Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sadza w kotle z podajnikiem


munkyy00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Podobno za mało tlenu w palniku , za zimne ścianki kotła (wyłożyć szamotkami) dać inny deflektor aby lepiej dopalało. no i chyba gwóźdź programu czyli ekogroszek i tu bym szukał winowajcy bo jeden sadzi mocno drugi słabiej ale każdy sadzi , a najważniejszym wręcz szefem winowajców jest palnik i jego konstrukcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też trzeba czyścić .ale tak jak kolega wyżej pisze zależy jaki groch . Jakie ustawienia i wiele wiele innych czynników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie dany ekogroszek, z jednego więcej a z drugiego mniej. Jest to porywane razem z płomieniem przez dmuchawę i osiada po drodze, najłatwiej osiada na płaskim

Tu na takich kolanach ma o tyle łatwiej,że spaliny są tutaj wychładzane, możesz tą rurę wełna ocieplić (zostawiając dojście do wyczystki), to będzie ciut lepiej

 

Czyścić trzeba, bo mocniej przytkany wylot z tej rury, to gorsze spalanie, dym się może cofać

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy ktoś z fachowców zapytał się chociaż o piec czy ustawienia?

Bo niestety ale więcej Panowie podali informacji z dziedziny chemicznej przeróbki węgla, metalurgii czy ceramiki wysokotemperaturowej ¯\_(ツ)_/¯...... niż zadali trudu np. jakie ma obroty dmuchawy.

Myślę że troszkę zagalopowaliście się z tymi wywodami teoretycznymi.... ㋡

A ja pojadę po bandzie  i zapytam....Jaki kolego masz kocioł, co ogrzewasz, jaki ekogroszek, i jakie ustawienia sterownika.

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się ostatnio panuje przekonanie na forum że nie ma czegoś takiego jak spalanie węgla bez sadzy  wiec po co pytać o resztę jak sadza i tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcus312 napisał:

nie ma czegoś takiego jak spalanie węgla bez sadzy  wiec po co pytać o resztę jak sadza i tak musi być.

Witam.

Sadza musi być...teraz jest ciemniejszy bo ciepło i chodzi na 1-3kW ale i tak czarnoooo ..... zdjęcia sprzed 5min. :-))

YARO

20190304_175132.thumb.jpg.af355ef0c0f708f644084f0c7dc858e6.jpg20190304_175040.thumb.jpg.808a091457fb9f9b5a9bc2eeab55935a.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro  -  Chapeau bas  (kapelusz z głowy)  szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy by powiedzieli że ten kolor  świadczy o tlenkach azotu NOx , albo że sypane było wapno . 

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro zrobił fotkę kotła z przed castoramy. 23.gif

Widać, że już tam długo stoi i to z otwartymi drzwiczkami, bo nawet do środka zdążyło się nakurzyć...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżeństwo.

Widzę że humory dopisują ᕦ(ツ)ᕤ

9 minut temu, marcus312 napisał:

Niektórzy by powiedzieli że ten kolor  świadczy o tlenkach azotu NOx , albo że sypane było wapno

Spoko... do syfowatego ruskiego węgla jakim palę wapna nie potrzeba bo ono jest w nim ☝(ツ)...a niebieskawy kolor tym razem nie z nadmiaru powietrza i temperatury....tylko z powodu syfowatego flesza w telefonie....

13 minut temu, Jockey napisał:

Yaro zrobił fotkę kotła z przed castoramy.

Mój egzemplarz jest bezcenny..... ich nie stać by było na niego [̲̅$̲̅(ツ)$̲̅] ✌(ツ)

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niestety pociemniało...:(  - ciepło się zrobiło. Ale ogólnie jak na 1.5 m-ca bez czyszczenia nie ma jeszcze tragedii, bywało gorzej  . Pionowy czyściłem gdzieś w grudniu i na razie tam nie zaglądam ;) 

IMG_20190227_112626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krisgie napisał:

Ale ogólnie jak na 1.5 m-ca bez czyszczenia nie ma jeszcze tragedii,

Całkiem nie zle to jeszcze wygląda dobry wynik jak na taki długi okres nie czyszczenia , miejmy nadzieję że  nie będziesz czekał tak długo z czyszczeniem jak autor tematu aż zarośnie sadzą cały wlot do komina . 

 

5 godzin temu, YaroXylen napisał:

Spoko... do syfowatego ruskiego węgla jakim palę wapna nie potrzeba bo ono jest w nim ☝(ツ)...a niebieskawy kolor tym razem nie z nadmiaru powietrza i temperatury....tylko z powodu syfowatego flesza w telefonie....

No to się wyjaśniło  wystarczy palić  odpowiednio dobrej jakości węglem powietrze i temperaturę trzymać na wodzy , flash w telefonie przez różowe okulary i mamy odpowiednio wymiennik  ładnie sfotografowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcus312 napisał:

Całkiem nie zle to jeszcze wygląda dobry wynik jak na taki długi okres nie czyszczenia , miejmy nadzieję że  nie będziesz czekał tak długo z czyszczeniem jak autor tematu aż zarośnie sadzą cały wlot do komina

Pięknie to nie wygląda ale w ostatnim czasie kocioł się często odstawia bo odbiór zmalał a paliwa słabszego nie mam.

Pewnie zostanie tak już do wiosny bo na razie trochę nie po drodze z czyszczeniem ;) 

PS. Z retortą bywało gorzej po tygodniu :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bercus napisał:

Hm,widzie,ze maly yaro wyliczal te ustawenia bezprosrednio na kotle. :-)

(ヅ) Pamięć z wiekiem słabnie......kartkę z notatkami mogę gdzieś wcisnąć i nie znaleźć....... pieca raczej nie jestem wstanie zgubić☝(ツ)

A jak nie będę mógł znaleźć pieca i kotłowni ......... to i notatki nie będą potrzebne.... (ツ) ✌(ツ)

20190305_082927.thumb.jpg.dd1c24132d02174984c4fd2c3e98607a.jpg20190305_082857.thumb.jpg.5236ebd0de2f5b4ce8816f0552a9df56.jpg

10 godzin temu, sambor napisał:

Pewnie mąka wrocławska.

Krupczatka Panie.... krupczatka ᕦ(ツ)ᕤ

10 godzin temu, Cemol napisał:

 

@YaroXylen, co to  jest, to białe na ściankach Twojego kotła?

Namiastka zimy.....śniego mało ..... w kotle biało.....

Mam nadzieję że nie są to pozostałości Czernobyla......ಠ_ಠ

Pozdrawiam kolegów. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, marcus312 napisał:

Nie dziw się ostatnio panuje przekonanie na forum że nie ma czegoś takiego jak spalanie węgla bez sadzy  wiec po co pytać o resztę jak sadza i tak musi być.

Markus312, jeśli nie zrozumiałeś tematu "sadza" w elementarny sposób opisanego w Wikipedii i kilkakrotnie wklejanego na tym forum praktycznie w całości, to się chociaż nie kompromituj.

*********

Co kolorów nalotów w moim kotle, u mnie niestety nie wygląda to najlepiej, - najgorzej na ruszcie wodnym. Podobno tak już to musi być, natomiast jakby ktoś miał pomysł jak poprawić spalanie, tzn. zamienić nalot szary na biały w moim kotle, to byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

 

piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwieś deflektor pod te rury - może być stara tarcza hamulcowa od samochodu - to tak na początek łatwo i szybko możesz zrobić.

Tarcza, śruba, 2 duże podkładki i minuta roboty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież ma teraz dobrze biało w kotle przynajmniej tak widać na zdjęciu , ja bym się bał podwiesić tarczę hamulcową żeby nie zahamowała dobrego procesu spalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ostatnio pewnie było jak ostatnio tylko może było więcej wiary lub niewiedzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.