Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Puławiak napisał:

No widzisz patrzysz tylko z jednej strony - ze strony kotła. A że duża histereza może mieć fatalny wpływ na zasobnik cwu to już tego nie widać.

Ja to wiem tylko ta histereza 3 stopnie to odkrecenie na chwile kranu tak na prawde - zwlaszcza przy zbiornikach pionowych gdzie mufa na czujnik jest dosyc blisko naplywu zimnej wody. Taki urok dlatego uwazam ze powinna byc mozliwosc zwiekszenia histerezy - w moim przypadku 6"C juz zalatwia sprawe.

 

14 minut temu, Puławiak napisał:

Jak po 3 dniach ????? niemożliwe normalnie szufladę opróżnia się po tygodniu a nie po 3 dniach ? Coś jest u ciebie źle.

No po tygodniu jest pelna na max i wtedy ja oprozniam.

 

17 minut temu, Puławiak napisał:

A co do instrukcji to zgłoś problem importerowi może uwzględnią i dopiszą do instrukcji.

a juz rozmawialem z wentorem ale .... na razie dobrze ze jestes Ty

 

17 minut temu, Puławiak napisał:

Może z Timera nigdy nie korzystałem może faktycznie tam jest jakiś bład w oprogramowaniu trzeba zgłaszać.

Rozmawialem o tym tez - widocznie zbyt malo osob z niego korzysta

 

18 minut temu, Puławiak napisał:

Wyskoką czyli ? Zalecam aby temperatura zasilania podłogówki była tak na poziomie 30-35 st. Niestety grzanie podłogówki temperaturą np 26 st żeby w pomieszczeniu osiągnąć 23 st to dla kotła już jest problem. I w takim wypadku nalezy do kotła zastosować bufor i wtedy to możesz sobie zrobić np sterowanie pogodowo- pokojowe. Możliwości są. 

 

Chodzi mi o to ze w przypadku OP termostat powoduje ciagle rozgrzewanie podlogi od poczatku - postoje OP na poziomie kilku - kilkunastu godzin. Rozgrzanie tego potem trwa i trwa.

Ciagle nie mam czasu aby sie tym zajac jak wykombinowac sterowanie abym ja byl zadowolony stad moje sterowanie timerem.

Ale chetnie wyslucham jak zrobilbys sterowanie w ukladzie mieszanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pastor napisał:

Ja to wiem tylko ta histereza 3 stopnie to odkrecenie na chwile kranu tak na prawde - zwlaszcza przy zbiornikach pionowych gdzie mufa na czujnik jest dosyc blisko naplywu zimnej wody. Taki urok dlatego uwazam ze powinna byc mozliwosc zwiekszenia histerezy - w moim przypadku 6"C juz zalatwia sprawe.

 

No po tygodniu jest pelna na max i wtedy ja oprozniam.

 

a juz rozmawialem z wentorem ale .... na razie dobrze ze jestes Ty

 

Rozmawialem o tym tez - widocznie zbyt malo osob z niego korzysta

 

Chodzi mi o to ze w przypadku OP termostat powoduje ciagle rozgrzewanie podlogi od poczatku - postoje OP na poziomie kilku - kilkunastu godzin. Rozgrzanie tego potem trwa i trwa.

Ciagle nie mam czasu aby sie tym zajac jak wykombinowac sterowanie abym ja byl zadowolony stad moje sterowanie timerem.

Ale chetnie wyslucham jak zrobilbys sterowanie w ukladzie mieszanym

6 st nic nie daje sprawdzałem woda w zasobniku układa się warstwowo i warstwa wody zmieszanej jest bardzo bardzo mała i zbiornik węższy tym tym szybciej następuje reakcja. 

No si spoko jeśli ustawisz trochę wyższą temperaturę zasilania podłogówki będzie to trwało dużo krócej. Ale zapewnisz że kocioł będzie miał odpowiedni odbiór i pracował z wykorzystaniem energii którą wyprodukuje. Sprawdzałem u mojego klienta który grzeje Redem dom 100% podłogówki z termostatami - kocioł rozpala się dwa razy na dobę i grzeje po około 2-3 godziny histereza termostatu 0,8 chciałem 0,4 ale stwierdził że to będzie zbyt mało i ze 0,8 jest ok. Temperatura zasilania podłogówki 33-35 st temperatura pomieszczeń 21,6 - 22,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pastor napisał:

to zgadnij co ja zrobilem z kratka ;-)

Wyciąłeś? ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Puławiak napisał:

A to może musisz sie zastanowić dlaczego to aż tyle trwa ? Być może masz za niską temperaturę zasilania podłogówki jeśli Ci kocioł wchodzi w tryb oczekiwania ? A może jeszcze inna przyczyna ? 

no w OP puszczam ok 32 wiec malo to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki. Przeglądałem dziś Allegro i takim już zboczeniem wlazłem na kotły pelletowe. Sasy, Krzaczki, Ekogrenie, Rakocze, Galmety, Heitztechniki od 11500 do 15 000zł..... Widać nie tylko włoskie kotły drożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kroitzman napisał:

W taką stronę właśnie idą  Duńczycy  z NBE z swoją stroną w chmurze www.stokercloud.dk. J

ale tym sposobem nie dojdą. Mi chodzi o to, aby bezpośrednio z komputera w domowej sieci wejść na kocioł i wszystko ustawiać, oglądać, śledzić. tak jak np. z routerem. W domowej sieci wklepujesz adres IP i wchodzisz w ustawienia routera, a z piecem tego nie ma. Kolejna sprawa, to historia. Brak internetu-brak historii. Bruli i eCoal miał przynajmniej własna pamięć do zapisywania historii, wystarczyło raz na jakiś czas aby piec połączył się z esterownik.pl i przesyłał brakująca historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Tu się mylisz :) sorki  to też przewidzieli. Wystarczy zapytać  a nie snuć teorie  :)

Kocioł ma wbudowany  router i możesz się z nim się połączyć również  tylko po sieci wewnętrznej i masz dostęp poprzez aplikację do wszystkich danych. 

Cała historia również zapisywana jest na pamięci kotła,  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pastor napisał:

no widzisz jak ustawie termostat na 21 stopni to przy 21,5 wylacza kociol. Spadek do 20.5 trwa ok 6-8h i potem kociol 5h goni do tych 21,5

Robisz tak bo tak lubisz i Ci to odpowiada czy chodzi o oszczędności?

Mnie praca ON/OFF przy ogrzewaniu podłogowym jednak nie przekonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Puławiak napisał:

I każdy wariant ma swoje wady i zalety u jednych sprawdza sie taki wariant a u drugich inny. 

Ja bym raczej powiedział,że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.A co się lubi inaczej co się sprawdza to trzeba by mieć porównanie empiryczne różnych systemów.Czyli pomieszkać w chacie gdzie mamy stop dla pomp a w chacie gdzie ciepło jest dozowane małymi porcjami ale non stop.

Wadą jest to,że luksus pod względem inwestycyjnym kosztuje. Eksploatacyjnie  pewnie też drożej bo np pompy cały czas pracują.Odczucia no cóż trzeba by doświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastor  @Benton661 Między innymi w związku z regulacją idę w Duńczyki które mają więcej możliwości wysterowania ogrzewaniem.

1. Pogodowo

2. Czujnik temperatury domu/pokoju

3. Termostat pokojowy

4. Harmonogram-timer, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie od Pluma też to potrafi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma tego

W dniu 5.03.2019 o 18:53, Kroitzman napisał:

Kocioł ma wbudowany  router i możesz się z nim się połączyć również  tylko po sieci wewnętrznej i masz dostęp poprzez aplikację do wszystkich danych. 

Cała historia również zapisywana jest na pamięci kotła,  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.