Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

@Benton661   W każdym kotle z dłuższą sprężyną należy zważyć pellet.  Jeżeli chciałbys książkowo trzymać parametry to tak, powinno badać się spaliny. Jednak przy zmianie z 6 mm na 6 mm,. nie zawuażyliśmy u klientó większego spalania czy też problemó z spalaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sprężyna podająca pellet... Wiadomo, że przy małych mocach ślimak poda raz więcej, raz mniej, a czasami wcale :). Przy pracy palnika na 2 kw, dawkowanie paliwa powinno już być super precyzyjne, moim zdaniem. Tak samo waga przy sprawdzaniu wydajności, jeden pellet 6mm może mieć 18kg/godz, inny 9 kg/godz. Nawet pellet jednego rodzaju potrafi mieć rozbieg+/- 1kg... Jakoś słabo to widzę, jak palnik /kocioł pracuje na 2 kw ze sprawnością 95%, bez bieżącej korekty nadmuchu...

Już o wiele lepiej wygląda to w Lagunie

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o różnice między BS z sondą a RTB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wymiennik w BS :)

Jeśli chodzi o moduł internetowy, ma on chyba więcej opcji niż EcoNet od Pluma? Menu jest w języku polskim? Dałoby radę wrzucić kilka zrzutów ekranu ze smartfona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.stokercloud.dk  wchodzisz na dowolony kocioł, np. w Polsce,  zakładka system, zmieniasz  język na Polski i możesz sprawdzać co chcesz. :) 

Myślę że v13 i stokercloud jest jednym z najbardziej dopracowanych sterowników online w PL.

Sterownik i system online jest rozwijany u producenta kotła.  Zmiany i udogodnienia są zmieniane na bierząco. Sterowniki same się aktualizują do najnowszych wersji.  Bardzo to ułatwia analize ogrzewania u klienta a w razie awarii lub problemów nie trzeba siedzieć na słuchawce lub jeździć do klienta. Skraca to czas obsługi i reakacji.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że robi wrażenie :)

Zajrzałem na kocioł użytkownika z Wielkopolski, na wykresie brak temperatury spalin i powrót też jakoś słabo zabezpieczony? :)

 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Patrząc na konsumpcję pelletu użytkownika z Poznania to żadnej rewelacji nie ma przy temp na zewnątrz w Poznaniu na plusie od przeszło m-ca. To u mnie na wschodzie mniej idzie pelletu.1481426354_OperaZdjcie_2019-03-03_140322_stokercloud_dk.thumb.png.ab1248beef77db14226f18f32fe71ba2.png

To mój śmieciuch z najgorszym palnikiem na rynku bierze zdecydowanie mniej pelletu.

711674007_OperaZdjcie_2019-03-03_141725_www.econet24_com.thumb.png.ff1196df1a41c9a7c51a214f42992fbc.png

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @robin60 W Poznaniu kocioł ogrzewa stary, słabo izolowany dom. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i cudów nie ma. spójrz na dom  nowy 180m2  w linku 

https://stokercloud.dk/v3/#/damian/main-page

damian.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benton661 napisał:

Powiem Ci, że robi wrażenie :)

Zajrzałem na kocioł użytkownika z Wielkopolski, na wykresie brak temperatury spalin i powrót też jakoś słabo zabezpieczony? :)

 

 

 podaj linka. Blackstar nie ma w standardzie temp spalin. 

tu masz BS z czujnikiem spalin

https://stokercloud.dk/v3/#/bsbojano/main-page

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kociołek prowadzony jest na niskiej temperaturze, jest to zdrowe dla kotła?

Powrót zabezpieczony chyba tylko 4d bez pompy kotłowej?

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @robin60. Nie przepłacasz, jakość kosztuje.  To widać zresztą w eksploatacji. Przerobiłem przez 10 lat wielu polskich producentów i jakość pozostaje wiele do życzenia nie wspomnając o słabych rozwiązaniach.

Tak jak zawsze mówie, można jeździć Dacia, można jeździć Oplem, to  kwestia  podejścia do sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60, spalanie dobowe jak pewnie wiesz zależy od miliona czynników, zarówno samego budynku jak również upodobań cieplnych domowników. Ilość kw jakie budynek musi pochłonąć dla każdego jest różna, fizyki nie da się oszukać. Różnica tylko w tym, z jaką sprawnością te kw są wytwarzane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 12:04, Kroitzman napisał:

Przy RTB nie ma tego problemu  lub jak dorzucimy sondę do Blackstara :)

Laguna jak każdy kocioł, ma wady i zalety :)

Chętnie poczytałbym jakie wady ma Laguna Twoim zdaniem, bo piszą tylko o samych zaletach :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że to compact. Dla niektórych to wada dla mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mają mikro zasobnik i nie mają podglądu i rejestratora internetowego to już wiemy. Mam nadzieję, że dowiemy się jednak czegoś więcej od kolegi @Kroitzman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o Lagunie. Są jeszcze jakieś wady, o których nie wiemy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z @Visitor1230. Jeśli już miał bym szukać wad,  na prawdę na siłę to powiedział bym że mały zbiornik na pellet. Przy tych temperaturach dosypuje co 3 dni, w mrozy co 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.