Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, igor090 napisał:

Jutro zrobię zdjęcia instalacji. 

Podałem czas rozpalania. 2h,musialem go i tak wydłużyć żeby nie przeszło w tryb wygaszania jak nie będę miał kontroli nad tym. 

Sterownik tigra https://kom-ster.pl/sklep/regulatory-temperatury-do-kotlow/sterownik-tigra

Druga pompę mam "ciągnąca", na poddasze. Niestety nie rozumiem tych parametrów max i min moc dmuchawy w ustawieniach serwisowych. Nie można ich też zmienić 

I tu ciekawostka?? włączona na stałe czy tez tak 40stopni?

I panowie inny sterownik a prawie taki sam...

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, odpisuje na bieżąco, zależy mi na tym temacie. 

Tłumacze jeszcze raz. 

-Temperatura dochodzi do 40 st na spokojnie, załącza się pompa. 

-dobija np do 48 st na już załączonych pompach z wielkim bólem. Rozpalanie przechodzi w tryb nadzór. 

-po paru min temp spada poniżej zadanej i rozpoczyna się regulacja aby znów dobić do tych 48

Teraz tak. Gdybym ustawił temp zadana na 60 st to w trybie rozpalania jej nie osiągne. Mina 2 h i kocioł przejdzie 2 tryb wygaszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek

1. ustaw temp. zadana 58

2. czas rozpalania 4h

i sprawdź czy osiągnie zadaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osiągnie. Miałem zwiększona do 4h i wtedy zatrzymało się na 46 i tak się wahalo + - 1st. 

Teraz są 2h rozpalania ale temp zadana nizsza

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, igor090 napisał:

Teraz tak. Gdybym ustawił temp zadana na 60 st to w trybie rozpalania jej nie osiągne. Mina 2 h i kocioł przejdzie 2 tryb wygaszania

I tu jest problem z parametrami samego palnika...... wyraźnie kolega napisał nie osiągnie ....bo?????  no właśnie dlaczego?....... trzeba ustawić wiaterek i podawanie w trybie rozpalania :))    oczywiście w/g mnie

A jak przejdzie w pracę wtedy normalne parametry palnika. Pompy od razu włączyć od np. 30 stopni i niech kocioł goni w górę, będzie spokojny....

 

cytat z instrukcji: 

Podczas rozpalania użytkownik ma do dyspozycji praktycznie tylko dwa parametry. CZAS PODAWANIA i OBROTY DMUCHAWY. Zaleca się bowiem aby czas pomiędzy podawaniem był niezmienny ustawiony na 90 sek. Taki czas pomiędzy podawaniem jest najbardziej optymalny dla kotłów w przedziale mocy 15-60 KW

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam propozycje

 

niech kolega weźmie 400 zeta i kupi porządny sterownik pid albo za 900 z netem

 

bo ten sterownik to jakiś dziwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem o tym, od samego początku mi nie przypadł do gustu no ale jeszcze muszę z nim powalczyć. Zakup nowego to ostatecznośc. Nie chciałbym wydać pieniędzy a problem zostanie... 

No ale problem jest nadal. W trybie rozpalania nie jestem w stanie dojść do tych temp chyba że ustawie np zalaczenie pompy i zadana temp taka sama np 60 st. Lecz później temp i tak spadnie i spowrotem nie dobije do tych 60. Cały czas będzie w trybie regulacja i ok 49st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jasa napisał:

Mkaczko , to nie załatwi sprawy . Kolega ma coś" grubo schrzanione " w kotle ( palniku ) albo w instalacji . Swoją drogą ten sterownik to rzeczywiście nie rewelacja.

Też mi się wydaje cały czas ze coś z palnikiem. Skoro na ruszcie awaryjnym nie ma żadnych problemów z utrzymaniem temp 65st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Przesiedziałem " z tym palnikiem prawie miesiąc . Można mu wiele zarzucić ale nie brak mocy.Nie chce mi się wierzyć , że nie jest w stanie rozbujać normalnej instalacji . Daj mu porządnie ' " w  rurę" nie oglądając się na spieki . Musi osiągnąć zadaną.

Swoją drogą przypominam po raz kolejny o dokładnym schemacie i zdjęciach instalacji.

Edytowane przez Jasa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u rodzicow ten sam palnik z sterownikiem boleckiego

Leci do 60 stopni bez problemu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, igor090 napisał:

Też mi się wydaje cały czas ze coś z palnikiem. Skoro na ruszcie awaryjnym nie ma żadnych problemów z utrzymaniem temp 65st.

Kolego a daj podawanie groszku np. na 15 sekund i przerwę 50 zostaw i zobacz co będzie się działo, temperatury włączenia pomp daj na 30 stopni lub załącz na stałe bo i tak mają działać. W razie jakby zaczynało kopcić zwiększ trochę wiatru ale nie powinno.

Popatrz co się będzie działo, czy będzie szybciej dochodził do zadanej.  Tylko na próbę może jutro, gdyż jak sprawdzi się zwiększenie podawania to postój trzeba będzie korygować bo zacznie na podtrzymaniu przesypywać groszek.

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam 15s podawanie i przerwa 50s. Pompy zalacze od minimum t.j. 30st. Dmuchawa 30%

Odnosze takie dziwne wrażenie, że jak już te pompy się załącza to piec jakby nie nadazal ogrzewać tej zimnej wody w instalacji która,, rusza" wraz z pompami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, igor090 napisał:

Jutro dam 15s podawanie i przerwa 50s. Pompy zalacze od minimum t.j. 30st. Dmuchawa 30%

Odnosze takie dziwne wrażenie, że jak już te pompy się załącza to piec jakby nie nadazal ogrzewać tej zimnej wody w instalacji która,, rusza" wraz z pompami. 

Watpie, bo mam podobne objawy do twoich , temperaturę na poziomie 52 stopni i ledwo do niej dochodzi, a powrót 46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jasa napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie , czy potrzebny będzie schemat , opis i zdjęcia instalacji. Bez tego trudno coś powiedzieć dlaczego zalewa Ci kocioł zimną wodą . Zrób jak pisze Jaro, załącz pompy (może nawet pojedynczo nie obie ) od jak najniższej temperatury.

Jutro zrobię zdjęcia i wam podeślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam Kolegę.

Zaczął byś od podania tego co ogrzewasz, ile metrów, palnik jaki masz. Teraz wnioski z fotek..ilość opału u ciebie wychodzi spora jednak nie wiadomo ile ogrzewasz, drugi wniosek połowa węgla jest w popielniku, trzeci to temperatura spalin o 50 stopni za dużo bo za mocno dmuchasz, zasłoń wlot dmuchawy zostawiając max3 cm szczeliny, tylko czy WPA-6A ma zasłonkę na wlocie? i zmniejsz czas podawania do 6 sekund pod warunkiem zasłonięcia wlotu powietrza. jeszcze jedno wlot dmuchawy to nie to samo co klapka wentylatora, ona przy palniku musi być otwarta.

I oczywiście jak przedmówcy pisali uszczelnić koronę. jeśli podnosiłeś ręką koronę to nie była uszczelniana.

Yaro

Po Twoich ustawieniach piec z temp początkowej 55-60 wygasł do 42.

Aktualnie wygaszam go i będę uszczelniać koronę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wnekus napisał:

i zmniejsz czas podawania do 6 sekund pod warunkiem zasłonięcia wlotu powietrza.

Czy obydwie rzeczy przestawiłeś i czas i przesłonkę też przesłoniłeś??

Dobrze że uszczelnisz palnik bo to może być połowa sukcesu :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, czas podawania oraz przesłonę aby uzyskać temperaturę spalin na około 170stopni.

Aktualnie pale w drugim piecu wszystkożernym wiec na spokojnie zrobię uszczelnienie. 

Przydały by się nowe parametry do palenia. Jedyne co zauważyłem przy szybkim wygaszaniu (zrzut paliwa do popielnika) to mimo dużego kopca żar był zdecydowanie niżej i po odgarnięciu góry płomienie dożo wyżej szły (powyżej deflektora oraz rusztu wodnego). 

Poza tym im wyższa temperatura spalin tym lepiej piec uzyskuje temperatura docelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poniżej zdjęcia i opis instalacji. Mam nadzieję, że w miarę czytelny. 

1. Ciepła woda, wyjście na parter. 

2. Ciepła woda, wyjście na poddasze.

3. Powrót wody z parteru 

4. Powrót wody z poddasza. 

5. Ogrzewanie podłogowe łazienka 

6. Ogrzewanie grzejniki

7. Powrót grzejniki 

8. Powrót podłogowka

 

Ponadto po nocce, robią się spieki od strony podajnika, duża zgrubiona żużlowa bryła nie wiem czy tam aż tak mocno dmucha bo od tej strony uszczelnilem palnik jak podpowiedzial kolega Jasa.

Ustawiłem temp 55,

czas podawania 15s

przerwa 50s,

dmuchawa 35%

Zobacze czy osiągnie zadaną temp. Bo minęło 40 min i na razie temp wynosi 50st. To i tak dużo jak na ta sytuacje, bo caly czas max 46st i spadek jak mówiłem. Czekam dalej. 

IMG_20190105_103632.jpg

IMG_20190105_103738.jpg

IMG_20190105_103944.jpg

IMG_20190105_104107.jpg

IMG_20190105_105247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.