mocna konstrukcja i jeszcze nie mieli reklamacji mam nadzieję że moja nie będzie pierwszą 🤪🤪🤪

Zalączam zdjęcie ustawień pogodowki .

16411180330972537807173480508565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.