Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekopal


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mówi mi ze on jest zadowolony a ja mu ze już mam dosyć tego palnika i zaproponował właśnie wymianę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest 20kg. Ale po odpaleniu było 25kg. Spada powoli tylko piec miałem nie wyczyszczony i dopiero to zrobiłem wczoraj. Spaliny szły na 170 a teraz 80-115.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 15


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj byłem u kolegi montować czujniki do sterownika Iryd rtz PID w kolorze, pracuje z kotłem konstal czy jakoś tak w kotle zamontowany palnik obrotowy DOMER, powiem ze rewelacja jeśli chodzi o palnik, sterownik tez niczego sobie tylko zakręcony jak domek ślimaka w porównaniu do mojego Skzp. Kocioł ogrzewa 3 piętra po 86m2 każde i daje radę. Kocioł 15KW. Jednak obrotowka to obrotowka. Pali groszkiem bartex gold. Groszek wsypany wyliczony przesyp, wpisana dmuchawa, reszta parametrów jak u Kamila Miernika i kocioł działa bardzo ładnie. Zero spiekow w kotkę siwo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd niczego sobie tyko tą dmuchawa biegi zamiast procentów to niezbyt udane rozwiązanie .A obsługa tego stera nie jest zbyt przejrzysta tak jak pisales zakręcona trzeba trochę czasu żeby to poznac

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za firma, ale działa i nic się nie dzieje, skala się pokrywa z tym co na sterownik soft w Skzp 2.19b.

Zobacz ofertę: Zawór mieszający 3 drogowy 1 cal siłownik AM8 DN25 https://allegro.pl/oferta/zawor-mieszajacy-3-drogowy-1-cal-silownik-am8-dn25-7233090704


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam. Nie przyjechał jeszcze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają na czas. Niby jutro maja dotrzeć z Ardeo Iron.

Pisemko jutro wychodzi i jak nie przyjadą zamawiam serwis kotła inny i faktura na nich.


Na czas nic nie ugrają. Byłem u mecenasa i mówi ze liczy się data zgłoszenia, a nie data końca gwarancji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 08:56, MarekDabrowski napisał:

Iryd niczego sobie tyko tą dmuchawa biegi zamiast procentów to niezbyt udane rozwiązanie

Mi nie przeszkadza, skoro pięćdziesiąt biegów to pomnóż X2 i masz procenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd ma dobro rozwiazane ustawienia dmuchaw,na dowolnej dmuchawe mozes uzywac 49 predkosci dla 100% mocy kotla,t.j. 1:2.To na skzp przy wpa 06 ustawic dmuchawe 8-28 %,to jest dla 5% modulacii dmuchawa statyczna,1:5.Z tego powodu zmienilem dmuchawe.Na irydze idzie ustawic moc dmuchawe  dla 1 bieg i dla 49 bieg,tam sa zamkniete te % ktore užywaš.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą Iryda , moim zdaniem , łatwiej jest ustawić proces spalania niż w SKZP.

Przede wszystkim nie trzeba określać parametrów "wyjściowych" niezbędnych do prawidłowego spalania - mocy palnika , potencjału podajnika i kaloryczności . Każdy z tych parametrów trzeba określić a to najczęściej wymaga kilkukrotnych podejść i wielu poprawek.. Bardzo mi się podoba ten sterownik i czytam kilkusetstronicowy wątek o nim z zainteresowaniem ale zważcie Panowie ,  iż te kilkaset stron dowodzić może też ( oczywiście nie jedynie ale również ) , że do końca taki łatwy to on nie jest . Szpanu dodają mu wykresy i przejrzystość , natomiast łatwość ustawienia spalania  to już niekoniecznie .

W przypadku Iryda to jeżeli przeprowadzi się poprawne testy na mocy maksymalnej ( 100%) i minimalnej (1% )  , to w stanach pośrednich sterownik ten ma bardzo dobry algorytm i proces spalania poprowadzi bardzo dobrze . Testy te przeprowadzić można na podstawie obserwacji paleniska i nie trzeba znać ani korygować parametrów wyjściowych jak w przypadku SKZP.    Do pełni szczęścia , moim zdaniem , brakuje mu tylko możliwości korekty powietrza w kilku punktach mocy .No cóż , nic idealne nie jest ale można sobie z tym poradzić podbiciem dmuchawy w czasie podawania choć to jest działanie zastępcze.

Mam ten sterownik i jeżeli będzie miał możliwość rejestracji parametrów i łatwej aktualizacji softu a może jeszcze , kto wie , korekty powietrza w stanach pośrednich mocy  , to zaspokoi nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Rozszerzenia te są podobno tuż ,tuż , wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie do Iryda nic nie mam tylko po napisaniu do producenta jak ustawiać kp i ki i dokładnie wyjaśnić jak co to zmieni kolega dostał odpowiedz żeby tego nie ruszać bo to ustawienia serwisowe skoro by tak było to urzytkownik nie powinien mieć do tego dostępu a skoro można tym regulować to powinni chociaż wyjaśnić jak to ugryźć a nie zbywać klienta

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem o krok od jego zamówienia , tak dla porównania , gdyż z moim ekopalem nie mam najmniejszych problemów .Chciałem kupić samą głowice gdyż pasuje do reszty istniejącego podajnika . Zadzwoniłem do serwisu stalkota i  bardzo miły Gość z działu technicznego dość kompetentnie wyrażał się o nim - miał mi podać tylko ostateczną cenę.

Przed ostatecznym  zakupem chciałem tylko uzyskać konkretne parametry ( powierzchnia otworów napowietrzających , szczegółowe wymiary paleniska itp.) , niestety zamiast poprzedniego rozmówcy zgłosił się jego kolega , który sprawiał wrażenie mało kompetentnego i szczegółów nie potrafił podać oprócz zapewnienia , że jest dobry.

Dla mnie jednak takie zapewnienia to za mało , bez konkretów , przy dość niechętnym podejściu do klienta - zrezygnowałem , tym bardziej że w następnym sezonie wróci do mnie dodatkowo wulkan , który pożyczyłem koledze gdyż nie mógł sobie poradzić z ekopalem.

 Reasumujac , rko wzglada nezle ale diabel tkwi w szczegolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem posiadaczem tego nieszczęsnego palnika ekopal. Na wcześniejszym ekogroszku paliło się powiecmy ok. Teraz zmieniłem eko i mam problem od strony drzwiczek wypala się poniżej kopca a z tyłu rośnie mi duży kopiec. Czym to jest spowodowane? Powietrzem, czy może przeciwzwojem na ślimaku ze na tylnej ścianie więcej wypycha?? 

20190323_154846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.