Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palniki Pelletowe


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz pospisz masz racie , ale powiem Ci że akurat ze swojego taniego pelletu jestem zadowolony poza jednorazową wpadką .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam że są produkty te same robione dla różnych producentów i płacisz za markę. Tutaj akurat do tanga trzeba dwojga czyli sterownika a ten akurat mi przypomina pewien wyrób ekogroszkowy i jak zawsze d....zawsze z tyłu. Wolałbym już termokominek z płaszczem za 3 razy więcej na pewniaka albo Ferroli tech SC bo go wycofują i też moze być w cenie kominka. Jakby poszukać może ktoś ma w Polsce. 

Może chce Vipera z skzp04, chętnie się pozbędę a  też miał być hitem. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje masz grzejnikową czy podłogówka jakaś jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by to i się udało ale konieczny jest jakiś bufor + sterowanie z bufora i zrobi się trochę grubiej koło 5 tys. Nikt nigdy tego nie liczy i różnica wyjdzie 2-3 tys gdyby kupił normalny kocioł z papierami. Sterowanie on/off zrobi masę rozpaleń. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam taki palniczek ABARTH znaleziony na OLX.  Trochę mnie dziwią Wasze wypowiedzi bo jestem pewny, że nie widzieliście tego palnika. U mnie pracuje w kotle 15kW od 1,5 roku  i mam ten większy bo mniejszy kolidował z płaszczem wodnym. Sterownik można ustawić na pracę MOC MAX-15kW i MOC MIN- 5kW i palniczek sobie pracuje a na podtrzymaniu mam ustawione 3kW. Palnik prosty zrzutkowy nie wynalazek bo takie konstrukcje ma ciągle kilka firm w ofercie np. ecowarm.  Posiada zabezpieczenia  czujnik palnika, czujnik STB rura spiro atestowana.. Wykonanie bardzo dobre wszystkie elementy powycinane laserowo a obudowa na giętarce "nie garażowa robota Pana Janusza". Działa , pracuje i czyści się bez zarzutu. Na gorszym pellecie można ustawić automatyczne czyszczenie co ileś godzin np. 12h. Miałem w użyciu palnik znanej firmy z rusztem ruchomym. Przy dobrym pellecie OK. Przy słabym LIPA. Siłownik nie może przełamać zgorzeliny i staje w miejscu. Palnik sie wyłączy. Było to bardzo irytujące. Ten pracuje. Testowałem na słabym pellecie bez czyszczenia. Nawet brudny rozpala się i pracuje!!!! Grzałka ceramiczna z górnej półki. Zamontowałem nawet u rodziców i kupił mój sąsiad. Po co przepłacać cena połowę niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego abartha. Prosty i Ok. Nie piszcie głupot.

W kotle 15kW. Moc MAX ustawiona na 12kW MOC min na 5kW. Po co przepłacać.

I nie robiony w garażu przez Janusza. Tylko wszystko na laserze maja powycinane a obudowa na giętarce. Prosto i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy z szanownych użytkowników miał ktoś styczność, albo doświadczenie z palnikiem https://mk-energia.pl/palniki/palnik-prr-ac/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ma ktoś tem palnik Abarth,chodzi mi o wymiary samego palnika wchodzącego w piec-tylko tej części.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Widzę Panowie, że dużo piszecie o palniku ABARTH. Nie dziwie się bo to nowość i ta cena? Każdy ma pytania. Tez stałem przed dylematem co kupić, jaki palnik wybrać i prawdę mówiąc jak człowiek naprawdę chce coś kupić to pustka w głowie. Choć wybór jest teoretycznie duży to tak naprawdę ciężko podjąć decyzję. Tej firmy nie chcę, tamten za drogi, ten nie pasuje. Analizując ceny palników na pellet 15-20kW złapałem się za głowę. Jak tania oferta to okazuje się , że cena z vat 8% trzeba dopłacić lub montaż z uruchomieniem za 800zł. Znalazłem palnik Abarth. Prosta konstrukcja( nie ma co się zepsuć) palniki z certyfikatem Ce dodatkowo przebadane w Instytucie cena 2500zł  połowę niższa niż inne a do przeróbki starego pieca co chcecie wstawiać palnik za 4500zł????. Mam już go 11miesięcy druga zimę już pracuje i co? Działa super. Pozdrawiam tych co przepłacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bojler napisał:

z certyfikatem Ce dodatkowo przebadane w Instytucie

Nawet jakby miał cyrograf z Uniwersytetu Łomonosowa - klasy kotła nie podniesie, a reszta już jest opisana w wątkach o uchwałach antysmogowych. Także - pozdawiam naganiaczy! Jakoś mają ten palnik tylko ci, którzy zarejestrowali się by napisać 1 post i zniknęli ?

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HarryH napisał:

Nawet jakby miał cyrograf z Uniwersytetu Łomonosowa - klasy kotła nie podniesie, a reszta już jest opisana w wątkach o uchwałach antysmogowych. Także - pozdawiam naganiaczy!

A który palnik podniesie klasę kotła? Nikt nie pisze o podnoszeniu klasy tylko o przebudowie kotła na palnik pelletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki z certyfikatem .... Przebadane ... 

To nie jest celowe wprowadzanie w błąd niby? 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HarryH napisał:

Nawet jakby miał cyrograf z Uniwersytetu Łomonosowa - klasy kotła nie podniesie, a reszta już jest opisana w wątkach o uchwałach antysmogowych. Także - pozdawiam naganiaczy! Jakoś mają ten palnik tylko ci, którzy zarejestrowali się by napisać 1 post i zniknęli ?

Bo jak czytam jakie głupoty wypisujesz to postanowiłem się zarejestrować aby Ci odpowiedzieć. Napisałem, że mam taki palnik użytkuję go i jestem zadowolony po to aby inni wiedzieli i znali zdanie użytkownika. Jeżeli te forum ma być rzetelne to śmieszy mnie od razu atak na mój post. I jak pisałeś -znikam-. Nie chcę zniżać się do dyskusji na takim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bojler napisał:

postanowiłem się zarejestrować aby Ci odpowiedzieć

Przecież to ja odpowiadam na twój post, zagubiłeś się w czasoprzestrzeni ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.