Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jednak wolę EcoNet - bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. W tym duńskim parę rzeczy jest dla mnie niezrozumiałych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Benton661 napisał:

Sterowanie od Pluma też to potrafi:)

i super :)

Mają czujnik temperatury pokojowej w standardzie? Bo myślałem ze jest tylko wyjści na termostat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benton661 napisał:

A ja jednak wolę EcoNet - bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. W tym duńskim parę rzeczy jest dla mnie niezrozumiałych :)

 

wszystko można dopracować, a z econetem jesteś całkowicie skazany na osoby/firmy trzecie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kroitzman napisał:

i super :)

Mają czujnik temperatury pokojowej w standardzie? Bo myślałem ze jest tylko wyjści na termostat :)

 

A możesz sprecyzować  co daje ten czujnik temperatury pokojowej, czego nie ma Plum i jego wyjście na termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś go na żywo, warty uwagi? Kolega się nad nim intensywnie zastanawia. Z tą sprawnością to chyba trochę się zapędzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Widziałem i spędziłem przy nim 3 godziny. Ja jak bym brał to z najgorszym palnikiem obrotowym :) oczywiście, bo jest taka możliwość jak najbardziej.

Sprawności wszelkie maja potwierdzone wszelkimi certyfikatami bodajże ze Słowacji bo tam maja najbliżej i pewno taniej jak w naszym Kraju.

Ale jak kolega jest zainteresowany też kotłem pelletowym to warto przyjrzeć się Zębiec Agat , tylko tam jakiś archaiczny palnik który mi za nic nie odpowiada. 

Oba kotły mają takie same sprawności i taką same pojemności wodne 20 KW/ 90 litrów. To obecnie w naszym kraju najwyższej klasy kotły z taką sprawnością.

Ten Zębiec tam na górze gdzie dużo wody też spaliny idą rurami.

943787477_OperaZdjcie_2019-02-23_061259_www.zebiec_pl.png.a262f0a3f39c63e8f3255ca863affe15.png

1022388215_OperaZdjcie_2019-02-23_061527_www.zebiec_pl.png.31b992d4fcb832ff4dfdea0936f0a4a4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał przełożyć swój palnik do któregoś z nich, to którego byś wybrał?

Mi osobiście bardziej podchodzi Galmet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, robin60 napisał:

Widziałem i spędziłem przy nim 3 godziny. Ja jak bym brał to z najgorszym palnikiem obrotowym :) oczywiście, bo jest taka możliwość jak najbardziej.

Sprawności wszelkie maja potwierdzone wszelkimi certyfikatami bodajże ze Słowacji bo tam maja najbliżej i pewno taniej jak w naszym Kraju.

Ale jak kolega jest zainteresowany też kotłem pelletowym to warto przyjrzeć się Zębiec Agat , tylko tam jakiś archaiczny palnik który mi za nic nie odpowiada. 

Oba kotły mają takie same sprawności i taką same pojemności wodne 20 KW/ 90 litrów. To obecnie w naszym kraju najwyższej klasy kotły z taką sprawnością.

Ten Zębiec tam na górze gdzie dużo wody też spaliny idą rurami.

943787477_OperaZdjcie_2019-02-23_061259_www.zebiec_pl.png.a262f0a3f39c63e8f3255ca863affe15.png

1022388215_OperaZdjcie_2019-02-23_061527_www.zebiec_pl.png.31b992d4fcb832ff4dfdea0936f0a4a4.png

Aaaa Brno - a jak wiadomo W Brnie wszystko przebrnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

@Puławiak Zębiec ma krajowe papiery a Galmet Słowacja. No nie wiem czy przebrnie ma certyfikat CE

1900399564_Beztytuu.thumb.jpg.81e21c858d84b7ca169691d4d11a9327.jpg

Oj chyba nie Brno.

@Benton661 trudno powiedzieć ,  jak jeden i drugi by się nie ugiął tylko by chcieli sprzedać w całości to Galmet, ale jak już by byli elastyczni i sam wymiennik by sprzedali to naprawdę ten Agat  do mnie też przemawia :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Puławiak, te wasze super nowoczesne (i piekielnie drogie) maszyny wypadają jednak blado przy naszych rodzimych producentach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin, a jak z obsługą (czyszczeniem) obu tych kociołków? W którym szybciej, łatwiej i przyjemniej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

A ja jednak wolę EcoNet - bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. W tym duńskim parę rzeczy jest dla mnie niezrozumiałych :)

Pytaj, to wyjaśnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benton661 napisał:

Heh, Puławiak, te wasze super nowoczesne (i piekielnie drogie) maszyny wypadają jednak blado przy naszych rodzimych producentach :)

A no blado - jednak pewnie nie potrafią robić dobrych kotłów. Tam wyciągają max 95%. i to Windhager a reszta to 90-92%. Trudno będziemy montować nasze konstrukcje - o ile się sprawdzą tak jak te kiepskie które my sprzedajemy. Kurde ale płaszcz wodny to gdzie się tylko da. W porównaniu z płaszczem laguny to masakrycznie wielki zwłaszcza ten zębiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windhager to raczej austriacki - jeszcze większy "kosmos" cenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robin60 napisał:

@Puławiaknie irytuj się już ten duński tak mocno nie odstaje. :)1901269911_OperaZdjcie_2019-03-04_135442_magazynbiomasa_pl.png.e462dac30d0baefa9945c07f0c4cb8cd.png

To nie wycinek z tej gazetki o pellecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kroitzman napisał:

Pytaj, to wyjaśnię :)

https://stokercloud.dk/v3/#/damian/main-page

Obserwuję poczynania kotła u tego kolegi. Podoba mi się efektywna praca na bardzo małych mocach. Brakuje mi przejrzystości i czytelności Econeta. Jak i gdzie poznać ile tam jest obiegów grzewczych? Jakiego rodzaju jest ogrzewanie (grzejniki, podłogówka), jaka temp zadana na danych obiegach? Czy w tym przypadku Strefa 1 to grzejniki, a strefa 2 to podłogówka? Może jakaś krótka instrukcja, żeby każdy wiedział, o co tam tak do końca chodzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Puławiak napisał:

A ostatnio czyściłem taką Lagunę po dwóch latach - tak wyglądała, wiadro popiołu.

IMG_20190306_144211.jpg

IMG_20190306_151927.jpg

IMG_20190306_151942.jpg

@Puławiak, mogłeś dodać też zdjęcia po wyczyszczeniu. Te wyglądają obrzydliwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu tak bym kotła nie zapuścił :) Taki syf ma duży wpływ na sprawność kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.